BIO Olej kokosowy rafinowany 500ml - VIBIO

PRODUCENTVIBIO
KRAJ POCHODZENIAIndonezja
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
CERTYFIKAT BIO
DARMOWA DOSTAWA od 299zł

4,99 zł

RABAT - 67%

14,99 zł

-67

30 dni na zwrot

Opis

BIO olej kokosowy jest znakowany unijnym logo żywności ekologicznej, co oznacza, że posiada w składzie minimum 95 % ekologicznych produktów.
Olej kokosowy jest pozyskiwany z miąższu orzechów palmy kokosowej. Posiada on białą barwę i w temperaturze do 26°C ma postać stałą, w wyższych temperaturach staje się płynny. Dzięki procesowi rafinacji jest pozbawiony charakterystycznego koksowego aromatu i smaku. Z tego względu nadaje się do przygotowywania wielu potraw. Olej kokosowy jest dziś powszechnie wykorzystywany w kuchni, gdzie obecnie zastępuje wiele tradycyjnych, niezdrowych tłuszczów. Należy do grupy olei roślinnych. Do jego zalet można bez wątpienia zaliczyć wydajność oraz fakt, że można przechowywać go poza lodówką. Ponadto charakteryzuje się on wysoką temperaturą dymienia, więc doskonale nadaje się do smażenia. Poza celami kulinarnymi znajduje on także szerokie zastosowanie w kosmetyce. 

Skład / Wartości odżywcze

Organiczny rafinowany olej kokosowy

Stosowanie

Zastosowanie oleju kokosowego w kuchni:

- do smażenia; w wysokich temperaturach olej kokosowy, w odróżnieniu od innych olejów, nie pali się i nie jełczeje; 

- na bazie oleju kokosowego można przyrządzać ciasta, torty i czekoladowe desery; w związku z tym, że olej kokosowy rozpuszcza się w temperaturze ok. 26 stopni C, może być też dodawany do dressingów i sosów sałatkowych. 

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające: gluten, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.Opinie o produkcie: BIO Olej kokosowy rafinowany 500ml