8% RABATU Z KODEM: BLACK    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Sok z pokrzywy Ekologiczny, pokrzywa sok naturalny 100% tłoczony
Sok z pokrzywy Ekologiczny, pokrzywa sok naturalny 100% tłoczony

Sok BIO pokrzywa naturalny 100% tłoczony 300 ml - VIBIO

13,99 zł(2)

Produkt niedostępny


Wartości odżywcze

Skład: 100% sok z ekologicznych pokrzyw.

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Film


Opis

Sok tłoczony na zimno bezpośrednio z pokrzyw, pochodzących z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Bez dodatku cukru, wody i kwasku. Zawiera naturalnie występujące cukry.
Sok poddany procesowi pasteryzacji, co przedłuża jego trwałość i pozwala na zachowanie naturalnych właściwości.

Osad jest zjawiskiem naturalnym, smak i wartości odżywcze mogą ulegać zmianie w zależności od odmiany owoców. Po otwarciu przechowywać w lodówce nie dłużej niż 14 dni.

BOGACTWO WITAMIN I MINERAŁÓW W POKRZYWIE

Pokrzywa jest rośliną, która powszechnie słynie z wysokiej zawartości żelaza. I słusznie, bo składnika tego ma pod dostatkiem, a jest on niezbędny m.in. w walce z anemią. Ale nie na tym kończy się jej dobroczynny skład. Spośród najważniejszych witamin obecnych w pokrzywie wymienić trzeba witaminę A, K, E, B2 i C.

Roślina ta dostarcza również organizmowi człowieka makro i mikroelementów – magnezu, wapnia, fosforu, siarki, potasu, jodu i krzemu. Ten ostatni bardzo korzystnie wpływa na kondycję włosów, dlatego sok z pokrzywy zaleca się pić w przypadku ich osłabienia. 

SOK TŁOCZONY NA ZIMNO TO NIE KONCENTRAT!

BIO sok z pokrzywy nie pochodzi z koncentratów, w odróżnieniu od innych powszechnie dostępnych soków. Koncentrat otrzymuje się w procesie odparowywania wody z owoców lub liści za pomocą fizyczno-chemicznych procesów. W trakcie produkcji soku koncentrat zostaje ponownie uzupełniony wodą. Tym sposobem otrzymany produkt traci większość cennych witamin.

Sok tłoczony na zimno otrzymuje się wprost ze świeżych, umytych i starannie wyselekcjonowanych owoców, przez co zachowuje on wszystko, co najlepsze z darów natury.

 

PRODUCENTVIBIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
CERTYFIKAT BIO
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
1 pkt
NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Sok z pokrzywy i jego korzystny wpływ na organizm człowieka. Pij na zdrowie!

Sok z pokrzywy pito od pokoleń, niegdyś zalecano go ludziom bladym i anemicznym. Pokrzywa była uznawana za roślinę magiczną, dlatego w noc świętojańską zdobioną nią bramy, co miało chronić przed atakami demonów. Noszenie przy sobie zerwanej pokrzywy dawało poczucie bezpieczeństwa w czasie burzy i zapobiegało uderzeniom pioruna. Starożytni Rzymianie leczyli pokrzywą reumatyzm i artretyzm, zaś […]

czytaj więcej...