DZISIAJ DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY!!!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Przemianę materii

MEGA OKAZJA

Daktyle bez pestek 1 kg - DeliFOOD

10,99 zł(122)

MEGA OKAZJA

Erytrytol (erythrythol) 1 kg - fivio

12,79 zł(56)

Morele suszone 1 kg - DeliFOOD

35,99 zł37,99 zł(42)

Przemiana materii jest kwestią indywidualną, w dużej mierze uwarunkowaną genetycznie. Nie znaczy to jednak, że aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą nie możemy pomóc naszemu organizmowi w sprawnym pobieraniem składników odżywczych z pokarmów.

Przemiana materii to wszystkie reakcje biochemiczne zachodzące w komórkach naszego organizmu, związane z pobieraniem składników odżywczych (węglowodany, tłuszcze i białka), przekształcaniem ich w energię oraz wydalaniem produktów ubocznych. W procesie tym uczestniczą witaminy i minerały oraz inne składniki bioaktywne dostarczane wraz z jedzeniem, a także enzymy i hormony wydzielane przez np. przysadkę mózgową czy tarczycę.

Szacuje się, że blisko 90% zaburzeń przemiany materii wynika ze złego stylu życia. a tylko 10% jest skutkiem choroby (np. niedoczynności lub nadczynności tarczycy).

Co robić aby nasza przemiana materii była na odpowiednim poziomie? Metabolizm zwalnia wraz z wiekiem, trzeba o tym pamiętać oraz kiedy stosujemy niskokaloryczną dietę, nie ćwiczymy, a w naszej diecie brakuje owoców i warzyw - źródła błonnika działającego jak miotła, która wymiata zbędne produkty procesów przemiany materii. Najlepsza dieta na dobrą przemianę materii to jeść z umiarem i rozsądnie - dużo produktów nieprzetworzonych, pełnoziarnistych wypieków, kasz, ziaren, kiełków, warzyw i owoców - wszystko to zawiera błonnik i bogactwo witamin i minerałów. Pamiętaj aby jeść pełnowartościowe śniadania, pić dużo płynów i być aktywnym.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne produkty, które w towarzystwie aktywności fizycznej, pomogą przyspieszyć przemianę materii i regularnie oczyszczać układ pokarmowy z produktów ubocznych metabolizmu. Wszelkiego rodzaju kasze, pełnoziarniste makarony, chleby, bogate w błonnik i nienasycone kwasy tłuszczowe siemię lniane, babka płesznik, suszone owoce, czy produkty zawierające chlorofil - chlorella, spirulina, nori. Chlorofil zawarty w algach, zielonych warzywach i kiełkach ma dobroczynne działanie na nasz organizm. Jest chemicznie podobny do hemoglobiny, białka, które jest częścią czerwonych krwinek odpowiedzialnym za transport tlenu w organizmie. Chlorofil wspomaga układ pokarmowy, redukuje ilość szczawianów wapnia i korzystnie wpływa na metabolizm; jest również silnym antyoksydantem.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.