info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Sok aroniowy Ekologiczny, aronia sok naturalny 100% tłoczony
Sok aroniowy Ekologiczny, aronia sok naturalny 100% tłoczony

Sok BIO aronia naturalny 100% tłoczony 300 ml - VIBIO

8,99 zł
  duża dostępność

Produkt niedostępny


Wartości odżywcze

100% sok z ekologicznych owoców aronii. 

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Film


Opis

Sok tłoczony na zimno bezpośrednio z owoców aronii, pochodzących z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Bez dodatku cukru, wody i kwasku. Zawiera naturalnie występujące cukry.
Sok poddany procesowi pasteryzacji, co przedłuża jego trwałość i pozwala na zachowanie naturalnych właściwości.

Osad jest zjawiskiem naturalnym, smak i wartości odżywcze mogą divegać zmianie w zależności od odmiany owoców. Po otwarciu przechowywać w lodówce nie dłużej niż 14 dni.

Proponowany przez naszą markę sok powstał w procesie tłocznia na zimno, bezpośrednio z owoców aronii, które pochodzą jedynie z ekologicznych upraw, którym nadano właściwe certyfikaty żywnościowe, zgodne z normami UE.

ARONIA W MEDYCYNIE NATURALNEJ

W medycynie naturalnej aronia od lat uznawana była za antidotum na dolegliwości cywilizacyjne, takie jak nadciśnienie, czy miażdżyca. Indianie uznawali aronię za dar samego Wielkiego Ducha. Wierzyli, że owoce te pomogą zachować zdrowie na długie lata.

BOGACTWO ANTOCYJANÓW, WITAMIN I MINERAŁÓW

Aronię cechuje najwyższa zawartość antocyjanów w przyrodzie. Mają one silne właściwości antyoksydacyjne.

Owoce te są również źródłem licznych minerałów (Mo, Mn, Cu, B, I, Co) oraz witamin – z grupy B, a także witaminy C, E i P. Swój cierpki smak aronia zawdzięcza zawartości dużej ilości tanin.

WŁAŚCIWOŚCI ANTOCYJANÓW

 • Korzystny wpływ antocyjanów na układ krążenia wiąże się ze zdolnością tych składników do ograniczania stanów zapalnych, wzmacniania naczyń włosowatych oraz przeciwdziałania agregacji (czyli zlepianiu się) płytek krwi.
 • Antocyjany wykazują szereg właściwości antyoksydacyjnych.
 • Antocyjany dają większą możliwość przeżycia komórkom, które są narażone na oddziaływanie stresu oksydacyjnego, co jest istotnym faktem dla komponowania diety antynowotworowej.
 •  SOK TŁOCZONY NA ZIMNO TO NIE KONCENTRAT!

  BIO sok z aronii nie pochodzi z koncentratów, w odróżnieniu od innych powszechnie dostępnych soków. Koncentrat otrzymuje się w procesie odparowywania wody z owoców za pomocą fizyczno-chemicznych procesów. W trakcie produkcji soku koncentrat zostaje ponownie uzupełniony wodą. Tym sposobem otrzymany produkt traci większość cennych witamin.

  Sok tłoczony na zimno otrzymuje się wprost ze świeżych, umytych i starannie wyselekcjonowanych owoców, przez co zachowuje on wszystko, co najlepsze z darów natury.

  Ekologiczny sok z aronii 100%

  BEZ DODATKU CUKRU

  POJEMNOŚĆ: 300 ml

  OPAKOWANIE: butelka szklana

   

  PRODUCENTVIBIO
  KRAJ POCHODZENIAPolska
  WEGETARIAŃSKI
  WEGAŃSKI
  CERTYFIKAT BIO
  DARMOWA DOSTAWA od 199zł