Miody manuka
Miód manuka
Miód manuka – czym się różni od zwykłego miodu? W smaku, a może kolorem? To nie wygląd, a właściwości zdrowotne wyróżniają miód manuka spośród innych produktów dostępnych na rynku. Pochodzący z Nowej Zelandii owoc pszczelej pracy, nazywany jest płynnym złotem nie bez powodu. Znajdziemy w nim bowiem od 10 do nawet 50 razy wyższe stężenie methylglyoxalu, decydującego o właściwościach zdrowotnych miodu. Specjaliści z dziedziny fitoterapii zachęcają do włączenia niniejszego produktu do codziennej diety. Spożywany w formie dodatku do wody, a nawet jogurtu, jest w stanie przynieść wiele korzyści zarówno dla naszego zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia psychicznego.
Miód manuka – właściwości zdrowotne. Niezwykłe właściwości niniejszego miodu były doceniane przez rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii już przed wiekami. Współcześni naukowcy także potwierdzają jego zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Wśród najważniejszych właściwości zdrowotnych miodu manuka wyróżnia się jego pozytywny wpływ na czynność układu pokarmowego (poprzez regulację flory bakteryjnej jelit i łagodzenie objawów refluksu) oraz na wsparcie odporności (szczególnie w sezonie grypy i przeziębienia). Właściwości zdrowotne miodu manuka doceniane są również w przemyśle kosmetycznym. Pomaga on zwalczać problem trądziku, a nawet przyspiesza proces gojenia się ran.
Miód manuka – z czego powstaje? Miód manuka powstaje z kwiatów drzewa herbacianego, które występuje jedynie na terenie Nowej Zelandii. W związku z tym, produkt ten nie jest łatwo dostępny. Niemniej jednak, jego niezwykłe właściwości zdrowotne sprawiają, iż jest on produktem powszechnie pożądanym. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej możemy kupić go w sklepach ze zdrową żywnością oraz w popularnych marketach spożywczych. Pamiętajmy jednak, że oryginalny miód manuka wytwarzany jest przez pszczoły zbierające nektar wyłącznie z nowozelandzkiego drzewa herbacianego. Dlatego też, przed zakupem produktu należy dokładnie zapoznać się z opisem umieszczonym na etykiecie.