info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Herbaty

Przez tysiące lat uważana na Wschodzie za klucz do dobrego zdrowia, szczęścia i mądrości, herbata przyciągnęła uwagę badaczy na Zachodzie, którzy odkrywają wiele korzyści zdrowotnych tego naparu. Herbata to aromatyczny napój przyrządzany przez zalewanie gorącą lub gotującą się wodą suszonych liści rośliny herbaty, Camellia sinensis, subtropikalnej, zawsze zielonej rośliny pochodzącej z Azji i uprawianej w wielu miejscach świata. Krzew herbaciany wywodzi się z Azji Południowej, a dokładniej z regionu obejmującego Północne Indie, Południowe Chiny i Birmę. Jako pierwsi zalety spożywania herbaty zauważyli oraz docenili Chińczycy i właśnie oni mogą pochwalić się najbogatszą i najstarszą kulturą z nią związaną. Do Europu dotarła w pierwszej połowie szesnastego wieku, do Polski w pierwszej połowie siedemnastego wieku.

Po wodzie, herbata jest najczęściej i najchętniej spożywanym napojem na świecie. Ma chłodny, lekko gorzki i ściągający smak, który lubi wiele osób. Herbata najlepiej rośnie w luźnej, głębokiej glebie, na dużych wysokościach i w klimacie subtropikalnym. Od dawna promowana jest z powodu wielu korzyści zdrowotnych.

W ofercie naszego sklepu mamy wiele herbat - czarne, zielone, czerwone, herbaty owocowe i ziołowe (pokrzywa, gojnik, ginko biloba, żeń-szeń syberyjski), yerba mate, rooibos, oolong, puerh oraz mieszanki herbat, np. herbata czarna lub zielona, z dodatkiem z suszonych owoców, ziół, płatków kwiatów czy przypraw. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Co zawiera herbata

Substancje bioaktywne: polifenole – hamują powstawanie wolnych rodników, mają działanie silnie przeciwutleniające; kofeina (teina) – pobudza, zwiększa wydolność organizmu, polepsza koncentrację; garbniki – przypuszcza się, że garbniki mogą hamować rozwój nowotworów; katechiny – mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Biopierwiastki: mangan – jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga wchłanianie tłuszczów, białek i węglowodanów; miedź – ma działanie antybakteryjne, zwiększa odporność organizmu; cynk – wzmacnia włosy i paznokcie, wspomaga leczenie cukrzycy; żelazo – ma wpływ na metabolizm cholesterolu, wspomaga w zwalczaniu bakterii i wirusów.

Substancje mineralne: potas – poprawia koncentrację, kontroluje pracę nerek; wapń – wzmacnia kości i zęby; magnez – usprawnia pracę układu nerwowego, poprawia pamięć; sód – odpowiada za gospodarkę wodną organizmu; jod – odpowiada między innymi za prawidłową budowę i czynność tarczycy; fosfor – podobnie jak wapń, wpływa na układ kostny organizmu.

Nie tylko do picia

Ogólne właściwości herbaty zostały wykorzystane także w produkcji kosmetyków, które mają działanie antyoksydacyjne, łagodzące, przeciwzapalne, chroniące też przed promieniami UV (dzięki temu spowalnia starzenie się skóry), wzmacniające, odchudzające i oczyszczające.

Herbata znalazła też zastosowanie w preparatach do higieny intymnej, a to dzięki działaniu przeciwzapalnemu, antybakteryjnemu i neutralizacji zapachów.

W zakładce herbaty znajdziesz również akcesoria do picia herbat, np. bombilla do picia mate, metalowe słomki wielokrotnego użytku czy dodatki do herbat - sok cytrynowy, syropy na bazie miodu, cytryny i przypraw.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.