info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Yerba mate

Yerba mate - co to takiego i jak zaparzać?

Yerba mate (znana również jako herbata paragwajska) to napój otrzymywany z suszonych, a następnie kruszonych liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego. Niniejsza roślina jest charakterystyczna dla regionu Ameryki Południowej, ze szczególnym uwzględnieniem Paragwaju, Urugwaju i Argentyny. Co ciekawe, yerba mate znana jest już od tysiącleci. To właśnie starożytni Inkowie zapoczątkowali rytuał jej parzenia, który sprawia, że jest ona wyjątkowa w smaku.

Do zaparzenia yerba mate niezbędne jest naczynie (znane jako matero) oraz słomka (bombilla). Liście oraz suszone łodygi ostrokrzewu powinny zalane zostać gorącą wodą o temperaturze 70-80o C.

Yerba mate - dla kogo?

Yerba mate to doskonały zamiennik kawy oraz czarnej herbaty. Zawarte w niej składniki zapewniają nam przyjemne uczucie pobudzenia, które utrzymuje się nawet przez kilka godzin. Dlatego też, Yerba mate polecana jest wszystkim osobom, które na co dzień podejmują intensywną pracę umysłową oraz/lub fizyczną. Yerba mate to także doskonała propozycja dla tych osób, którym rano ciężko jest się podnieść z łóżka. Już kilka łyków tego niezwykłego naparu sprawia, iż zyskujemy niezwykłą energię na cały poranek. Niniejszy produkt jest w Polsce coraz łatwiej dostępny. Znajdziesz go również w sklepie cosdlazdrowia.pl.

Yerba mate – właściwości

Yerba mate jest nie tylko doskonała w smaku. Posiada ona liczne właściwości zdrowotne, które wpływają na poprawę naszego samopoczucia. Wśród najcenniejszych z nich możemy wyróżnić:

Zwiększanie zdolności do zapamiętywania i koncentracji, a tym samym zwiększenie efektywności podejmowanej pracy umysłowej;
Poprawa nastroju;
Przeciwdziałanie szkodliwym skutkom stresu oksydacyjnego;
Zwiększenie efektywności zastosowanych metod odchudzania;
Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

Pajarito, Guarani, Amanda, Verde mate, Taragui - w ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór zarówno klasycznych, jak i smakowych gatunków Yerba mate w różnych wariantach smakowych pochodzących od najlepszych światowych producentów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mamy w ofercie również akcesoria do picia herbat, np. bombillę - rurkę filtrującą wykonaną z metalu przez którą pije sie napar yerba mate.

Poznaj niezwykłe właściwości Yerba mate i przekonaj się, że nie tylko kawa jest w stanie zapewnić Ci sporą dawkę dobrej energii.