DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy Orzechy Piorące GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Zioła

Zioła Vivio do zaparzania

Starannie wyselekcjonowane zioła Vivio do zaparzania pozwalają na uzupełnienie diety w wartościowe napary. To zarówno popularne, dobrze znane zioła jak mięta, rumianek, melisa czy pokrzywa, jak i mniej znane pozycje warte włączenia do jadłospisu. Bogata oferta ziół pozwoli Ci na wybór dokładnie tego, co potrzebujesz. Produkty w postaci suszonego ziela, liści czy ciętych korzeni zapakowane są w odpowiednie szczelne torebki, które po otwarciu mają do dyspozycji ze strunowe zamknięcie. Dzięki temu świeżość ziół jest gwarantowana. Niewielkie porcje ziół po 25, 100 lub 200 gramów dają wygodę użycia. Sposób zaparzania ziół Vivio zależy od ich rodzaju, najczęściej należy odmierzoną ilość suszu zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą i przez określony czas trzymać pod przykryciem. Zioła wykazują najczęściej łagodne działanie na różne układy organizmu człowieka, mogą pomagać w leczeniu dolegliwości czy minimalizowaniu objawów. Czyste sypkie zioła Vivio do zaparzania bez sztucznych dodatków można łączyć ze sobą, tworząc mieszanki sprawdzające się w określonych zadaniach. Część nich może być także stosowana zewnętrznie - szczegółów szukaj w opisach produktów oraz na ich opakowaniach.

Właściwości popularnych ziół: dziurawiec, mięta, rumianek, melisa, skrzyp polny

Wśród ziół oferowanych w naszym sklepie znajdziesz szereg popularnych ziół - dziurawiec, miętę, rumianek, melisę czy skrzyp polny. Ich właściwości mogą wspierać Ciebie i twoich bliskich w codziennym funkcjonowaniu. Dziurawiec od wieków znany jest ze swoich właściwości spazmolitycznych oraz ściągających, wykazuje także działanie antydepresyjne. Sprawdza się w stanach spadku nastroju jako naturalny antydepresant. Liście mięty pieprzowej albo zielonej w postaci suszu mają dobrze znany aromat i smak. Napar z nich pozytywnie wpływa na układ trawienny, ma także właściwości tonizujące i uspokajające jak rumianek. Sprawdza się również w zastosowaniach zewnętrznych. Popularna melisa o łagodnym smaku to zioło dobre na uspokojenie, łagodzenie objawów stresu, walkę z bólami głowy i bezsennością. Napar z melisy można podawać nawet dzieciom, a także kobietom karmiącym piersią na pobudzenie laktacji. Skrzyp polny ziele do zaparzania pozwala uzupełnić dietę w niezbędne składniki mineralne. Może również pozytywnie wpływać na stan tkanki łącznej oraz kości, wspomagać pracę wątroby, pomagać przy nerwobólach i bólach artretycznych. Napar ze skrzypu pity regularnie może również zapobiegać miażdżycy i wpływać na obniżenie ciśnienia krwi.

Kozłek lekarski, morwa biała, jeżówka purpurowa - mało znane zioła i ich właściwości

Czy kiedy sprawdzasz różne zioła, poznajesz propozycje takie jak kozłek lekarski, morwa biała, jeżówka purpurowa? Mało znane zioła i ich właściwości to warte uwagi aspekty naszej oferty, gdyż mogą wesprzeć Cię w wielu sytuacjach. Ziele jeżówki purpurowej - Echinacea purpurea w postaci naparu sprawdza się świetnie w wielu sytuacjach - przy przeziębieniu, opryszczce albo trądziku. Ta roślina z rodziny astrowatych ma składniki działające przeciwzapalnie, a także przeciwdrobnoustrojowo. Jest stosowana w wielu lekach wspierających odporność czy walkę z chorobami o podłożu bakteryjnym oraz wirusowym. Liście morwy białej mogą dostarczyć do diety minerały i witaminy, a także składniki wpływające na obniżenie poziomu cukru we krwi, zmniejszające ryzyko rozwoju miażdżycy. Zaobserwowano to już wieki temu w tradycyjnej medycynie chińskiej. Morwa biała - liście to także często stosowane zioło wspierające odchudzanie. Sprawdza się w diecie diabetyków. Inny często stosowany produkt, choć w nieco odmiennej formie to kozłek lekarski w formie ciętego korzenia. Znane są produkty na jego bazie, powszechnie nazywane walerianą. Napar może pomóc w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego, objawów depresji czy w trudnościach z zasypianiem. Sprawdza się również w leczeniu napięciowego bólu głowy, a także bólu miesiączkowego.