DZISIAJ DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY!!!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Witamina K2 MK7 100mcg z natto - VIVIO

Witamina K, witamina k2 Mk7 tabletki, właściwosci,cena

Witamina K2 MK7 100mcg z natto - VIVIO

21,90 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 2 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Witamina K2MK7 - skład

MARKA
VIVIO

Składniki: substancja wiążąca, substancja wypelniająca-celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, witamina K (menachinon-7 z fermentacji Soji /Natto/ przez bakterie Bacillus Subtilis) ,  stabilizator-fosforany wapnia,  nośnik-sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca-dwutlenek krzemu. 

Informacja żywieniowaIlość w jednej dziennej porcji tj.: 1 tabletce% RWS / referencyjne wartości spożycia dla 1 tabletki/
Witamina K100 μg133%

 

 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Witamina K2MK7 - Zastosowanie

Witamina K2MK7 – zastosowanie

Witamina K2MK7 z natto stanowi bardzo wygodny sposób na zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na ten związek. Nadaje się do codziennej suplementacji dla zdrowych osób. Dzienna dawka preparatu to 1 tabletka. Zaleca się ją spożywać zaraz po posiłku, w którym zawarte zostały źródła tłuszczu.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Nie przekraczać zalecanej  porcji do spożycia w ciągu dnia.  Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

 

Witamina K2MK7 - Opis produktu

Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i funkcji witaminy K2 MK7 w organizmie człowieka

Witamina K to ogólna nazwa na grupę związków chemicznych będących pochodnymi 2-metylo-1,4-naftochinonu. W naturze występują dwie formy tej substancji. Jest to witamina K1, czyli filochinon oraz witamina K2, czyli menachinon. Pierwszy związek jest syntetyzowany przez rośliny, a drugi przez pewne szczepy bakterii. Do mikroorganizmów posiadających zdolność wytwarzania witaminy K2 należą Bacillus subtilisstanowiące niezbędny składnik tradycyjnej japońskiej potrawy – natto.

Witamina K2MK7, krople czy tabletki – jaką formę wybrać?

Witamina K2MK7 z D3 – dlaczego warto łączyć te suplementy?

Czy witamina K2MK7 dla dzieci jest bezpieczna?

  • Witamina K2MK7 – zastosowanie

Witamina K – rola w organizmie i skutki niedoboru

Witamina K należy do podstawowych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, zatem pewne jej ilości mogą być magazynowane w wątrobie. Witamina K2 jest również produkowana przez naturalną florę bakteryjną jelit. Niemniej jednak ilości te nie są wystarczające, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu. Z tego względu konieczne jest dostarczanie dodatkowych ilości witaminy K z produktów żywnościowych lub suplementów.

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczne są dwie formy witaminy K. Pierwszą z nich, witaminę K1, znajdziemy w niemal wszystkich zielonych warzywach. To ona odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi. Umożliwia powstawanie aktywnych form czynników krzepnięcia krwi, ale również niezbędnych substancji antykrzepliwych. Dzięki temu w organizmie zachowana zostaje równowaga, a w naczyniach nie gromadzą się skrzepy.

Okazuje się jednak, że organizmowi nie wystarczy tylko ten jeden związek. Druga forma, witamina K2, produkowana jest przez niektóre szczepy bakterii. Jak wskazują badania, odgrywa ona rolę w kontrolowaniu gospodarki wapniowej oraz procesów mineralizacji kości.

Niedobory witaminy K w organizmie wiążą się przede wszystkim z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz nieprawidłową mineralizacją kości. Literatura wskazuje, że objawami mogą być wydłużony czas gojenia się ran, osteoporoza, zaburzenia pracy jelit oraz zwiększone ryzyko występowania nowotworów.

Co to jest witamina K2MK7?

Witamina K2 występuje w dwóch formach: MK4 oraz MK7. Ich działanie w organizmie jest dokładnie takie samo, jednak drugi związek sprawdza się znacznie lepiej w formie suplementu. Według fachowej literatury wynika to z faktu, że witamina K2MK7 dłużej utrzymuje się we krwi, przez co może wykazywać większą aktywność. Jej jedynym naturalnym źródłem jest tradycyjne japońskie natto. Większość z nas nie ma jednak możliwości ani ochoty na próbowanie tego azjatyckiego specjału. Rozwiązaniem jest zatem przyjmowanie witaminy K2MK7 w formie suplementu.

Czym jest natto?

Natto to popularna potrawa japońska, której tradycja sięga już tysięcy lat wstecz. Chociaż teraz rozpowszechniona jest w całym kraju, niegdyś stanowiła kwestię sporną w Japonii, dzieląc to państwo na część lubiącą oraz część nielubiącą natto. Potrawa przygotowywana jest ze sfermentowanych ziaren soi. Procesy fermentacji przeprowadzane są przez bakterie Bacillus subtilis. Organizmy te posiadają zdolność do syntezy witaminy K2 w formie MK7. Dzięki temu natto może stanowić źródło tego niezwykle ważnego składnika odżywczego. Niestety tradycyjna potrawa posiada bardzo charakterystyczny smak, przez co obcokrajowcy często odnoszą się do niej niechętnie. Dobrym sposobem na spożywanie witaminy K2MK7 może być zatem stosowanie suplementów produkowanych na bazie natto.

Jak działa witamina K2MK7 z natto?

Witamina K2 izolowana z natto cechuje się wysoką aktywnością w organizmie. Badania naukowe wykazały, że związek ten jest niezbędny do aktywacji białek MGP oraz BGP. Jak wskazują publikacje, pierwsze z białek odpowiada za hamowanie procesów wapnienia naczyń krwionośnych, natomiast drugie białko pełni ważną rolę w procesie mineralizacji kości. Witamina ta współpracuje zatem ze swoją krewniaczką K1 oraz zapewnia prawidłowe rozlokowanie wapnia w organizmie. Badania wykazują również na kluczową rolę witaminy K2 w powstawaniu aktywnej formy osteokalcyny, umożliwiając gromadzenie się tego białka w macierzy kostnej. Niektóre publikacje naukowe wskazują również na rolę witaminy K2 w hamowaniu różnicowania osteoklastów, czyli komórek odpowiedzialnych za resorpcję kości.

Podsumowując, badania naukowe wskazują, że witamina K2 stymuluje syntezę kości oraz hamuje ich resorpcję. Według wielu publikacji, związek ten wykazuje potencjał w leczeniu osteoporozy i może zapobiegać powstawaniu złamań osteoporotycznych. Co więcej, istnieją badania naukowe potwierdzające potencjalną odwrotną zależność pomiędzy poziomem witaminy K2 a występowaniem nowotworu prostaty. Co ciekawe, te same badania wykazały, że związek taki nie występuje w przypadku witaminy K1. Publikacje sugerują również, że takie zależności mogą dotyczyć także innych typów nowotworów, np. nowotworu płuc. Dodatkowo, według badań naukowych, witamina K2 zapobiega procesom wapnienia tkanek miękkich, takich jak ściany naczyń. Odpowiada natomiast za kierowanie wapnia do kości i zębów.

Witamina K2MK7 – dawkowanie

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę K wynosi średnio 125 ug na dobę. Suplementacja tej witaminy powinna być ściśle powiązana z dietą. Ogólnie przyjmuje się, że spożywanie jej ze źródeł dodatkowych nie powinno przekraczać 100 ug. Taka ilość jest w zupełności wystarczająca dla większości społeczeństwa. Należy jednak pamiętać, że to styl życia i dieta w głównej mierze odpowiadają za zdrowie i kondycję, a suplementacja powinna stanowić jedynie uzupełnienie powyższych czynników.

Witamina K2MK7 – cena

Witamina K2MK7 w formie kapsułek to łatwa forma suplementacji opisywanej witaminy. Na szczęście jej cena nie należy do wygórowanych. Za opakowanie zawierające 60 tabletek należy zapłacić około 25zł. 120 kapsułek to zwykle koszt około 50zł. Nieco droższe mogą być suplementy, które oprócz witaminy K2 zawierają także witaminę D3.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące witaminy K2 MK7 z natto

Pytanie 1: Witamina K2MK7, krople czy tabletki – jaką formę wybrać?

Suplementy witaminy K2MK7 dostępne są na rynku w postaci kropli oraz tabletek. Niezależnie od formy, dobrej jakości produkty nie powinny zawierać cukrów ani substancji konserwujących. Decydując się na witaminy w kapsułkach posiadamy większą pewność, co do przyjmowanej dziennej dawki. Jest to forma zdecydowanie wygodniejsza od kropli. Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne i działanie, nie wykazano natomiast różnicy pomiędzy oboma rodzajami suplementów.

Pytanie 2: Witamina K2MK7 z D3 – dlaczego warto łączyć te suplementy?

Jak wskazują badania naukowe, zarówno witamina K, jak i witamina D3 uczestniczy w gospodarce mineralnej kości. Oba związki współpracują ze sobą w utrzymaniu równowagi wapniowej w organizmie. Warto zatem zadbać o odpowiednią podaż obu składników. Należy zaznaczyć, że naukowcy wskazują na wyraźne niedobory witaminy D3 wśród członków naszej populacji.

Pytanie 3: Czy witamina K2MK7 dla dzieci jest bezpieczna?

Zapotrzebowanie na witaminę K u dzieci jest nieznacznie tylko niższe niż u osoby dorosłej. Istnieją zatem podstawy by sądzić, że również u maluchów polecana jest suplementacja tego związku. Niedobory w młodym wieku mogą doprowadzić do poważnych schorzeń oraz zaburzeń wzrostu. Jednak przed rozpoczęciem suplementacji u dziecka warto zapoznać się z opinią lekarza. Dotyczy to przede wszystkim pacjentów poniżej 11. roku życia.

 

 

Bibliografia

  1. Fusaro, M., Crepaldi, G., Maggi, S. et al. Vitamin K, bone fractures, and vascular calcifications in chronic kidney disease: An important but poorly studied relationship. J Endocrinol Invest 34, 317–323 (2011).
  2. https://www.pepsieliot.com/faq/4683/6-najczesciej-zadawanych-pytan-co-do-suplementacji-witamina-d3-z-k2-faq.html [dostęp: 10.09.2020]
  3. https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/1943/paradoks-wapnia-i-niepozorna-witamina-k2.html [dostęp: 10.09.2020]
  4. Iwamoto, Jun; Takeda, Tsuyoshi; Sato, Yoshihiro. Effects of Vitamin K2 on Osteoporosis. Current Pharmaceutical Design, Volume 10, Number 21, 2004, pp. 2557-2576(20).
  5. https://www.reuters.com/article/us-vitamin-k/higher-vitamin-k-intake-tied-to-lower-cancer-risks-idUSTRE62U4VO20100331 [dostęp: 10.09.2020].
  6. Nimptsch K, Rohrmann S, Linseisen J. Dietary intake of vitamin K and risk of prostate cancer in the Heidelberg cohort of the European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition (EPIC-Heidelberg). Am J Clin Nutr. 2008;87(4):985-992.
  7. https://journals.viamedica.pl/forum_nefrologiczne/article/view/43514/31435[dostęp: 10.09.2020].
  8. https://martabrzoza.pl/domowe-sposoby/k2-mk7-to-cos-warte-uwagi/ [dostęp: 10.09.2020].

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów