mega rabaty

BIO Olej kokosowy rafinowany 500ml - VIBIO

PRODUCENTVIBIO
KRAJ POCHODZENIAIndonezja
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
1 pkt

14,49 zł

30 dni na zwrot

Wartości odżywcze

Organiczny rafinowany olej kokosowy


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Zastosowanie

Zastosowanie oleju kokosowego w kuchni:

- do smażenia; w wysokich temperaturach olej kokosowy, w odróżnieniu od innych olejów, nie pali się i nie jełczeje; 

- na bazie oleju kokosowego można przyrządzać ciasta, torty i czekoladowe desery; w związku z tym, że olej kokosowy rozpuszcza się w temperaturze ok. 26 stopni C, może być też dodawany do dressingów i sosów sałatkowych. 


Opis

BIO olej kokosowy jest znakowany unijnym logo żywności ekologicznej, co oznacza, że posiada w składzie minimum 95 % ekologicznych produktów.
Olej kokosowy jest pozyskiwany z miąższu orzechów palmy kokosowej. Posiada on białą barwę i w temperaturze do 26°C ma postać stałą, w wyższych temperaturach staje się płynny. Dzięki procesowi rafinacji jest pozbawiony charakterystycznego koksowego aromatu i smaku. Z tego względu nadaje się do przygotowywania wielu potraw. Olej kokosowy jest dziś powszechnie wykorzystywany w kuchni, gdzie obecnie zastępuje wiele tradycyjnych, niezdrowych tłuszczów. Należy do grupy olei roślinnych. Do jego zalet można bez wątpienia zaliczyć wydajność oraz fakt, że można przechowywać go poza lodówką. Ponadto charakteryzuje się on wysoką temperaturą dymienia, więc doskonale nadaje się do smażenia. Poza celami kulinarnymi znajduje on także szerokie zastosowanie w kosmetyce. 


Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.Opinie o produkcie: BIO Olej kokosowy rafinowany 500ml