DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy Pomadka ochronna arganowa GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Szanuj siebie samego i wątrobę swoją. 6 rad, jak dbać o wątrobę

Wątroba, to jeden z najważniejszych narządów człowieka. Wystarczy, że przestałaby pracować na kilka godzin, a cały organizm zostałby zatruty toksynami. W konsekwencji nastąpiłaby śmierć.

Wątroba bierze udział w oczyszczaniu ludzkiego organizmu ze szkodliwych toksyn oraz w termoregulacji i całym procesie trawienia. Produkuje ważne białka, zamienia pokarmy na składniki odżywcze i wytwarza czynniki krzepnięcia krwi. W momencie narażenia organizmu na infekcje wątroba uwalnia witaminy, tłuszcze i węglowodany. Neutralizuje działanie szkodliwych dla człowieka substancji, takich jak alkohol czy leki.

Jak dbać o wątrobę?

1. Dużo fantazjuj o alkoholu… bo pić go wiele nie możesz, jeśli jesteś przywiązany do swojej wątroby i zdrowia. Nadmiar mocnego alkoholu może doprowadzić wątrobę do stłuszczenia lub zapalenia, a nawet do marskości. Narząd ten przetwarza alkohol, który do niego dociera, a na koniec wydala go z organizmu. Proces ten jest jednak dość długotrwały –przykładowo 10 g alkoholu, zostanie usunięta u dorosłego człowieka dopiero po godzinie.

wątroba-1 Szanuj siebie samego i wątrobę swoją. 6 rad, jak dbać o wątrobę

2. Oczyść się. Nie masz pomysłu jak to zrobić? Jedz produkty, które wspomagają oczyszczenie i regenerację wątroby np. marchewkę lub buraki. Orzechy włoskie zawierają glutation, który posiada właściwości oczyszczające wątrobę z niebezpiecznych toksyn.

3. Prześpij się ze swoją wątrobą. Nawet jeśli nie masz na to ochoty, powinieneś to przemyśleć. Twoja wątroba najlepiej regeneruje się i efektywniej działa, kiedy śpisz. Nocą wytwarza cenne enzymy.

4. Jedz borówki. To, że owoce borówki amerykańskiej hamują rozwój marskości wątroby, jest faktem potwierdzonym badaniami. Są one bogate w przeciwutleniacze, które chronią komórki wątroby poprzez łagodzenie objawów zapalenia i procesów utleniania tłuszczów.

5. Uprawiaj dużo sportu. Ruch to zdrowie – wiadomo nie od dziś! Podczas uprawiania przez Ciebie sportu wzrasta ciśnienie, a tym samym zwiększa się przepływ krwi w organizmie. Dzięki temu wątroba szybciej pozbywa się toksyn.

6. Odżywiaj się zdrowo. Twoja wątroba nie znosi przetworzonej żywności, dlatego PAMIĘTAJ, spożywaj tylko to, co ekologiczne, bez pestycydów i chemikaliów. Nasze propozycje? Olej kokosowy i nasiona lnu.

Stanowczo unikaj:

– alkoholu;
– napojów gazowanych;
– sztucznych substancji słodzących;
– fast-foodów;
– dużych ilości leków.

Traktuj dobrze swoją wątrobę, ona jest Ci potrzebna!

Sprawdź opinie o naszym sklepie