info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje
Podkategorie
Wiórki kokosowe cena, zastosowanie, właściwości
Wiórki kokosowe cena, zastosowanie, właściwości
Wiórki kokosowe cena, zastosowanie, właściwości
Wiórki kokosowe cena, zastosowanie, właściwości
Wiórki kokosowe cena, zastosowanie, właściwości
Wiórki kokosowe cena, zastosowanie, właściwości

Wiórki kokosowe 500G - VIVIO

8,79 zł(9)
  duża dostępność
POZOSTAŁE GRAMATURY:

Wiórki kokosowe - Wartości odżywcze

Składniki: wiórki kokosowe

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.


Wiórki kokosowe - Zastosowanie

Zastosowanie wiórków kokosowych w codziennej kuchni

Wiórki kokosowe charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Na szeroką skalę wykorzystywane są one w kuchni azjatyckiej. Niemniej jednak, możemy ich również użyć podczas gotowania dań zgodnych z zaleceniami zdrowego odżywiania.

 • Po pierwsze: wiórki kokosowe idealnie podkreślają smak porannych płatków owianych z dodatkiem świeżych owoców;
 • Po drugie: wiórki kokosowe warto dodać do deseru jogurtowego lub koktajlu na bazie bananów i mrożonych malin;
 • Po trzecie: produkt ten świetnie sprawdzi się w roli panierki do kurczaka, a nawet ryby;
 • Po czwarte: wiórki kokosowe idealnie uzupełnią smak domowych ciasteczek zbożowych, świątecznego piernika, a nawet słodkich deserów lodowych. Można przygotować z nich również pełne smaku kuleczki kokosowe na bazie kaszy jaglanej;
 • Po piąte: wiórki kokosowe bez przeszkód można dodawać do sałatek warzywnych oraz kaszy mannej z dodatkiem owoców. Taka kolacja z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym.

 


Wiórki kokosowe - KCAL

Wiórki kokosowe stanowią doskonałe źródło energii. W 100g niniejszego produktu znajdziemy blisko 655 kalorii. Warto przy tym pamiętać, że każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż 10-20g wiórków kokosowych. Co oznacza, iż dostarczają one do naszego organizmu około 65-130 kalorii na dobę. Niniejszy produkt jest dobrym źródłem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych oraz białka. Ponadto, w 100 wiórków kokosowych możemy znaleźć aż 21g błonnika pokarmowego oraz cenny zestaw minerałów i witamin z grupy B.


Wiórki kokosowe - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych wiórków kokosowych

Wiórki kokosowe są dobrze znanym i szeroko stosowanym produktem nie tylko w kuchni azjatyckiej. W Polsce często wykorzystuje się je podczas wypieku ciast, czy też przygotowywania słodkich deserów lodowych lub puddingów. Warto jednak wiedzieć, iż wiórki kokosowe są nie tylko smaczne, ale również pełne zdrowia. Wprowadzenie ich do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, sprzyja utracie nadmiaru zbędnych kilogramów. Ponadto, produkt ten wykazywać może pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego układu nerwowego, a nawet leczenie niektórych zaburzeń o charakterze neurodegeneracyjnym. A co jeszcze warto wiedzieć na temat niezwykłych wiórków kokosowych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gdzie kupić wiórki kokosowe?

Jak przechowywać wiórki kokosowe?

Czy wiórki kokosowe mają wysoki IG (indeks glikemiczny)?

Czy można jeść wiórki kokosowe każdego dnia?

Czy z wiórków kokosowych można zrobić mleko kokosowe?

 • Wiórki kokosowe – kcal;

 • Zastosowanie wiórków kokosowych w codziennej kuchni.

Skąd pochodzą i czym charakteryzują się wiórki kokosowe?

Wiórki kokosowe wytwarzane są z miąższu (kopry) owoców palmy kokosowej. Niniejsze drzewo występuje zazwyczaj w krajach strefy tropikalnej. Na przykład, na terenie niektórych krajów Azjatyckich oraz w Nowej Zelandii. Do rozwoju potrzebuje ono nie tylko wysokich temperatur, ale również dużej wilgotności, regularnych opadów oraz dostępu do światła słonecznego. Co ciekawe, najczęściej palmy kokosowe możemy spotkać na tropikalnych plażach. To właśnie one kojarzą nam się najbardziej z rajskim obrazem turystycznych wysp. Drzewo to zazwyczaj osiąga imponujące rozmiary, a jego wysokość może sięgać nawet 30 metrów. Również liście niniejszego drzewa wzbudzają powszechny zachwyt. Są one długie od 4 do 6 metrów i szerokie na około 90 centymetrów. Niemniej jednak, to co najważniejsze w palmie kokosowej, to jej owoce. Okrągłe orzechy, które ważyć mogą nawet 2,5 kilograma. Są one pokryte ciemnobrązową, nieprzepuszczającą wody skorupą. Ponadto, znajduje się w nich warstwa mleka, które znajduje szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym, jak i kosmetycznym.

Najsmaczniejsze, a zarazem najzdrowsze jest jednak to, co znajduje się wewnątrz owoców palmy kokosowej. Woda kokosowa pełna jest wartościowych elektrolitów, których spożycie jest w stanie zapewnić nam dobre samopoczucie, nawet w czasie trwania intensywnych upałów. Ponadto, orzech kokosowy skrywa w sobie aromatyczny miąższ, z którego wytwarza się zarówno popularny olej, jak i chipsy oraz wiórki kokosowe. Warto wiedzieć, iż produkty pochodzące z kokosów są nie tylko smaczne, ale również pełne wartościowych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów. W tym miejscu, na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT), które od lat wzbudzają zainteresowanie w gronie ekspertów z dziedziny dietoterapii i zdrowego żywienia. Ponadto, wiórki kokosowe są prawdziwą skarbnicą minerałów, wśród których możemy wyróżnić: magnez, cynk, fosfor, potas, sód, żelazo oraz wapń. Zarówno wiórki, jak i inne produkty wytwarzane na bazie owoców palmy kokosowej są świetnym źródłem witamin z grupy B (w tym: tiaminy, ryboflawiny, niacyny, pirydoksyny oraz kwasu foliowego – niezbędnego dla prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki).

Wiórki kokosowe są niewielkie i przyjmują postać cienkich słupków. Charakteryzują się one białym lub kremowym kolorem oraz sypką konsystencją. To co wyróżnia wiórki kokosowe, to przede wszystkim ich niepowtarzalny smak oraz aromat, który doskonale komponuje się zarówno ze smakiem słodkich deserów, jak i dań wytrawnych.

Wiórki kokosowe – właściwości zdrowotne i wpływ na organizm człowieka

Za sprawą zawartości cennych minerałów oraz wyjątkowych średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT), wprowadzenie wiórków kokosowych do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia oraz samopoczucia. Okazuje się, iż produkt ten pozytywnie wpływa na zwiększenie efektywności zastosowanych metod odchudzania. Dzieje się tak między innymi za sprawą bogatej zawartości błonnika, który na długo jest w stanie zapewnić nam uczucie sytości. Ponadto, składnik ten wpływa na regulację rytmu wypróżnień i zwiększenie objętości masy kałowej. Chociaż do tej pory wpływ produktów kokosowych na układ sercowo-naczyniowy wzbudza liczne kontrowersje, istnieją badania naukowe, które potwierdzają, iż zastosowanie oleju kokosowego w diecie opartej o zasady zdrowego odżywiania, może przyczynić się do redukcji poziomu złego cholesterolu. Ponadto, regularne spożywanie wiórków kokosowych (w odpowiednich ilościach) może wpływać na utrzymanie prawidłowego poziomu ciśnienia krwi. Dlatego też, wprowadzenie niniejszego produktu do zrównoważonej diety, w niektórych przypadkach może odpowiadać za zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób kardiologicznych w przyszłości.

Co ciekawe, produkty pochodzące z owoców palmy kokosowej (w tym wiórki kokosowe) pozytywnie oddziałują na zdrowie naszej jamy ustnej. W świetle badań naukowych, związki zawarte w miąższu kokosa przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju próchnicy u dzieci. Ponadto, odpowiedzialne są one za zwalczanie szkodliwych drożdżaków z rodziny Candida Albicans, które w wielu przypadkach przyczyniają się do powstawania bolesnych aft i pleśniawek w obrębie jamy ustnej. Najnowsze doniesienia z dziedziny fitoterapii zwracają również uwagę na właściwości antybiotyczne produktów kokosowych. Okazuje się, iż związki zawarte w bielmie owoców drzewa kokosowego zwalczają zarówno szkodliwe bakterie, jak i wirusy. W związku z tym, wprowadzenie wiórków kokosowych do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, może przyczynić się do wzmocnienia naszej odporności oraz zmniejszenia ryzyka zachorowania na wirus grypy, opryszczki oraz/lub odry.

Ostatnie lata badań nad kokosami poświęcone są przede wszystkim właściwościom ochronnym w kontekście funkcjonowania układu nerwowego. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe obecne w miąższu kokosowym mogą bowiem wpływać na poprawę stanu chorych zmagających się z chorobą Alzheimera. Produkty wytwarzane z owoców palmy kokosowej coraz częściej wykorzystywane są również w dietoterapii choroby Parkinsona oraz padaczki lekoopornej. Warto jednak pamiętać, że powyższe doniesienia wymagają szeregu dalszych badań naukowych oraz obserwacji klinicznych.

Wiórki kokosowe a dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem w gronie sportowców oraz osób, które szczególnie dbają o smukły wygląd swojej sylwetki. Niemniej jednak, pierwotnie została ona opracowana w celu leczenia padaczki lekoopornej u dzieci. We współczesnej dietetyce znajduje ona również zastosowanie w dietoterapii choroby Alzheimera oraz Parkinsona. Dieta ketogeniczna jest odwróceniem dobrze nam znanych zasad zdrowego odżywiania, w których główną rolę odgrywają węglowodany złożone. W diecie keto głównym źródłem energii są tłuszcze. Dlatego też, często wykorzystywane są w niej produkty kokosowe. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe nie są bowiem magazynowane w tkance tłuszczowej i szybko zamieniają się w energię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania. Wiórki kokosowe idealnie mogą zastąpić słodkie przekąski węglowodanowe, a nawet słodycz cukru podczas przygotowywania dań wedle zaleceń diety ketogenicznej. Warto jednak pamiętać, że zanim podejmiemy się przestrzegania niniejszego jadłospisu, powinniśmy wykonać szereg badań specjalistycznych, jak również zasięgnąć fachowej konsultacji dietetycznej.

Przeciwwskazania dotyczące spożywania wiórków kokosowych

W większości przypadków spożywanie odpowiednich ilości wiórków kokosowych jest bezpieczne dla zdrowia człowieka. Niemniej jednak, istnieją pewne przeciwwskazania związane z ich stosowaniem. Po pierwsze, nadmiernych ilości wiórków kokosowych nie powinny spożywać osoby, które zmagają się z zaburzeniami w obrębie układu krążenia oraz zaburzeniami lipidowymi. Po drugie, stosowanie dużych ilość wiórków kokosowych nie jest wskazane w przypadku osób, u których rozpoznano istotną nadwagę lub otyłość. Po trzecie, dużych ilości wiórków kokosowych powinni unikać pacjenci z przewlekłymi zaburzeniami funkcjonowania trzustki. Warto również wiedzieć, iż produkty kokosowe mogą odpowiedzialne być za wywoływanie reakcji alergicznej. Dlatego też, należy wprowadzać je do swojej diety stopniowo, obserwując przy tym reakcje organizmu. Natomiast w przypadku wystąpienia niepokojących objawów po ich spożyciu, warto zgłosić się na konsultacje do gabinetu alergologa.

Wiórki kokosowe – cena

Wiórki kokosowe sprzedawane są zazwyczaj w opakowaniach o wadze 250g lub 500g.

 • Za 250g wiórków kokosowych zapłacimy około 7,00 – 10,00 złotych;
 • Za 500g wiórków kokosowych zapłacimy około 11,00 – 16,00 złotych.

Warto przy tym pamiętać, że cena wiórków kokosowych może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta oraz/lub dystrybutora. Ponadto, podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas wiórki nie posiadają dużej ilości konserwantów lub dodatkowej ilości cukru.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące wiórków kokosowych

Pytanie 1: Gdzie kupić wiórki kokosowe? Niniejszy produkt dostępny jest w niektórych sklepach spożywczych oraz delikatesach. Niemniej jednak, warto poszukać wiórków kokosowych w internetowych sklepach ze zdrową żywością. W ten sposób zyskamy nie tylko dostęp do atrakcyjnej oferty cenowe, ale również gwarancję najwyższej jakości produktu.

Pytanie 2: Jak przechowywać wiórki kokosowe? Produkt ten najlepiej jest przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Dzięki zamknięciu wiórków w szklanym słoiku lub pudełku z pokrywką, na dłużej będziemy w stanie zachować zarówno ich walory smakowe, jak i wartości odżywcze.

Pytanie 3: Czy wiórki kokosowe mają wysoki IG (indeks glikemiczny)? Miąższ kokosowy, z którego wytwarzane są smaczne wiórki, charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym (IG=45). Dlatego też, produkty pochodzące z owoców palmy kokosowej mogą wprowadzane być w odpowiednich ilościach do diety osób zmagających się z problemem cukrzycy lub insulinooporności.

Pytanie 4: Czy można jeść wiórki kokosowe każdego dnia? Wiórki kokosowe są dość kaloryczne. Niemniej jednak, spożywanie około 1 łyżeczki niniejszego produktu dziennie, w połączeniu ze zrównoważoną dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną, jest w stanie pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie spożywać nadmiernych ilości wiórków kokosowych. Szczególnie w przypadku osób borykających się z nadwagą lub zaburzeniami lipidowymi.

Pytanie 5: Czy z wiórków kokosowych można zrobić mleko kokosowe? Przygotowanie domowego mleka kokosowego jest niezwykle proste. W tym celu należy zalać około 250g wiórków kokosowych litrem wrzącej wody. Taką miksturę trzeba odstawić na około 5-10 minut, a następnie zmiksować na gładką masę przy pomocy blendera. Gotowy płyn warto przelać przez gazę, tak aby pozbyć się mielonych wiórków kokosowych. Pozostałości po przygotowanym mleku warto wysuszyć, uprażyć na patelni, a następnie wykorzystywać w roli mąki kokosowej.

 


wiórki kokosowe

 

Podsumowanie

Wiórki kokosowe stanowią doskonały dodatek do zdrowej kuchni. Warto pamiętać, że są one nie tylko smaczne, ale przede wszystkim pełne cennych minerałów i witamin z grupy B. Dlatego też, warto wprowadzać je do zrównoważonej diety w odpowiednich ilościach.

Bibliografia

 1. Boateng L, Ansong R, Owusu WB i wsp. Coconut oil and palm oil’s role in nutrition, health and national development: a review. Ghana Med J 2016; 50(3):189-96;
 2. Cox, C., Mann, J., Sutherland, W., Chisholm, A., & Skeaff, M. (1995). Effects of coconut oil, butter, and safflower oil on lipids and lipoproteins in persons with moderately elevated cholesterol levels. Journal of lipid research, 36(8), 1787-1795;
 3. DebMandal M., Mandal S., Coconut (Cocos nuciferaL.: Arecaceae): In health promotion and disease prevention. Asian Pacific Journal of Tropical Medicine, 2011, 241–247;
 4. Eyres L., Eyres MF., Chisholm A., Brown RC., Coconut oil consumption and cardiovascular risk factors in humans. Nutrition Reviews, 2016, 74 (4): 267-80;
 5. G. Nevin, T. Rajamohan, Influence of virgin coconut oil on blood coagulation factors, lipid levels and LDL oxidation in cholesterol fed Sprague–Dawley rats, Department of Biochemistry, University of Kerala, http://e-spenjournal.org.marlin-prod.literatumonline.com/article/S1751-4991(07)00043-1/abstract;
 6. Jessa J., Hozyasz K., Wartość zdrowotna produktów kokosowych. Pediatria Polska, 2015, 1–9;
 7. Kłosiewicz-Latoszek L. (2017), Olej kokosowy a choroby sercowo-naczyniowe, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia https://ncez.pl/choroba-a-dieta/choroby-ukladu-krazenia/olej-kokosowy-a-choroby-sercowo-naczyniowe;
 8. O. Ogbolu, A. A. Oni, O. A. Daini, A. P. Oloko, In vitro antimicrobial properties of coconut oil on Candida species in Ibadan, Nigeria, “Med. Food. 2007” nr 10 (2), s. 384-387 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17651080;
 9. Prasanth Kumar PK, Gopala Krishna AG. 2015. “Physicochemical characteristics of commercial coconut oils produced in India.” Grasas Aceites 66 (1): e062;
 10. Silva R., Silva O., Fontes R., Alviano S., Fernandes D., Alviano S., Anti-in?ammatory, antioxidant, and antimicrobial activities of Cocos nucifera var. typical. BMC Complementary and Alternative Medicine, 2013, 13, 107–114;
 11. Vijayakumar M, et al. “A randomized study of coconut oil versus sunflower oil on cardiovascular risk factors in patients with stable coronary heart disease”, Indian Heart J. (2015);
 12. Voon, P. T., Ng, T. K. W., Lee, V. K. M., & Nesaretnam, K. (2011). Diets high in palmitic acid (16: 0), lauric and myristic acids (12: 0+ 14: 0), or oleic acid (18: 1) do not alter postprandial or fasting plasma homocysteine and inflammatory markers in healthy Malaysian adults–. The American journal of clinical nutrition, 94(6), 1451-1457.

PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAIndonezja
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
POZOSTAŁE GRAMATURY250g

SZYBKIE KOKOSANKI - RAFAELLO
PRZEPIS

SZYBKIE KOKOSANKI - RAFAELLO

Składniki: 

- 150 g wiórków kokosowych
- 150 g inuliny
- 25 ml wody
- migdały lub orzechy laskowe

Wykonanie:

Inulinę, wiórki kokosowe i wodę mieszamy w misce i zagniatamy ciasto. Formujemy niewielkie kulki. Do środka upychamy migdał lub orzech i obtaczamy kulkę w wiórkach kokosowych. Gotowe kokosanki możemy umieścić w papilotkach do pralinek dla lepszego efektu wizualnego.
Przechowujemy w szczelnym opakowaniu najlepiej w lodówce. 

SAŁATKA OWOCOWA Z ALOESEM
PRZEPIS

SAŁATKA OWOCOWA Z ALOESEM

Składniki:

- 1 pomarańcz
- 1 dojrzałe mango
- pół świeżego ananasa
- kiść ciemnego winogrona
- 2 dojrzałe banany
- garść orzechów pekan
- BIO kostki z aloesu
- wiórki kokosowe do posypania
- 2 łyżki miodu

Wykonanie:
Pomarańczę, ananasa i mango pokrój w grubszą kostkę i przełóż do pucharków. Dodaj winogrono, kostki aloesu i pokrojone w plasterki banany. Całość posyp podprażonymi na suchej patelni wiórkami kokosowymi i orzechami pekan a następnie polej ulubionym miodem i gotowe

Dietetyczne ciasteczka bez mąki i cukru
PRZEPIS

Dietetyczne ciasteczka bez mąki i cukru

Składniki:

 • 1 i 1/3 szklanki płatków jaglanych ViVio
 • 2/3 szklanki wiórków kokosowych ViVio
 • 1/2 szklanki płatków migdałowych
 • 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
 • 4 łyżki oleju kokosowego extra virgin ViVio
 • 4 łyżki syropu klonowego
 • 3 łyżki wody

 

Sposób wykonania:

Na początku rozgrzewamy piekarnik do temperatury 180 stopni. Do malaksera wsypujemy płatki jaglane i migdałowe oraz wiórki – wszystko miksujemy.Otrzymaną mączkę mieszamy w misce z proszkiem do pieczenia. W osobnym naczyniu łączymy mokre składniki – płynny olej kokosowy, syrop klonowy oraz wodę – następnie wlewamy je do suchych składników. Masę dokładnie mieszamy, a jeśli będzie zbyt sypka możemy dodać jeszcze trochę wody kokosowej.Na wyłożoną papierem formę do pieczenia wykładamy po jednej łyżce masy i formujemy owalny, płaski kształt ciasteczek. Pieczemy około 15 min, aż ciastka się zarumienią.

PLACUSZKI RACUSZKI
PRZEPIS

PLACUSZKI RACUSZKI

Składniki:
- 1 banan
- 170 g serka homogenizowanego
- 100 g amarantusa ekspandowanego
- 100 g wiórków kokosowych
- pół szklanki dowolnej mąki
- 2 jajka
- 2-3 łyżki ksylitolu

Wykonanie:

Jajka rozbij w miseczce i połącz z serkiem i drobno pokrojonym bananem. Do powstałej masy dodaj wiórki kokosowe, amarantusa, mąkę i ksylitol.
Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj do powstania jednolitej konsystencji. Z dużej łyżki ciasta na rozgrzanej patelni formuj placki i smaż na średnim ogniu do zrumienienia (z obu stron). Podawaj z miodem, owocami lub dżemem.

Doskonały ryż śniadaniowy z dodatkiem owoców sezonowych
PRZEPIS

Doskonały ryż śniadaniowy z dodatkiem owoców sezonowych

Składniki:

- 4 łyżki ugotowanego ryżu brązowego;
- 1 łyżka wiórków kokosowych;
- 100ml ciepłego mleka ryżowego;
- 1 łyżka prażonych płatków migdałów;
- 1 garść malin;
- 1 garść borówek;
- 2 liście mięty (do dekoracji).

Sposób przygotowania:

Podgrzej mleko w niewielkim rondelku;
Połącz ugotowany ryż z wiórkami kokosowymi i zalej całość ciepłym mlekiem;
Odczekaj około 5-10 minut, aż ryż wchłonie ciepłe mleko;
Na ryżu ułóż opłukane i osuszone owoce, a następnie posyp całość prażonymi płatkami migdałów;
Udekoruj śniadanie świeżymi listkami mięty.

Jeśli ryż będzie dla ciebie za mało słodki, możesz dodać do niego jedną łyżeczkę miodu lub ksylitolu.

Pyszna sałatka owocowa z dodatkiem oleju kokosowego
PRZEPIS

Pyszna sałatka owocowa z dodatkiem oleju kokosowego

Składniki:

- Garść malin;
- Garść borówek;
- ½ banana;
- 3 łyżeczki ugotowanej komosy ryżowej;
- 1 łyżeczka oleju kokosowego virgin;
- 1 łyżeczka wiórków kokosowych.

Sposób przygotowania:

Ugotuj komosę ryżową zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu, a następnie wymieszaj ją z łyżeczką oleju kokosowego;
Pokrój banana w cienkie plastry i dodaj do komosy ryżowej;
Dokładnie opłucz maliny oraz borówki, a następnie dodaj je do pozostałych składników sałatki;
Całość posyp odrobiną wiórków kokosowych i gotowe.

Domowe batony musli z dodatkiem żurawiny
PRZEPIS

Domowe batony musli z dodatkiem żurawiny

Składniki:

Sposób przygotowania:

Płatki oraz ziarna przełóż na suchą patelnię i smaż je przez krótką chwilę;

Suche składniki przełóż do miski, a następnie dodaj do nich suszoną żurawinę oraz wiórki kokosowe;

Delikatnie rozpuść masło z miodem, a następnie dodaj je do składników w misce;

Otrzymaną masę rozłóż na papierze do pieczenia;

Przy pomocy noża podziel masę na batony o grubości około 2 cm;

Włóż batony do lodówki na około 2-3 godziny.

Kokosowa owsianka z błonnikiem
PRZEPIS

Kokosowa owsianka z błonnikiem

Składniki:

- 40 g płatków owsianyc
- 150 ml mleka lub wody
- łyżeczka wiórek kokosowych
- łyżeczka płatków migdałowych
- łyżeczka łuski babki jajowatej
- pół banana
- garść borówek lub truskawek

Wykonanie:

Płatki owsiane gotować na mleku lub wodzie do osiągnięcia pożądanej konsystencji. Dodać wiórki kokosowe, migdały i łuskę babki jajowatej. Dokładnie wymieszać. Przełożyć do miseczki. Na wierzch ułożyć pokrojonego w plasterki banana i borówki lub truskawki.

Smaczny pudding kokosowy na bazie tapioki
PRZEPIS

Smaczny pudding kokosowy na bazie tapioki

Składniki:

- Około 400ml mleka kokosowego;
- 3 dużych łyżek tapioki;
- 2 łyżeczek cukru kokosowego;
- 2 łyżek wiórków kokosowych.

Sposób przygotowania:

Gotuj tapiokę z mlekiem kokosowym na małym ogniu przez około 20 minut;
Kiedy masa stanie się gęsta, dodaj do niej wiórki kokosowe oraz cukier;
Całość delikatnie wymieszaj i zdejmij z ognia;
Gotowy pudding przełóż do miseczek i podawaj w towarzystwie świeżych owoców, na przykład malin oraz/lub borówek.

Przepis na pyszne ciastka z amarantusem ekspandowanym
PRZEPIS

Przepis na pyszne ciastka z amarantusem ekspandowanym

Składniki:

- Około 250g bananów;
- 90g amarantusa ekspandowanego;
- 1 łyżeczka cynamonu;
- 2 łyżki masła orzechowego typu crunchy;
- 1 łyżka wiórków kokosowych.

Sposób przygotowania:

Obierz banany ze skórki, a następnie zmiksuj je na gładki mus;
Do bananów dodaj cynamon, masło orzechowe, amarantus ekspandowany oraz wiórki kokosowe;
Wyłóż blachę papierem do pieczenia i uformuj na niej ciasteczka o dowolnej wielkości;
Rozgrzej piekarnik do temperatury 180oC i piecz w nim ciasteczka przez około 20 minut.

Jeśli masz na to ochotę, do ciasteczek możesz dodać odrobinę miodu lub ksylitolu.

Sałatka owocowa z różaną nutą
PRZEPIS

Sałatka owocowa z różaną nutą

Składniki:

- 20 dag truskawek
- 15 dag jeżyn i malin
- 1 garść ciemnego winogrona
- 1 różowy grejpfrut
- 4 – 5 szt. mandarynek (świeżych lub z puszki)
- 2 łyżki octu z płatków róży
- kilka listów świeżej mięty
- 1 szt. awokado
- wiórki kokosowe

Przygotowanie:

Truskawki, maliny, jeżyny i winogrono dokładnie umyć i osuszyć.
Grejpfruta i mandarynki obrać ze skórki i białych błonek.
Awokado obrać, pokroić w kostkę, skropić octem z płatków róży.
Wszystkie składniki przełożyć do miski, dodać resztę octu, wiórki kokosowe, udekorować listkami mięty, podawać schłodzone.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Jak przygotować pożywne placuszki bananowe z dodatkiem siemienia lnianego?

Jak przygotować pyszne placuszki bananowe? I dlaczego warto dodać do nich odrobinę siemienia lnianego? Odpowiedzi na te pytania oraz smacznych inspiracji kulinarnych szukaj w dalszej części tekstu. Często zastanawiasz się jak przygotować pożywne i zdrowe śniadanie? Znudziły już Ci się tradycyjne kanapki i płatki z mlekiem? To znaczy, że jesteś w dobrym miejscu, albowiem przygotowaliśmy […]

czytaj więcej...