ZDROWY TYDZIEŃ! -10% Z KODEM: ZDROWIE    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Zupy

Sortowanie:

Wyniki od 1 do 3 z 3 (strona 1)

Zupy

Zupa to bardzo popularne danie obiadowe, choć czasem podawana jest też na śniadanie czy kolację. Polska tradycja mówi jednak, że jest to danie, które na stole ma pojawić się podczas obiadu jako pierwsze. Wiele osób jednak podaje zupę lub tak zwane danie główne. Nie zawsze podajemy dwa dania w ramach obiadu. Bazą zupy jest wywar sporządzony z warzyw i mięsa, albo tylko warzyw. Podczas gotowania razem tych składników, uwalniają się różne smaki, ale i dodatki odżywcze jak biało, węglowodany i tłuszcz. Zazwyczaj zupy są bardzo proste do ugotowania, ale można też wykorzystać gotowy koncentrat na zupę, dzięki któremu uzyskamy pyszny smak bez konieczności wielogodzinnego gotowania. Można też wykorzystać gotowe dania w słoiczkach. Taką zupę wystarczy podgrzać przed podaniem i będzie smacznym wyborem na obiad. Warto pamiętać, że zupa to pożywny posiłek, który można zjeść też rano lub wieczorem.

Koncentrat na zupę

Czy są zupy, które trudno się gotuje? Tak naprawdę każda osoba może ugotować wywar na zupę i cieszyć się smakiem rosołu, pomidorowej czy ogórkowej. Jednak w przypadku barszczu czerwonego czy żurku, może być przydatny koncentrat na zupę. Nie o każdej porze roku kupimy ładne buraki na barszcz, albo też nie chcemy ich przygotowywać do zupy, bo trwa to za długo. Wtedy można wykorzystać koncentrat barszczu. Wystarczy go wlać do wrzącej wody lub bulionu i zamieszać. W ten sposób barszcz czerwony będzie gotowy w zaledwie kilka minut. A jego smak będzie odpowiednio doprawiony. Także żurek można ugotować w ten szybki sposób. Prawdziwy żurek wymaga zrobienia wcześniej zakwasu, który jest bazą smakową całej zupy. Niestety taki zakwas wymaga posiadania kulinarnych umiejętności i czasu. Jeśli chcemy na szybko zrobić żurek, świetną alternatywą dla tradycyjnej metody przygotowania, będzie koncentrat na zupę. Koncentrat żurku również wystarczy wymieszać z wrzącą wodą czy bulionem i razem zagotować. Tak przygotowany żurek można podawać z ulubionymi dodatkami.

Dania gotowe w słoiczkach marki Vivio

Dania gotowe w słoiczkach marki Vivio to świetna alternatywa dla gotowanego w domu posiłku. Wśród gotowych posiłków można znaleźć różne rodzaje zup. Mogą w nich zasmakować amatorzy klasycznych smaków, ale też znajdą się pozycje dla osób na diecie. Ciekawą propozycją są między innymi flaczki wegańskie, które, choć nie zawierają mięsa, są bardzo pożywne i smaczne. Takie flaczki przygotowano z boczniaków. Dzięki temu posiłek ma jedynie 50 kcal w 100 g. Jest to niskokaloryczna propozycja na smaczny i szybki obiad. Dużą popularnością cieszą się też zupy w słoikach o egzotycznych smakach. Jedną z nich jest Tofu Curry z kokosem. Ta zupa bazuje na pulpie pomidorowej, tofu, wodzie koksowej i przyprawie curry. Łącząc tak ciekawe składniki, można uzyskać pyszną zupę, która gotowa jest do jedzenia po podgrzaniu. Gotowanie nie musi zajmować dużo czasu. Wykorzystując gotowe dania, dostarczamy sobie wielu cennych składników odżywczych, ale i możemy spróbować nowych smaków.