mega rabaty

Yerba mate

PODKATEGORIE

RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

Yerba mate jest rośliną znaną od stuleci w Ameryce Południowej. Produkowana jest z liści i gałązek rosnącego w lasach deszczowych ostrokrzewu paragwajskiego. Za jej pierwszych użytkowników uznawani są Indianie z plemienia Guarani. Nazwa ta pochodzi od przekształconego łacińskiego słowa herba (zioło) i mati, które w języku keczua oznacza tykwę, czyli naczynie przeznaczone do parzenia zioła. Napar yerba mate przyrządza się z wysuszonych, zmielonych liści, niekiedy także z dodatkiem gałązek, ziół i owoców.

Yerba mate zawiera wiele witamin (A, B1, B2, C, E, H) i minerałów (magnez, sód, potas, żelazo, miedź, siarka, mangan, fosfor, krzem). Przede wszystkim jednak jest bogata w alkaloidy: teobrominę, teofilinę i kofeinę (tutaj zwaną mateiną). Te substancje budują energetyczne właściwości yerba mate. Jej moc ujawnia się stopniowo podczas picia i pozwala nie tylko zwiększyć koncentrację i bystrość umysłu, ale też oczyścić ciało.

Yerba mate poprawia metabolizm, obfitość antyoksydantów (ma ich więcej niż zielona herbata) przyczynia się do właściwości wzmacniających odporność, antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. 

Yerbę warto pić przy odczuwanym zmęczeniu, wyczerpaniu, słabej kondycji psychicznej i fizycznej oraz zatruciu organizmu. Skutecznie postawi na nogi, jest też polecana przy odchudzaniu, redukcji spożywanych kalorii, ponieważ ma właściwości wzmacniające poczucie sytości i zadowolenia, przy dodatku odpowiednich ziół skutecznie oczyści organizm. A w codziennym życiu da energię do pracy – czy to fizycznej czy mentalnej, umysłowej – odżywiając i wzmacniając ciało, a umysł czyniąc skoncentrowanym i wydajnym.

Pajarito, Guarani, Amanda, Verde mate, Taragui - w ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór zarówno klasycznych, jak i smakowych gatunków Yerba mate w różnych wariantach smakowych pochodzących od najlepszych światowych producentów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mamy w ofercie również akcesoria do picia herbat, np. bombillę- rurkę filtrującą wykonaną z metalu przez którą pije sie napar yerba mate.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.