dzień bez diety

Herbaty zielone

PODKATEGORIE

RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

Lecznicze właściwości zielonej herbaty znane są od najdawniejszych czasów. W tradycyjnej medycynie chińskiej uznawano ją za środek łagodzący ból, wzmacniający odporność i oczyszczający organizm. Zielona herbata powstaje z liści tego samego krzewu herbacianego co czarna. Aby uzyskać zieloną herbatę, liści nie poddaje się fermentacji, jak w przypadku czarnej herbaty, dzięki czemu więcej dobroczynnych składników zostaje w suszu. Zielone herbaty różnią się jednak od siebie smakiem, kolorem i aromatem.

Zielona herbata wyróżnia się m.in. wysoką zawartością polifenoli i witamin. Najważniejszymi składniki zielonej herbaty są związki o działaniu przeciwutleniającym – katechiny i flawonoidy. Jest ona również doskonałym źródłem niektórych minerałów (m.in. fluoru, potasu, wapnia, cynku) i witamin (m.in. A, B, C, E). Skład liści może jednak nieco różnić się w zależności od miejsca pochodzenia, pory zbioru, warunków uprawy i wieku rośliny. Zielona herbata uprawiana jest głównie w Japonii, Chinach i na Tajwanie. Do najpopularniejszych gatunków należą m.in.: Sencha, Bancha, Kukicha, Matcha, Gunpowder, Hojicha. Poszczególne herbaty mają różny smak i zapach – niektóre są delikatne, inne bardziej wyraziste. Warto zatem dobrać je do własnych preferencji.

W tej zakładce znajdziecie również herbatę białą Pai Mu Tan - niefermentowana, wywodzi się z Chin, a jej wyjątkowy proces produkcji sprawił, że była dawniej napojem ludzi bogatych. Produkuje się ją z pączków liściowych. Jest najmniej przetworzona i zawiera więcej składników odżywczych niż herbata czarna i zielona. Biała herbata posiada delikatny, słodkawy smak i bogactwo antyoksydantów. Liczne przeciwutleniacze sprawiają, że najintensywniej wyłapuje wolne rodniki, działa przeciwnowotworowo i spowalnia starzenie się ciała. Biała herbata zawiera kofeinę w większych ilościach niż inne herbaty, a także posiada dużą zawartość witamin oraz innych substancji odżywczych. Zapobiega miażdżycy, reguluje poziom cholesterolu, działa przeciw stresowo, reguluje ciśnienie krwi.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dodatków dodatków do herbat i akcesoriów do jej picia w naszym sklepie. W sprzedaży mamy również wiele pysznych herbat czarnych, owocowych, yerba mate i wiele innych.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.