info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Kminek mielony - 40g - VIVIO

Kminek mielony cena, właściwosci, przepisy

Kminek mielony - 40g - VIVIO

2,00 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Kminek mielony - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
Polska / EgiptVIVIO

Kminek mielony - Zastosowanie

Do czego wykorzystać kminek?

Kminek mielony warto dodawać do wszelkich ciężkostrawnych dań. Wspomoże pracę układu pokarmowego po spożyciu dań z kapusty oraz tłustych mięs. Bardzo dobrze komponuje się z drobiem, stanowi niezastąpiony składnik bigosu. Jak spożywać kminek? Zmielone nasiona można bezpośrednio dodawać do potraw. Całe można uprzednio podprażyć na suchej patelni, co pozwoli wydobyć z nich pełnie aromatu. Kminek mielony można wykorzystać także do przyrządzenia naparu, zwłaszcza w dolegliwościach trawiennych. Wystarczy zalać jedną łyżeczkę tej przyprawy 250 ml wrzątku i zaparzać pod przykryciem ok 15 min. Tak przygotowany napar należy przecedzić i spożywać trzy razy dziennie. Całe owoce posłużą natomiast do przygotowania domowego wina kminkowego. Do tego celu potrzebne będą owoce anyżu, kopru włoskiego, liście mięty pieprzowej i rumianku oraz butelka białego wina. Taka mieszanka po dwóch tygodniach leżakowania jest gotowa do spożycia.

 

Kminek mielony - Opis produktu

Kminek to popularna przyprawa używana przede wszystkim do aromatyzowania kiszonej kapusty, pieczywa oraz serów. Stanowi również składnik likierów. Znany jest głównie z właściwości wspierających pracę układu pokarmowego. W medycynie alternatywnej stosowany jako panaceum na kolki u niemowląt. Olejek kminkowy znalazł również swoje zastosowanie w kosmetyce. Poznaj właściwości kminku i przekonaj się dlaczego warto włączyć go do swojej diety.

Co to jest kminek?

Kminek to jednoroczna roślina z rodziny selerowatych. Występuje w strefie klimatu umiarkowanego, rośnie również w Polsce. Owoce kminku wykorzystuje się jako przyprawę. Przybierają one postać rozłupek o wydłużonym kształcie. Jego właściwości wspierające procesy trawienne docenili już starożytni Egipcjanie. Z nasion produkuje się także olej kminkowy, który wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym. Stanowi składnik m.in. specyfików pomagających walczyć z cellulitem, dodaje się go również do mydeł, płynów odkażających oraz past do zębów. Kminek może być stosowany jako przyprawa do aromatyzowania pieczywa, zup, tłustych mięs. Występuje także jako składnik wielu mieszanek przyprawowych.

Gdzie kupić i jaka cena?

Kminek mielony jest powszechnie dostępny. Możemy kupić go w każdym sklepie i supermarkecie, jednak najwygodniejszym rozwiązaniem są zakupy internetowe. Wybór sprawdzonego dostawcy to także gwarancja najwyższej jakości i świeżości tej przyprawy. Za opakowanie 40-gramowe mielonego kminku zapłacimy nie całe 2 zł.

Przeciwwskazania

Z uwagi na właściwości spowalniające proces krzepnięcia krwi, kminku nie powinny spożywać osoby mające problemy z krzepliwością, a także kobiety w ciąży. Spożyty w dużych ilościach może pogarszać zaburzenia krwawienia. Przyprawa ta wykazuje także działanie obniżające poziom cukru we krwi. Cukrzycy powinni skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed włączeniem kminku do swojej diety. Kminek mielony stosowany jako przyprawa spożywany jest zazwyczaj w niewielkich ilościach i nie wywołuje skutków ubocznych.

Kminek mielony czy cały? Który lepszy?

Owoce kminku są dostępne w formie całych nasion, a także w postaci zmielonej. Całe nasiona dłużej zachowają świeżość, jednakże forma proszku jest o wiele wygodniejsza do stosowania. Do przyrządzenia naparu zdecydowanie lepiej użyć kminku mielonego. Natomiast do aromatyzowania pieczywa lub kiszonek zaleca się używanie kminku w całości. Całe nasiona można także żuć po ciężkostrawnym posiłku.

Kminek, kumin, kmin rzymski. Różnice.

Cechą wspólną kminku i kminu rzymskiego (inaczej nazywanego kuminem) jest to, że obie rośliny należą do grupy selerowatych. Różnią się jednak nie tylko wizualnie, ale mają także odmienny smak, właściwości i zastosowanie w kuchni. Ziarno kuminu jest jaśniejsze, przybiera kolor złotawy. Ma podłużny kształt, a poszczególne owoce są symetryczne. Natomiast kminek przybiera brązową barwę, a jego owoce są lekko wygięte na kształt banana. Smak i zapach kminu jest kojarzony z kuchnią orientalną. Kminek natomiast przywodzi na myśl bardziej rodzime potrawy. Kumin to sprzymierzeniec osób walczących ze zbędnymi kilogramami oraz złym cholesterolem. Natomiast kminek to przede wszystkim przyprawa zalecana do dań tłustych, ciężkostrawnych z uwagi na właściwości wspierające procesy trawienne.

Właściwości kminku mielonego

Kminek mielony to źródło witaminy C, B6, A i E oraz flawonoidów i soli mineralnych. Zalecany jest zwłaszcza dla osób cierpiących na dolegliwości ze strony układu pokarmowego tj. wzdęcia, zaparcia, kolki. Wykazuje działanie rozkurczające. Napar z kminku stosowany jest także pomocniczo w łagodzeniu bolesnych skurczów miesiączkowych. Na co jeszcze stosuje się kminek? Zawartość olejków eterycznych sprawia, że kminek stosowany jest w celu odświeżenia oddechu. Stanowi więc składnik m.in. past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej. Przyprawa ta wykazuje działanie moczopędne. W medycynie ludowej stosowany był pomocniczo w leczeniu kaszlu z uwagi na działanie wykrztuśne.

 

kminek mielony

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów