DZISIAJ DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY!!!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Miody gryczane

Miód gryczany – właściwości

Jest to jeden z najbardziej wartościowych rodzajów miodu. Wszystko za sprawą dużej ilości pochodnych olejków eterycznych, soli mineralnych, witamin (zwłaszcza z grupy B), rutyny, enzymów o właściwościach odżywczych i leczniczych. Cukry proste zawarte w miodzie gryczanym wspierają pracę serca, a obecność rutyny uszczelnia naczynia krwionośne. Dlatego też zaleca się spożywanie miodu gryczanego zwłaszcza osobom starszym. Miód gryczany spożywany regularnie może przyczynić się do wzrostu stężenia hemoglobiny we krwi, co sprzyja rekonwalescencji po ciężkich chorobach i zabiegach operacyjnych. To także jeden z naturalnych antybiotyków. Łagodzi objawy grypy i przeziębienia. Jest nieocenionym wsparciem dla naszej wątroby i nerek za sprawą zawartości choliny. Jej niedobór może prowadzić do otłuszczenia i nieprawidłowego funkcjonowania tych narządów. Miód gryczany zadba również o nasze dobre samopoczucie. Niweluje stany napięcia psychicznego i ułatwia koncentrację. Przekonaj się sam!


Gryczany miód – na co?

Systematyczne spożywanie miodu gryczanego niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Zalecany jest zwłaszcza osobom w podeszłym wieku, cierpiącym na miażdżycę, choroby serca i układu krwionośnego. Powinien być spożywany przez osoby przewlekle chore oraz poddawane zabiegom operacyjnym, ponieważ ułatwia regenerację i odżywia cały organizm. Miód gryczany wspiera również pracę układu nerwowego, ułatwia zapamiętywanie i niweluje stany napięcia psychicznego. Będzie cennym wsparciem dla naszego organizmu podczas wzmożonego wysiłku intelektualnego, a także fizycznego. Sięgajmy po niego podczas przeziębienia i różnego rodzaju infekcji. Zawartość dużej ilości witamin i składników mineralnych sprawi, że szybciej dojdziemy do zdrowia. Warto jednak wybierać naturalne miody z polskich pasiek. Najwyższej jakości produkty znajdziesz w naszym sklepie.

 

Naturalny i ekologiczny miód gryczany

To produkt wytworzony w naturalnym i wolnym od zanieczyszczeń środowisku. Oznacza to, że w rejonie, w którym pozyskiwany jest miód, nie stosuje się chemicznych środków bakteriobójczych i grzybobójczych, a stężenie substancji zanieczyszczających powietrze, glebę i wodę nie przekracza dopuszczalnych norm. Same ule muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. Nie można używać farb i klejów, które zawierają szkodliwe substancje. W pobliżu takiej pasieki muszą znajdować się wyłącznie gospodarstwa ekologiczne i dzika roślinność. Podczas produkcji takiego miodu nie stosuje się żadnych syntetycznych dodatków. Na sklepowej półce rozpoznamy go po umieszczonym na opakowaniu symbolu zielonego liścia utworzonego z unijnych gwiazdek. Ekologiczne miody gryczane oferowane w sklepie cosdlazdrowia.pl pochodzą wyłącznie z polskich, certyfikowanych gospodarstw pasiecznych.

 

Miód gryczany z polskich pasiek

Decydując się na zakup miodu gryczanego, zwróćmy uwagę na kraj pochodzenia. Dlaczego to takie ważne? Miody importowane są co prawda tańsze, ale gorsze jakościowo. Co więcej, mogą zawierać pyłki roślin, które nie występują na terenie naszego kraju (np. pyłki eukaliptusa). Takie miody często wywołują reakcje alergiczne. Poza tym w wielu krajach stosuje się praktyki niedopuszczalne w Polsce np. podczas prdukcji dodaje się do miodów antybiotyki i substancje chemiczne mające zapobiec rozwojowi bakterii. Warto więc zwracać uwagę na etykiety. Powinno znajdować się na niej nazwisko pszczelarza i adres pasieki. Jeśli wskazany jest wyłącznie dystrybutor, najprawdopodobniej mamy do czynienia z miodem importowanym. Zajrzyj na stronę https://www.cosdlazdrowia.pl/miody. Miód gryczany dostępny w naszym sklepie pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych, polskich pasiek i jest w 100% naturalny.