info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

BIO Olej kokosowy nierafinowany 900ml - fivio

BIO olej kokosowy 900ml , cena oleju kokosowego, olej kokosowy sklep internetowy, szybka dostawa, nierafinowany

BIO Olej kokosowy nierafinowany 900ml - fivio

27,29 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 2 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl
Sprzedano: 81 szt. w ostatnie 30 dni
  duża dostępność

darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Olej kokosowy - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKADATA WAŻNOŚCI
Filipiny / Sri Lankafivio2025-10-29

Składniki: 100 % organiczny olej kokosowy (Cocos nucifera) 

Wartość odżywczaW 100g produktu% RWS (Referencyjne Wartości Spożycia
Wartość energetyczna
/energia/
3696 kJ/899 kcal44%
Tłuszcz99,8g142,5%
W tym
Kwasy tłuszczowe nasycone
(kwasy nasycone)
95g475%

Kwasy tłuszczowe jednonienasycone

(jednonienasycone)

3,8g-

Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 

(wielonienasycone)

1g-
Węglowodany0g0%
W tym
Cukry0g0%
Błonnik0g-
Białko0,2g<1%
Sól0g0%

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal)”.

 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Olej kokosowy - Zastosowanie

Olej kokosowy możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Stanowi on doskonały składnik domowych lodów, jak również sałatek owocowych. Warto również wiedzieć, iż może on stosowany być podczas przygotowywania pożywnych kulek mocy oraz odżywczych koktajli owocowo-warzywnych.

Zastosowanie oleju kokosowego w kuchni:

- z uwagi na stałą postać, olej kokosowy nadaje się do smarowania pieczywa, zamiast masła lub margaryny;

- do smażenia; w wysokich temperaturach olej kokosowy, w odróżnieniu od innych olejów, nie pali się i nie jełczeje; 

- na bazie oleju kokosowego można przyrządzać ciasta, torty i czekoladowe desery; w związku z tym, że olej kokosowy rozpuszcza się w temperaturze ok. 26 stopni C, może być też dodawany do dressingów i sosów sałatkowych. 

Olej kokosowy - KCAL

W 100 gramach oleju kokosowego znajdziemy około 900 kalorii. Warto jednak pamiętać, że w ciągu dnia powinniśmy spożywać jedynie niewielkie jego ilości. Jedna łyżeczka niniejszego produktu dostarcza zatem do naszego organizmu około 135 kalorii. Ponadto, olej kokosowy uznawany jest za jeden z tłuszczów, które mogą przyczynić się do przyspieszenia procesu odchudzania. Dlatego też, produkt ten z powodzeniem może zostać wprowadzony do diety osób, które szczególnie dbają o wygląd swojej sylwetki. Energia z oleju kokosowego pochodzi tylko i wyłącznie z tłuszczy stąd też cieszy się on sporym zainteresowaniem wśród będących na diecie keto stanowiąc dodatek do wielu potraw czy nawet coraz bardziej popularnej kawy kuloodpornej.

Olej kokosowy - Opis produktu

Olej kokosowy cieszy się niesłabnąca popularnością w gronie osób, które przywiązują szczególną uwagę do sposobu swojego odżywiania. Niniejszy olej jest w stanie nie tylko wzbogacić smak licznych potraw, ale również przyczynić się do efektywnej pielęgnacji naszej skóry oraz włosów. Olej kokosowy jako jedyny ze znanych nam tłuszczów występuje w stanie stałym tylko w temperaturze nieprzekraczającej 25oC. Wystarczy jedynie delikatne jego podgrzanie, aby w kilka chwil zamienił się w pachnący olej o rzadkiej i lejącej się konsystencji. Stosowany w odpowiedni sposób olej kokosowy jest w stanie pozytywnie wpłynąć na organizm człowieka. Niniejszy produkt uznawany jest za lekkostrawny, dlatego też może stosowany być przez osoby zmagające się z nieprawidłowościami w obrębie funkcjonowania układu pokarmowego. Zawarte w nim średniołańcuchowe kwasu tłuszczowe są natychmiast wchłaniane przez jelito cienkie i dostarczają sporą dawkę energii. Olej kokosowy możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Stanowi on doskonały składnik domowych lodów, jak również sałatek owocowych. Może być stosowany podczas przygotowywania pożywnych kulek mocy oraz odżywczych koktajli owocowo-warzywnych. Warto jednak wiedzieć, że olej nierafinowany posiada krótszy termin ważności i zaleca się, aby spożywany był w zimnej formie. A co jeszcze warto wiedzieć na temat oleju kokosowego VIBIO?

olej kokosowy

 

Podsumowanie

Włączenie oleju kokosowego do zdrowej diety i aktywnego trybu życia może przyczyniać się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Należy jednak pamiętać, że nie należy spożywać niniejszego produktu w nadmiernych ilościach i nie warto poddawać go działaniu wysokiej temperatury, przez którą pozbawiany jest on cennych dla zdrowia właściwości odżywczych. W przypadku ustalenia odpowiedniej dawki spożywania oleju kokosowego warto zasięgnąć konsultacji w gabinecie wykwalifikowanego dietetyka.

Bibliografia

 1. Banach K., Olej kokosowy – właściwości i znaczenie w diecie człowieka, „Journal of NutriLife” 2015;
 2. Cox, C., Mann, J., Sutherland, W., Chisholm, A., & Skeaff, M. Effects of coconut oil, butter, and safflower oil on lipids and lipoproteins in persons with moderately elevated cholesterol levels. Journal of lipid research, 36(8), 1787-1795, 1995;
 3. Eyres, L., Eyres, M. F., Chisholm, A., & Brown, R. C. Coconut oil consumption and cardiovascular risk factors in humans. Nutrition reviews, 74(4), 267-280, 2016;
 4. Harvard Shmerling R.H. (2018), Coconut oil: heart-healthy or just hype? Harvard Health Publishing;
 5. Ihnatowicz P., Olej kokosowy – dobry czy zły?, „Food Forum” 2017, 4(20), 104–106.
 6. Jarosz, M. (2017). Normy żywienia dla populacji polskiej–nowelizacja. IŻŻ, Warszawa;
 7. Jessa J., Hozyasz K.K., Wartość zdrowotna produktów kokosowych „Pediatria Polska” 2015, 90(5), 415–423.
 8. Kłosiewicz-Latoszek L. (2017), Olej kokosowy a choroby sercowo-naczyniowe, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia https://ncez.pl/choroba-a-dieta/choroby-ukladu-krazenia/olej-kokosowy-a-choroby-sercowo-naczyniowe;
 9. Price W.A., The work of Weston A. Proce; dietetics and dental diseases, Médecine & Hygiène, 1950, 8(170), 183;
 10. Sacks, F. M., Lichtenstein, A. H., Wu, J. H., Appel, L. J., Creager, M. A., Kris-Etherton, P. M., … & Stone, N. J. (2017). Dietary fats and cardiovascular disease: a presidential advisory from the American Heart Association. Circulation, 136(3), e1-e23;
 11. Stolińska-Fiedorowicz H., Olej kokosowy – czy warto go polecać? „Food Forum” 2017, 4(20), 103–104;
 12. Szewczyk A., Hanczakowska E., Właściwości i zastosowanie średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCFA) i ich monoacylgliceroli (MCM). „Wiadomości Zootechniczne” 2010, 1, 21–26.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów