DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy PREZENT Przyprawa do grilla GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Woda z solą – lekarstwo na wiele dolegliwości

Woda z solą może wesprzeć proces leczenia wielu dolegliwości. Zwłaszcza woda z solą himalajską jest kombinacją bardzo korzystną dla zdrowia ze względu na bogactwo minerałów. Potwierdzają to naukowcy. Picie takiego roztworu przekłada się korzyści m.in. w zakresie trawienia, nawodnienia i stężenia cukru we krwi. Czytaj dalej i poznaj pozostałe zalety picia wody z solą.

Wiesz, że z potem pozbywamy się z naszego organizmu wielu minerałów i elektrolitów? To niebezpieczne zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie i w okresie lata, kiedy temperatury są wyższe, a potliwość większa. Wraz z utratą tych cennych składników nasz organizm gorzej radzi sobie z przyswajaniem i zatrzymywaniem wody, a to pierwszy krok do odwodnienia.

Szklanka słonej wody jest bogata w minerały, które organizm szybko rozpoznaje i wchłania. Jony dodatnie w soli wiążą się z ujemnymi w cząsteczkach wody i odwrotnie, co zapewnia doskonałą wchłanialność w organizmie człowieka. Wtedy woda nie jest już czystą wodą, a sól nie jest tylko solą. Powstaje roztwór o dobroczynnym działaniu.

Czy picie wody z solą jest zdrowe?

Naukowcy potwierdzają, że szklanka słonej wody ma duży wpływ na nasz organizm. Z drugiej strony, w ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z opinią, że sól szkodzi organizmowi człowieka. Prawda jak zwykle kryje się pośrodku.

Tak, woda z solą ma moc wspierania naszego organizmu, ale to nie może być sól kuchenna. Ta rzeczywiście szkodzi, bo oczyszczana jest chemicznie, a suszona w wysokiej temperaturze (nawet 650°C), w której traci cenne właściwości. Zdrowym roztworem jest woda z solą himalajską. Ta jest bowiem naturalna, wolna od zanieczyszczeń i zawiera 83 substancje korzystne dla naszego organizmu, w tym minerały, elektrolity i dobroczynne pierwiastki (żelazo, jod, magnez, cynk i wapń).

Woda z solą himalajską – 4 korzyści, które od razu docenisz

  • Nawodnienie – picie wody z solą himalajską pozwala uzupełnić minerały oraz elektrolity konieczne do prawidłowego przyswajania wody przez organizm. Chroni więc przed odwodnieniem, bardzo niebezpiecznym dla zdrowia, które w łagodnej wersji może doprowadzić do drżenia mięśni, a w poważnej nawet do problemów z sercem i omdleń.
  • Trawienie – woda z sola himalajską pobudza pracę ślinianek i wydzielanie enzymu trawiennego (amylazyny). Ten odgrywa kluczową rolę w pierwszym etapie trawienia, w tym trawienia cukrów. Szklanka słonego roztworu pomoże Ci więc uregulować trawienie.
  • Poprawa cery – co daje picie wody z solą himalajską? Piękną cerę! Zawarta w niej siarka, jod, cynk i chrom ograniczają ilość wyprysków i stymulują proces gojenia się ran.
  • Łatwiejsze zasypianie i większy spokój w ciągu dnia– duża ilość minerałów i cennych pierwiastków, które dostarczamy do organizmu za pomocą wody z solą przyczynia się do obniżenia tzw. hormonów stresu (adrenaliny i kortyzolu). Dzięki temu łatwiej i szybciej zasypiamy, a w ciągu dnia jesteśmy bardziej odporni na stres.

Woda z solą na gardło – czy to działa?

Chrypka, delikatny ból i drażliwość przy przełykaniu śliny – to objawy, które złagodzi płukanie gardła wodą z solą. Sól ma bowiem właściwości antybakteryjne i delikatnie dezynfekuje, a także łagodzi obrzęk, wyraźnie zmniejszając dolegliwości bólowe. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie dobrego roztworu.

Płukanka wody z solą – jak przygotować?

Do 1/3 szklanki letniej wody dodaj płaską łyżkę soli, a następnie wymieszaj całość aż do całkowitego rozpuszczenia i połączenia składników.

Woda z solą himalajska na odchudzanie – to działa

Jako że słona woda przyspiesza i usprawnia trawienie, a także delikatnie hamuje apetyt, sprawdza się również w procesie odchudzania. Zaleca się wypić szklankę wody z solą rano, pół godziny przed posiłkiem i koniecznie dbać o nawodnienie – wypijać minimum 1,5 litra płynów dziennie.

Uwaga! Picie wody z solą, jak każdy prozdrowotny nawyk, musi być przemyślany i odniesiony do Twojej indywidualnej sytuacji.

Pamiętaj, że rozwór ten przyjmowany w zbyt dużej ilości może przyczyniać się m.in. do wystąpienia nadciśnienia tętniczego, zawału lub udaru sercai zaburzyć pracę nerek. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj sprawę z lekarzem.

Dzienna zalecana dawka soli wynosi maksymalnie 3 gramy. Dlatego do roztworu, który następnie chcesz wypić, użyj wyłącznie małej szczypty soli himalajskiej. Uważaj też na jakość tego produktu. Na rynku niestety można znaleźć wiele podróbek, a prawdziwa sól himalajska ma różowy kolor (wynika to z większej zawartości żelaza).

Sprawdź opinie o naszym sklepie