DZISIAJ DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY!!!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Pamięć i koncentrację

Migdały całe 1 kg - fivio

30,99 zł32,99 zł(167)

Masz problemy z koncentracją? Często o czymś zapominasz? Porozglądaj się po swojej kuchni, znajdziesz tam produkty, które pomogą utrzymać sprawny umysł. Do odpowiedniej pracy mózgu przyczynia się wiele czynników - poziom aktywności fizycznej, masy ciała, stresu i sposobu odżywiania. Dobrze się odżywiać, czyli dostarczać organizmowi potrzebnych składników odżywczych poprzez sięganie po produkty naturalne, nieprzetworzone, z pewnych źródeł, jest kluczowe dla zdrowia mózgu. Czego potrzebuje nasz mózg aby sprawnie funkcjonować w każdym wieku?

Witaminy z grupy B, zwłaszcza cholina (witamina B4) i niacyna (witamina B3, inaczej PP), są odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Występują choćby w soi i pieczywie z pełnego przemiału. Niedobór witaminy B3 powoduje, m. in. kłopoty ze skupieniem uwagi i kojarzeniem, osłabienie pamięci, bezsenność. Niacyna jest w pełnym ziarnie zbóż, suchej fasoli i grochu, nasionach słonecznika, orzeszkach ziemnych.

Antyoksydanty (B6, B12, witamina C, E i beta-karoten) nie wpływają bezpośrednio na funkcjonowanie mózgu, ale chronią go przed nadmiarem wolnych rodników.

Lecytyna jest najlepszym źródłem choliny potrzebnej do powstania acetylocholiny - jednego z neuroprzekaźników. Niedobór choliny prowadzi do spadku zdolności pamięciowej. Lecytynę znajdziemy w orzeszkach ziemnych, soi i kiełkach pszenicy.

Żelazo to nośnik tlenu. Znajduje się w orzechach, roślinach strączkowych, owocach pestkowych, warzywach liściastych, rodzynkach. Jego niedobór upośledza zdolności uczenia się.

Cynk, który poprawia sprawność intelektualną, zawierają ostrygi oraz siemię lniane i pestki dyni.

Magnez, pomaga w przewodzeniu impulsów nerwowo-mięśniowych dzięki czemu usprawnia pracę mózgu - w tym pamięć i koncentrację, chroni przed metalami ciężkimi. Pierwiastek ten znajdziemy w wszelkiego rodzaju kaszach, warzywach strączkowych, orzechach, kakao i czekoladzie.

Potas poprawia dotlenienie mózgu. Jego źródła to warzywa i owoce takie jak: winogrona, banany, pomarańcze, morele, awokado, melony, nektarynki, brzoskwinie, pomidory i ziemniaki.

Fosfor poprawa nastrój, jest potrzebny by nie zawodziła nas pamięć. Znajdziemy go w produktach zbożowych (otręby, płatki owsiane), w nasionach sezamu, dyni, słonecznika, orzechach, migdałach, kiełkach, roślinach zielonych, warzywach strączkowych, marchwi, kapuście, kukurydzy i rzeżusze.

Mózg pod względem chemicznym zbudowany jest z wody i składników mineralnych, tłuszczów i białek. Tłuszcze stanowią 60% masy mózgu, większość to wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Wspierają one utrzymanie prawidłowych funkcji mózgu, w tym zdolności do odbierania informacji i produkcji energii. Ważną rolę odgrywają tu kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6. Substancje te są niezbędne dla nas w każdym wieku, a u dorosłych i seniorów pomogą spowolnić procesy demencji i zmniejszyć ryzyko otępienie mózgowego. Ich bogatym źródłem są ryby, algi morskie, orzechy, nasiona i oleje roślinne.

Pamiętaj. Jedz codziennie ciemne pieczywo razowe i produkty z pełnego ziarna (no. brązowy ryż). Jedz dużo owoców i warzyw. Nie zapominaj o tłuszczach rybich i roślinnych, pij dużo wody i ćwicz. W ten sposób wzbogacisz krew w tlen, która go dostarczy mózgowi. Nawet najbardziej zdrowe posiłki bez dostatecznej ilości tlenu nie wystarczą do sprawnego funkcjonowania pamięci. Wysypiaj się.

Koniecznie włącz do swojej diety siemię lniane, czyli nasiona lnu, najbogatsze źródło lecytyny, cynku i cennych kwasów tłuszczowych omega 3. Dynia zawiera błonnik, fosfor, potas, wapń i magnez oraz małe ilości witamin C i z grupy B oraz cenne kwasy: pantotenowy, asparginowy i nikotynowy. Sprawiają one, że umysł pracuje na wysokich obrotach, polepsza się pamięć i zdolność koncentracji. Pestki dyni pomagają usuwać toksyny i działają zbawiennie na system nerwowy. Winogrona usprawniają proces dotleniania mózgu i zwiększają chłonność umysłu Zawierają potas, żelazo i magnez oraz sporo witamin, m.in. niacynę. Śliwki zawierają potas, błonnik oraz witaminy B1 i B3, które łagodzą stres i korzystnie wpływają na pracę mózgu. Warto też sięgnąć po preparaty z żeń-szeniem i miłorzębem japońskim.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.