DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy PREZENT Baton RAW FIT kokos, kakao GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Kości i stawy

Związek między dietą a stanem naszych stawów jest dobrze udowodniony. Dieta może wpływać hamująco na procesy zapalne toczące się w organizmie i w ten sposób wspomagać walkę z chorobami.

Aby chronić swoje stawy włącz do diety wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w szczególności kwasy omega-3. Poprawiają ruchomość stawów, łagodzą stany zapalne, a nawet przeciwdziałają kolejnym. Najwięcej kwasów omega-3 zawierają tłuste ryby morskie, ale też siemię lniane czy wodorosty (zanim po nie sięgniemy, warto sprawdzić, czy nie mamy kłopotów z tarczycą, ponieważ wodorosty zawierają bardzo dużo jodu). Kwasy omega-3 znajdziesz także w orzechach (polecane są szczególnie orzechy włoskie). Pij wodę i herbatę. Herbata (nie tylko zielona) zawiera dużo antyoksydantów mających też właściwości przeciwzapalne.

W cosdlazdrowia.pl znajdziesz te wszystkie produkty: algi morskie, siemię lniane, witaminy C i D3, szeroki wybór herbat, orzechy włoskie oraz wiele innych, mających dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszych stawów i całego organizmu, m.in. kolagen rybi w żelu lub kapsułkach, młody jęczmień, ziarna na kiełki i wiele innych.

Zwiększ ilość zjadanych owoców i warzyw. Kolorowe warzywa i owoce zmniejszają ryzyko chorób zapalnych. Nie powinno zabraknąć w naszej diecie brokułów, brukselki czy innych warzyw kapustnych, ponieważ substancje zawarte w brokułach mogą blokować działanie enzymu, który niszczy chrząstkę stawową. Marchewka i papryka zawierają sporo karotenoidów: beta-kryptoksantyny i zeaksantyny. Substancje te usuwają z organizmu wolne rodniki, które sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych. Natka pietruszki to m.in. źródło witaminy C, która bierze udział w syntezie kolagenu budującego chrząstkę i odpowiadającego za dobrą kondycję stawów oraz ścięgien.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.