DLA ZAMÓWIEŃ OD 99ZŁ dodajemy PREZENT Próbka orzechów nerkowca GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Skrzyp polny ziele 100g - VIVIO

Skrzyp polny ziele 100g

Skrzyp polny ziele 100g - VIVIO

7,34 zł
Cena za 1KG / 1L: 73,40 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni

Skrzyp polny ziele 100g VIVIO - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
PolskaVIVIO

SKŁAD: 100% ziele skrzypu polnego (Equisetum arvense L.)


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Skrzyp polny ziele 100g VIVIO - Zastosowanie

Skrzyp, ziele oraz preparaty z jego zawartością, bogate w krzemionkę, uzupełniają niedobór mikroelementów. Skrzyp wpływa pozytywnie na stan tkanki łącznej i kości, wspomaga pracę wątroby - działa odtruwająco, pomaga przy nerwobólach i bólach artretycznych, zapobiega miażdżycy, obniża ciśnienie krwi.

Skrzyp przyjmuje się jako składnik preparatów i suplementów diety oraz jako napar przygotowany z suszu. Nieliczne osoby interesujące się „dziką” kuchnią, używają kwiatostanów (pędów) skrzypu do przyrządzania potraw w swoich domach.

Skrzyp polny ziele 100g VIVIO - Opis produktu

Skrzyp polny, zwany potocznie końskim ogonem, to jedna z najstarszych roślin porastających naszą planetę. Słynie z dobroczynnych właściwości i z dużej zawartości "pierwiastka życia", czyli krzemu. Skrzyp polny znalazł zastosowanie w wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji urody. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej niezwykłej rośliny?

Gdzie kupić skrzyp polny?

Jak zrobić domową płukankę ze skrzypu na włosy?

Skrzyp polny – czy można stosować wewnętrznie?

  • Zastosowanie skrzypu polnego
  • Przepisy z dodatkiem skrzypu polnego

 

Skrzyp polny - co to jest

Skrzyp polny (Equisetum arvense L.) to gatunek wieloletni, należący do rodziny skrzypowatych. Można go spotkać w stanie naturalnym na całym świecie. Pęd płonny (letni) jest zielony, rozgałęziony i wyglądem przypomina nieco choinkę. Liście są drobne, zebrane w okółki. Ze względu na dużą zawartość krzemionki w liściach i zielu po zgnieceniu rośliny słyszymy charakterystyczne skrzypienie. Pęd zarodnionośny (wiosenny) jest brunatny, brązowy i nierozgałęziony. Na szczycie pędu znajduje się kłos zarodnionośny, który obumiera po dojrzeniu zarodników. Surowiec farmaceutyczny stanowi pęd płonny, zbierany od czerwca do września, który następnie suszy się w temperaturze ok. 60°C.

Właściwości zdrowotne i wpływ na zdrowie skrzypu polnego

Skrzyp polny jest jedną z najstarszych roślin na ziemi. Wywar ze skrzypu polnego jest bogatym źródłem witamin i związków mineralnych, w tym przede wszystkim – krzemu, pierwiastka, który buduje komórki organizmu. Krzem jest bardzo ważny dla dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci. Udowodniono także pozytywny wpływ krzemu na nerki, nadnercza, serce oraz krew. Wyciągi ze skrzypu pomagają również w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu moczowego i łagodzą podrażnienia skórne. Skrzyp polny zmniejsza ilość wypadających włosów i łamliwość paznokci, poprawia stan skóry. Oprócz tego działa moczopędnie, np. przy zakażeniu bakteryjnym, w stanach zapalnych dróg moczowych, pęcherza i kamicy nerkowej. Ma właściwości rozkurczowe, przeciwzapalne i przyspiesza gojenie ran. Dzięki obecności flawonoidów i pochodnych kwasu kawowego skrzyp charakteryzuje się umiarkowanym działaniem moczopędnym. Polega to na zwiększeniu ilości wody wydalanej z organizmu, bez jednoczesnego wpływu na gospodarkę elektrolitową. Skrzyp działa także rozkurczowo (spazmolitycznie). 

Wewnętrznie ziele skrzypu jest stosowane jako środek moczopędny przy występującym zakażeniu bakteryjnym i stanach zapalnych dróg moczowych, pęcherza moczowego, a także w kamicy nerkowej. Znajduje również zastosowanie w schorzeniach reumatycznych czy obrzękach towarzyszących urazom. Zewnętrznie ziele skrzypu może być wykorzystane do płukania jamy ustnej i gardła, przygotowywania okładów czy przemywania ran. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i przyspieszające gojenie ran. 

Skrzyp polny na włosy, paznokcie i skórę

Skrzyp polny na włosy działa wzmacniająco i regenerująco. Łatwo rozpuszczalna i wysoko biodostępna krzemionka w nim zawarta to nic innego, jak krzem – składnik budulcowy włosa. Skrzyp polny na włosy może więc działać bezpośrednio, ale i pośrednio. Bowiem krzem jest niezbędny do syntezy związków takich, jak kolagen czy elastyna. Są to substancje, z których powstaje tkanka łączna. Dzięki kolagenowi mieszki włosowe i skóra włosów są w doskonałej kondycji, a włosy dobrze trzymają się w zagłębieniach mieszkowych. Dlatego też skrzyp polny na wypadające włosy to jeden z lepszych specyfików. Ponadto wspomniana już elastyna jest elementem włosa, nadaje mu sprężystość, giętkość. Stosowanie więc skrzypu polnego na włosy sprawia dodatkowo, że są one łatwiejsze do rozczesania, a jednocześnie lepiej się układają i są mniej podatne na działanie czynników takich, jak wilgoć w powietrzu czy wiatr.

Skrzyp polny przyczynia się również do zmniejszenia łamliwości paznokci czy też poprawy stanu skóry. Dzięki tym właściwościom ziele skrzypu wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Wyciągi z niego możemy spotkać w wielu kosmetykach, np. szamponach, kremach, tonikach czy płynach do kąpieli. 

Przeciwskazania dotyczące skrzypu polnego

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Nadmierna ilość skrzypu polnego może być dla nich niewskazana. Tak samo w przypadku osób z zaawansowanymi chorobami układu krążenia i układu moczowego. Zawsze należy konsultować się z lekarzem, aby mieć pewność, że dany ekstrakt roślinny nie zaszkodzi zdrowiu ani nie wejdzie w interakcję z przyjmowanymi lekami.

Skrzyp polny - cena

Skrzyp polny sprzedawany jest zazwyczaj w opakowaniach o wadze 100 gramów. Za opakowanie takiego produktu zapłacimy około 6,00-10,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena produktu może różnić się w zależności od wybranego producenta i/lub dystrybutora. Zaleca się, aby kupować gotowe produkty ze sklepów ze zdrową żywnością lub sprawdzonych sklepów internetowych, w których znajdziemy najwyższą jakość i gwarancję bezpieczeństwa, iż rośliny przeznaczone do produkcji uprawiane były w wolnych od zanieczyszczeń warunkach.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące skrzypu polnego:

Pytanie 1: Gdzie kupić skrzyp polny? Skrzyp polny możemy kupić zarówno w marketach spożywczych, sklepach zielarskich, jak i aptekach. Niemniej jednak, warto poszukać jej również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas nie tylko otrzymamy możliwość zakupu produktu w najwyższej jakość, ale również w atrakcyjnej cenie.

Pytanie 2: Jak zrobić domową płukankę ze skrzypu na włosy?Aby zrobić domową płukankę ze skrzypu na włosy, potrzebne będzie suszone ziele skrzypu oraz gorąca woda. Pół szklanki ziela należy zalać kubkiem gorącej, ale nie wrzącej, wody i odstawić na co najmniej kilkanaście minut pod przykryciem. Po ostudzeniu takiego naparu można nim płukać włosy każdorazowo po myciu.

Pytanie 3: Skrzyp polny – czy można stosować wewnętrznie? Tak, skrzyp polny można stosować wewnętrznie. Wysuszone ziele skrzypu umieszczamy w kubku. Następnie zalewamy gorącą, lecz nie wrzącą wodą i trzymamy pod przykryciem ok. 15 minut. Napar możemy odcedzić z ziela skrzypu. Osoby preferujące szybsze rozwiązania mogą sięgnąć po fixy (herbatki ekspresowe) dostępne w aptekach, zawierające ziele skrzypu. Po herbaty z ziela skrzypu polnego powinny sięgnąć przede wszystkim osoby z mało nasilonymi dysfunkcjami układu moczowego. Napary z ziela tej rośliny wykorzystuje się pomocniczo w profilaktyce obrzęków oraz w stanach wynikających z zatrzymania wody i elektrolitów w organizmie.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów