info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Jabłczan magnezu 250g - MAGNEZ FORTE - DELIFOOD

Jabłczan magnezu 250g

Jabłczan magnezu 250g - MAGNEZ FORTE - DELIFOOD

31,90 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 3 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl
  dostępne: 218 szt.

darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Jabłczan magnezu - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
USADELIFOOD

Składniki: magnez /jabłczan magnezu/

Substancje czynne

Ilość w jednej zalecanej

dziennej porcji tj.:3g

% RWS (Referencyjne

Wartości Spożycia)

Jabłczan magnezu w

tym magnez

3000mg

350mg

-

93%

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Jabłczan magnezu - Zastosowanie

Dzienna porcja preparatu Magnez Forte to trzy miarki proszku – 3g. Substancję należy rozpuścić w 100-150 ml chłodnej wody i spożywać od razu po przygotowaniu.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Jabłczan magnezu - Opis produktu

Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i zastosowania magnezu forte w proszku

Magnez to jeden z najważniejszych makroelementów w diecie człowieka. W naszym ciele znajduje się średnio 22-26 g tego składnika mineralnego! Bierze on udział w niezliczonych procesach, odpowiadając za prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego, kostnego oraz nerwowego. Jest również niezbędnym składnikiem wielu przemian metabolicznych, pełniąc funkcję kofaktora licznych enzymów. Odpowiednia podaż tego składnika mineralnego jest zatem konieczna dla zachowania zdrowia oraz siły fizycznej i psychicznej. Wysokiej jakości suplementy, takie jak Jabłczan magnezu Forte pomagają zaspokoić potrzeby organizmu na ten pierwiastek, co wpływa korzystnie niemal na każdy aspekt funkcjonowania naszego organizmu!

Magnez forte z witaminą D3 – czy warto łączyć te suplementy?

Magnez w ciąży – czy warto suplementować?

Czy magnez forte pomoże na skurcze?

  • Magnez forte proszek – zastosowanie

Rola magnezu w organizmie

Magnez a układ krążenia

Liczne badania naukowe skupiły się na wpływie magnezu na stan naczyń krwionośnych, szczególnie w kontekście nadciśnienia tętniczego. Publikacje wskazują, że magnez przyczynia się do kontroli stanu napięcia naczyń. Jego niedobory wiążą się ze zwiększoną syntezą aldosteronu i tromboksanów – czynników przyczyniających się do zwiększenia napięcia ścian naczyń. Ponadto magnez warunkuje właściwe przewodzenie nerwowe do mięśniówki naczyń. Mechanizmy te pozwalają przypuszczać o wyraźnej roli tego składnika w zapobieganiu nadciśnieniu tętniczemu, a co za tym idzie – miażdżycy i innych częstym dolegliwością ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Magnez a bezsenność, stany lękowe, depresja

Badania kliniczne wykazały, że spożywanie dużych ilości magnezu wiązało się z istotnym statystycznie zmniejszonym subiektywnym poczuciem lęku czy niepokoju. Pozytywne wskazania otrzymano również w przypadku badania wpływu suplementacji na bezsenność. Łagodzenie dolegliwości takich jak stany lękowe, depresja czy bezsenność mogą wiązać się z regulacyjnym wpływem magnezu na układ nerwowy.

Magnez a cukrzyca

Według publikacji naukowych magnez może wpływać także na ryzyko występowania cukrzycy typu 2 oraz na przebieg samej choroby. Wskazują one na rolę tego składnika w regulacji poziomu glukozy we krwi. Wyniki sugerują, że odpowiednie dawki magnezu mogą zwiększać wrażliwość na insulinę, co sprzyja poprawie metabolizmu węglowodanowego u chorujących pacjentów, u osób z ryzykiem wystąpienia cukrzycy oraz u osób otyłych.

Magnez – w czym znajdziemy ten składnik mineralny?

Magnez jest ósmym najczęściej występującym pierwiastkiem na naszej planecie. Stanowi składnik budulcowy większości organizmów żywych. W codziennej diecie człowieka powinno znajdować się 300 mg tego składnika dla kobiet i 350 mg dla mężczyzn. Niestety badania naukowe przeprowadzone wśród Europejczyków i Amerykanów pokazały, że znaczna część naszego społeczeństwa nie dostarcza odpowiednich ilości tego elementu z pożywienia.

Naturalnymi źródłami magnezu są pestki dyni, otręby pszenne, zarodki pszenne, biała fasola, soja i kasza gryczana. Składnika mineralnego nie brakuje również w naszych ulubionych produktach, takich jak kakao, banany, migdały czy orzechy laskowe. Jako że magnez wchodzi w skład chlorofilu (barwnika roślinnego) jego dobrym źródłem mogą być również zielone warzywa.

Według publikacji naukowych, wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego wynosi około 50%. Szerokie rozpowszechnienie tego składnika mineralnego pozwala podejrzewać, że dostarczenie go z diety nie jest trudne, jednak badania naukowe wskazują na zupełnie odwrotne zjawisko. Warto zatem skupić się na podaży tego elementu z pożywienia, gdyż skutki jego niedoborów mogą oddziaływać bardzo negatywnie na cały organizm.

Magnez – naturalne źródła czy suplementacja?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w optymalnych ilościach. Niestety jednak wiele czynników, takich jak stres, szybki tryb życia, wysoko przetworzona żywność, czy nawet utrudnione wchłanianie spowodowane m.in. wiekiem lub lekami, nie sprzyjają odpowiedniej podaży składników odżywczych. Również podczas stosowania diety odchudzającej dostarczenie odpowiedniej ilości koniecznych elementów może być bardzo trudne. W takich sytuacjach korzystna może być suplementacja.

Decydują się na suplementację należy skupić się na wyborze preparatu wysokiej jakości, który zagwarantuje nam optymalne efekty. Magnez forte proszek to suplement, w którym nośnikiem magnezu jest substancja organiczna - jabłczan. Badania naukowe wskazują na wysoką przyswajalność tego rodzaju preparatów, wynoszącą nawet 90%. Tymczasem przyswajalność tego składnika w połączeniu z nośnikiem nieorganicznym waha się w granicach 10-16%.

Magnez forte – kiedy stosować?

Suplementacja magnezu stosowana jest profilaktycznie w stanach zmęczenia, drażliwości i przy bólach mięśniowych. Może być również wskazana przy zaburzeniach snu, bólach głowy, w stanie przewlekłego stresu. Odpowiednia podaż tego składnika jest również niezwykle ważna u osób z ryzykiem wystąpienia chorób układu krążenia.

Suplementacja magnezu ma na celu zapobiec hipomagnezemii. Warto zauważyć, że spożywanie jakiegokolwiek składnika odżywczego, w tym również magnezu, w nadmiarze nie przyniesie korzystnych skutków dla zdrowia. Wyraźnym wskazaniem do spożywania tego preparatu będzie zatem stwierdzone niedoborów tego pierwiastka w surowicy oraz objawy kliniczne. Niemniej jednak publikacje wskazują, że negatywne skutki hipermagnezemii w wyniku suplementacji obserwowane są niezwykle rzadko. Istnieją nawet doniesienia o tym, że magnez jest jedynym składnikiem mineralnym o tak wysokim górnym poziomie tolerancji, że jego suplementacja jest niezwykle wskazana i bezpieczna.

Magnez forte – dawkowanie

Dzienna dawka suplementu Magnez Forte w proszku to 3g, czyli trzy miarki preparatu. Taką ilość należy dokładnie rozprowadzić w 100-150 ml chłodnej wody. Organiczny nośnik sprawia, że suplement cechuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie. Produkt należy spożywać bezpośrednio po przygotowaniu. 3000 mg jabłczanu magnezu dostarcza około 350 mg magnezu, co może zaspokoić całkowite dobowe zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące magnezu forte w proszku

Pytanie 1: Magnez forte z witaminą D3 – czy warto łączyć te suplementy?

Zarówno magnez, jak i witamina D3 to składniki niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Co więcej, w obu przypadkach obserwuje się niedobory tych elementów w naszym społeczeństwie. Szczególnie zimą suplementacja witaminy D3 jest wręcz niezbędna dla zaspokojenia potrzeb organizmu. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji należy jednak upewnić się, że preparaty nie wchodzą w interakcję ze sobą lub z jakimikolwiek innymi przyjmowanymi na co dzień lekami.

Pytanie 2: Magnez w ciąży – czy warto suplementować?

Według publikacji naukowych ciąża i karmienie piersią są okresami, podczas których zapotrzebowanie na magnez może wzrosnąć. W niektórych przypadkach suplementacja magnezem może być wskazana. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka należy jednak skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania indywidualnej oceny.

Pytanie 3: Czy magnez forte pomoże na skurcze?

Magnez przyczynia się do prawidłowej pracy układu mięśniowego i kostno-stawowego. Jego niedobory faktycznie mogą wywoływać dolegliwości ze strony tych struktur. W przypadku powtarzających się skurczów mięśni warto zatem rozważyć suplementację magnezu. Jednocześnie warto skupić się na ograniczeniu innych niekorzystnych czynników, takich jak stres czy siedzący tryb życia.

 

 

Bibliografia

  1. Aleksandra Karmańska, Andrzej Stańczak, Bolesław Karwowski. MAGNEZ AKTUALNY STAN WIEDZY. BROMAT. CHEM. TOKSYKOL. – XLVIII, 2015, 4, str. 677 – 689.
  2. Halina Bojarowicz, Paulina Dźwigulska. Suplementy diety. Część II. Wybrane składniki suplementów diety oraz ich przeznaczenie. Hygeia Public Health 2012, 47(4): 433-441.
  3. Maria Iskra, Beata Krasińska, Andrzej Tykarski. Magnez — rola fizjologiczna, znaczenie kliniczne niedoboru w nadciśnieniu tętniczym i jego powikłaniach oraz możliwości uzupełniania w organizmie człowieka. Nadciśnienie tętnicze, rok 2013, tom 17, nr 6.
  4. Mieszkowska, M., Michota-Katulska, E. Suplementy diety - korzyści i działania niepożądane. Bezpieczeństwo Pracy : nauka i praktyka, 2008, nr 6, 28-30.
  5. Michał Wiciński, Bartosz Kościński, Bartosz Malinowski, Karolina Długi, Mateusz Ozorowski, Katarzyna Pawlak-Osińska. Wpływ doustnej suplementacji magnezu na kondycję psychofizyczną. Forum Medycyny Rodzinnej 2019;13(1):30-35.
  6. A. Lebiedowska. Znaczenie magnezu w diecie w odniesieniu do najnowszych wytycznych żywieniowych. foodscience.pl [dostęp: 14.11.2020r.].

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów