info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Zamienniki cukru

MEGA OKAZJA

Erytrytol (erythrythol) 1 kg - fivio

12,79 zł(56)

Rodzaje cukrów

Na rynku spożywczym dostępne są liczne rodzaje cukrów, które nadają przyrządzanym przez nas potrawom odrobinę słodyczy. Warto jednak wiedzieć, że spożywanie nadmiernych ilości białego cukru może doprowadzić nie tylko do wzrostu masy ciała, ale także do rozwoju licznych chorób, w tym cukrzycy typu II. Dlatego też, tak ważne jest, aby dokładnie poznać rodzaje cukrów, które możemy kupić. W końcu nie każdy cukier jest sobie równy, a wysoka cena nie zawsze świadczy o wysokiej jakości. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przegląd najpopularniejszych cukrów i słodzików.

Cukier trzcinowy i kokosowy

Cukier trzcinowy wytwarzany jest z trzciny cukrowej, która może osiągać wysokość nawet 4 metrów! Niniejszy produkt posiada charakterystyczny karmelowy posmak i aromat. W 100 gramach cukru trzcinowego znajdziemy około 400 kalorii. Cukier kokosowy zyskał ogromną popularność w ciągu ostatnich lat. Produkt ten wytwarzany jest z kwiatów wzrastających na palmie kokosowej, stąd też jego nazwa. Co ciekawe, cukier kokosowy swoim smakiem zbliżony jest do cukru trzcinowego. Niemniej jednak, w odróżnieniu od niego wykazuje stosunkowo niski indeks glikemiczny (IG=35) oraz zawartość niewielkiej ilości witamin i minerałów, w tym witamin z grupy B, witaminy C, potasu, magnezu i żelaza. Niektóre badania z dziedziny fitoterapii wykazują także, że cukier kokosowy wykazuje działanie probiotyczne, a tym samym pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Zamienniki cukru: ksylitol, erytrytol, stevia

Związku ze wzrastającym problemem nadwagi i otyłości, każdego roku przywiązujemy coraz większą uwagę do naszego sposobu odżywiania oraz spożywanych produktów. Warto wiedzieć, że w sklepie cosdlazdrowia.pl znajdziesz doskonałe zamienniki cukru, które odznaczają się nie tylko niską kalorycznością, ale także pozytywnym wpływem na nasze zdrowie i samopoczucie.

KSYLITOL – nazywany także cukrem fińskim oraz/lub cukrem brzozowym, w 100 gramach zawiera zaledwie 240 kalorii. Ponadto, produkt ten doskonale wpływa na mineralizację naszych kości oraz zębów;
ERYTRYTOL – to niezwykły zamiennik cukru, którego indeks glikemiczny jest równy zeru;
STEWIA – naturalny słodzik, którego stosowanie zalecane jest w przebiegu cukrzycy oraz insulinooporności.