info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Prostata

Sortowanie:

MEGA OKAZJA

Olej rzepakowy 1000ml - VIVIO

18,90 zł19,99 zł(14)

KRÓTKA DATA WAŻNOŚCI

Siemię lniane 400g ZERO WASTE - VIVIO

4,90 zł(5)

Wyniki od 1 do 11 z 11 (strona 1)

Prostata, czyli przerost gruczołu krokowego, może dotknąć mężczyzn już po 40 roku życia. Rozrost gruczołu krokowego wiąże się z zaburzeniami poziomu hormonów w męskim organizmie. Z wiekiem spada poziom testosteronu, na który oddziałują różnego rodzaju enzymy, przekształcające go w szkodliwe dla zdrowia pochodne, np. estradiol – żeński hormon płciowy, dihydrotestosteron oraz jego metabolit – androstanediol. Dwa ostatnie wspomagają wzrost nabłonka gruczołu krokowego. Szczególnie narażone są osoby palące papierosy i spożywające tłuste, wysokokaloryczne posiłki. Najważniejsza jest profilaktyka. Jedząc dużo warzyw i owoców, naturalne, nieprzetworzone produkty, pełnowartościowe zboża możesz zmniejszyć szansę na zachorowanie.

Nasza codzienna dieta w bardzo istotny sposób wpływa na układ hormonalny. Wiele ziół i przypraw często stosowanych w kuchni zawiera różnego rodzaju związki, które regulują wiele przemian metabolicznych w organizmie. Podstawą profilaktyki przerostu gruczołu krokowego są wszystkie elementy składające się na zdrowy styl życia. Obok odpowiedniej dawki aktywności fizycznej i radzenia sobie ze stresem, istotne miejsce zajmuje dieta - odpowiednio zbilansowana, bogatowęglowodanowa (pełne ziarna, kasze, brązowy ryż), w której nie brakuje świeżych warzyw i owoców, tłuszczów roślinnych i białka. Należy dbać o odpowiednią jakość spożywanych tłuszczów i ograniczyć spożycie produktów zwierzęcych na rzecz pełnoziarnistych zbóż, nasion i innych, świeżych produktów roślinnych. Warto także częściej sięgać po zioła.

W leczeniu problemów z prostatą pomocne mogą okazać się naturalne produkty bogate w składniki stymulujące prawidłowe działanie gospodarki hormonalnej. Siemię lniane, pestki dyni, olej z czarnuszki, BIO maca - w ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór produktów, które dostarczając wiele cennych składników odżywczych, skutecznie wspomogą pracę układu moczowego i rozrodczego u mężczyzn.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.