info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Pestki

MEGA OKAZJA

Słonecznik łuskany 1 kg - fivio

6,89 zł(164)

Pestki i ziarna stanowią ważny element codziennej diety człowieka. Są one źródłem cennych składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Ponadto, pestki oraz ziarna zbóż zawierają w sobie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym kwasy tłuszczowe z grupy omega-3), które odgrywają główną rolę w utrzymywaniu prawidłowej czynności układu krążenia, układu nerwowego, a także immunologicznego. Dlatego też, pestki i ziarna powinny stanowić nieodłączny element zrównoważonego jadłospisu. A co jeszcze warto wiedzieć na temat niezwykłych pestek i ziaren dostępnych w sklepie cosdlazdrowia.pl?

Pestki moreli i ich niesamowite właściwości

Pestki moreli są doskonałe w smaku. Można spożywać je samodzielnie, jak również w formie dodatku do jogurtu, ciasteczek zbożowych oraz domowych deserów lodowych. Co ciekawe, pestki moreli i ich niesamowite właściwości zyskały ogromną sympatię włoskich cukierników. Albowiem to właśnie z nich wypiekane są wyjątkowe ciasteczka o nazwie amaretti. Pestki moreli i ich wyjątkowe właściwości zdrowotne znalazły także szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej oraz kosmetyce. Okazuje się bowiem, że doskonale wpływają na nawilżenie, a także skuteczną regenerację skóry. Co ciekawe, zawarta w morelach amigdalina może hamować proces namnażania komórek nowotworowych, a także zwalczać bakterie rozwijające się w obrębie jamy ustnej. Warto jednak wiedzieć, że ze względu na wysokie stężenie amigdaliny w swoim składzie, pestki moreli należy spożywać jedynie w niewielkich ilościach.

Najpopularniejsze pestki i ziarna: Słonecznik, Dynia, Sezam

Pestki i ziarna zbóż są łatwo dostępne. Nie zmienia to jednak faktu, iż stanowią one prawdziwą skarbnicę cennych dla zdrowia składników odżywczych. Wśród najpopularniejszych rodzajów pestek i ziaren dostępnych w sklepie cosdlazdrowia.pl wyróżnia się:

Pestki słonecznika – stanowiące bogate źródło witaminy E, która uznawana jest za źródło młodości;
Pestki dyni – które zawierają w sobie duże ilości magnezu, a także witaminy A, która korzystnie wpływa nie tylko na kondycję skóry, ale także zdrowie naszych oczu;
Sezam – będący źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także błonnika pokarmowego, który jest niezbędny dla prawidłowej czynności układu pokarmowego.

A Ty na jakie pestki i ziarna masz ochotę? Zapoznaj się z ofertą produktów marki VIVIO i dokonaj wyboru już dziś.