DZISIAJ DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY!!!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Oleje, oliwy i masła

Sortowanie:

Wyniki od 1 do 8 z 8 (strona 1)

Tłuszcze stanowią bardzo ważną część każdej diety. Niekiedy osoby dbające o linię i zdrowe odżywianie ze względu na wysoką kaloryczność tłuszczy radykalnie ograniczają ich spożycie, co jest poważnym błędem żywieniowym.

Niektóre osoby potrzebują więcej tłuszczów niż inne, ale każdy z nas zdecydowanie ich potrzebuje. Tłuszcze są niezbędne do przyswojenia witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, A, D, E i K, są materiałem budulcowym tkanek, wzmagają metabolizm płynów organicznych i kierują składniki odżywcze do układu nerwowego. Tłuszcze są trawione wolniej niż inne rodzaje pożywienia dlatego dobrze się sprawdzają w zimnym klimacie lub w czasie trwania zimy.

Tłuszcze dzielimy na nasycone i nienasycone. Nasycone w temperaturze pokojowej mają zazwyczaj stałą formę. Znajdziemy je w produktach pochodzenia zwierzęcego oraz w tłuszczu kokosowym i palmowym. Są one odporne na wysokie temperatury, dlatego mogą być stosowane do obróbki termicznej (np. smażenie).

Tłuszcze nienasycone, to tłuszcze roślinne, zazwyczaj o płynnej konsystencji. Tłuszcze dzielimy na: kwasy tłuszczowe z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych: Omega-3 - np. olej lniany, rzepakowy i sojowy, ryby owoce morza, a także algi i Omega-6 -  np. olej krokoszowy, słonecznikowy i z pestek winogron oraz Omega-9 (jednonienasycone kwasy tłuszczowe) - np. oliwa z oliwek i olej rzepakowy, wszystkie o prozdrowotnym działaniu. Kwas alfa-linolenowy zaliczany do grupy kwasów Omega-3 i kwas linolowy z grupy kwasów Omega-6 nie są syntetyzowane przez organizm człowieka dlatego musimy mu ich dostarczać w odpowiedniej ilości wraz z pożywieniem. Oleje roślinne są również bogate w cenną dla zdrowia i urody witaminę E, inne witaminy i minerały.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór najwyższej jakości ekologicznej oliwy z oliwek, BIO olejów między innymi lniany, rzepakowy, sezamowy, słonecznikowy, kokosowy - niezastąpionych w utrzymaniu zbilansowanej diety. Większość tych produktów mamy również w wersji non-BIO, np. olej kokosowy czy bogaty w witaminy i minerały olej z czarnuszki. W zakładce ZDROWA ŻYWNOŚĆ - Oleje, masła, octy znajdziesz jeszcze większy wybór różnego rodzaju olei, olejków, maseł, past i smarowideł do kanapek, olejków eterycznych i leczniczych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.