DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy PREZENT Baton RAW FIT kokos, kakao GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Oleje

MEGA OKAZJA

Olej kokosowy VIRGIN 900ml - fivio

23,99 zł(268)

Wyniki od 1 do 32 z 53 (strona 1)

W tej zakładce znajdziesz duży wybór różnego rodzaju olejów, olejków, maseł, past i smarowideł do kanapek, olejków eterycznych i leczniczych. Oleje: kokosowy, lniany, rzepakowy, z pestek dyni, ostropestu, sezamowy, czy olej z czarnuszki, wegańskie smarowidła do kanapek w wersjach słonej  i słodkiej, smalec z gęsi czy leczniczy olej z CBD.

Tłuszcze stanowią bardzo ważną część każdej diety. Niekiedy osoby dbające o linię i zdrowe odżywianie, ze względu na wysoką kaloryczność tłuszczy, radykalnie ograniczają ich spożycie, co jest poważnym błędem żywieniowym.

Niektóre osoby potrzebują więcej tłuszczu niż inne, ale każdy z nas zdecydowanie go potrzebuje. Jest niezbędny do przyswojenia witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, A, D, E i K, służy jako materiał budulcowy tkanek, wzmaga metabolizm płynów organicznych i kieruje składniki odżywcze do układu nerwowego. Tłuszcze są trawione wolniej niż inne rodzaje pożywienia dlatego dobrze się sprawdzają w zimnym klimacie lub w czasie trwania zimy.

Tłuszcze dzielimy na nasycone i nienasycone. Nasycone w temperaturze pokojowej mają zazwyczaj stałą formę. Znajdziemy je w produktach pochodzenia zwierzęcego oraz w tłuszczu kokosowym i palmowym. Są one odporne na wysokie temperatury, dlatego mogą być stosowane do obróbki termicznej (np. smażenie). W naszym sklepie znajdziesz klarowane masło ghee, smalec gęsi, oleje kokosowe.

Tłuszcze nienasycone, to tłuszcze roślinne, zazwyczaj o płynnej konsystencji. Tłuszcze dzielimy na: kwasy tłuszczowe z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych: Omega-3 - np. olej lniany, rzepakowy i sojowy, ryby owoce morza, a także algi i Omega-6 -  np. olej krokoszowy, słonecznikowy i z pestek winogron oraz Omega-9 (jednonienasycone kwasy tłuszczowe) - np. oliwa z oliwek i olej rzepakowy, wszystkie o prozdrowotnym działaniu.

Kwas alfa-linolenowy zaliczany do grupy kwasów Omega-3 i kwas linolowy z grupy kwasów Omega-6 nie są syntetyzowane przez organizm człowieka dlatego musimy mu ich dostarczać w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem. Oleje roślinne są również bogate w cenną dla zdrowia i urody witaminę E, inne witaminy i minerały.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór niezastąpionych w utrzymaniu zbilansowanej diety olejów - najwyższej jakości ekologiczna oliwa z oliwek, BIO oleje, między innymi lniany, rzepakowy, sezamowy, słonecznikowy, kokosowy . Większość tych produktów mamy również w wersji non-BIO.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.