herbaty

Witamina K2MK7 - krople 30ml - VIVIO

PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
3 pkt

31,99 zł

RABAT - 20%

39,99 zł

-20

30 dni na zwrot

Witamina K2MK7 Wartości odżywcze

Oliwa z oliwek extra virgin, Witamina K (menachinon 7), przeciwutleniacz- alfa-tokoferol. 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Witamina K2MK7 Zastosowanie

Dzienna dawka preparatu to 5 kropli. Suplement najlepiej spożywać po posiłku popijając dużą ilością wody.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.


Witamina K2MK7 Opis

Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i zastosowania witaminy K2MK7 w kroplach

Witamina K należy do witamin rozpuszczanych w tłuszczach i stanowi niezbędny składnik naszej diety. Znaleźć ją można głównie w zielonych warzywach oraz tłuszczach roślinnych. Pewne jej ilości są syntezowane przez nasz naturalny mikrobiom. Zważywszy na fakt, jak wiele istotnych funkcji pełni w naszym organizmie ten związek, warto zwrócić szczególną uwagę na jej odpowiednie spożycie. Aby zapobiec niedoborom i związanym z nimi dolegliwościami ze strony układu kostnego i krzepnięcia, konieczne może być rozważenie suplementacji tego związku. Witamina K2 MK7 w kroplach to wysokiej jakości specyfik, który może stanowić doskonałe uzupełnienie pełnowartościowej, zdrowej diety.

K2 MK7 w kropach czy tabletkach – która forma suplementacji jest najlepsza?

Gdzie naturalnie występuje witamina K2 MK7?

Gdzie kupić witaminę K2 MK7?

  • Witamina K2 MK7 krople – zastosowanie

Witamina K2 MK7 – co to jest?

Witamina K to w rzeczywistości ogólna nazwa na grupę związków o podobnej budowie chemicznej. Rozróżnia się wśród nich dwie główne grupy funkcjonalnie nazwane witaminą K1 i witaminą K2. Chociaż pochodzą one z różnych źródeł to pełnią w organizmie podobne funkcje. Są kofaktorami wielu kluczowych enzymów i odpowiadają za karboksylację części białek. W organizmie człowieka około 90% witaminy K1 zostaje przekształcona w witaminę K2. Najpowszechniejszą jej formą jest witamina K2 MK4, ale to właśnie forma MK7 cechuje się największą aktywnością, a co za tym idzie, może najskuteczniej zapobiegać niedoborom. Badania przeprowadzane w Japonii sugerują przewagę suplemenatcji formy MK7 nad formą MK4.

Witamina K2 MK7 krople – co daje nam suplementacja?

Witamina K stanowi związek kluczowy w przemianach wielu białek enzymatycznych w naszym organizmie. Mechanizmy jej działania są niezwykle wielopłaszczyznowe i skomplikowane. Jednym z lepiej poznanych procesów jest między innymi gamma-karboksylacja osteokalcyny – białka, które wpływa na prawidłowe odkładanie się wapnia w organizmie. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty działania witaminy K można śmiało powiedzieć, że jest ona absolutnie niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego oraz wpływa na odpowiednią budowę kości. Jest konieczna w procesach wzrostu, przebudowy oraz regeneracji układu kostnego. Uczestniczy także w gojeniu się ran, stymuluje mineralizację oraz różnicowanie osteoblastów.

Jak wskazują publikacje, zalecane dzienne spożycie witaminy K wynosi 75ug. Coraz częściej słyszy się jednak o wyższych wskazaniach, sięgających nawet 120ug. Wiele badań naukowych podkreśla, że jak do tej pory nie zidentyfikowano jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych wynikających z suplementacji tego związku. W przypadku wątpliwości, co do odpowiedniego spożycia tego związku warto zatem zdecydować się na włączenie odpowiedniego preparatu do codziennej diety. Dotychczasowe badania wskazują, że najkorzystniejsze efekty można osiągnąć wybierając suplement w formie K2 MK7.

Witamina K – skutki niedoboru w organizmie

Niedostateczna podaż witaminy K wiąże się z pojawieniem dolegliwości charakterystycznych dla niedoborów tego związku. Dotyczą one głównie układu krzepnięcia, układu sercowo-naczyniowego oraz struktury kości. Do najczęściej występujących objawów należą:

  • skłonności do krwawień
  • długie gojenie się ran
  • krzywica
  • opóźnienie wzrostu u dzieci
  • obfite miesiączki
  • pojawianie się siniaków nawet w wyniku niewielkiego uderzenia

Do skutków niedoboru witaminy K, które są trudniejsze do zaobserwowania podczas codziennego funkcjonowania należą większa podatność kości na złamania oraz większe ryzyko pojawienia się osteoporozy. Zbyt małe spożywanie tego związku może skutkować również niekorzystnymi zmianami w naczyniach krwionośnych, wiążących się z ryzykiem rozwoju miażdżycy i innych chorób układu krążenia.

Suplementacja K2 MK7 a osteoporoza

Publikacje i badania naukowe są zgodne, co do faktu, że witamina K odgrywa kluczową rolę w metabolizmie kości. Związek ten wywiera bezpośredni wpływ na mineralizację, poprzez stymulowanie osteogenezy oraz hamownie osteoklastów (komórek rozkładających komórki kości). Witamina K wpływa na skład kości również pośrednio aktywację białek kluczowych dla właściwej mineralizacji i tworzenia tkanki kostnej. Wiele badań naukowych wykazało związek pomiędzy zbyt niskim poziomem witaminy K w organizmie, a zwiększonym ryzykiem złamań kości. Udowodniono również korelację pomiędzy suplementacją witaminy K, szczególnie u kobiet w wieku pomenopauzalnym, a znaczą poprawą gęstości kości. Wskazuje to na możliwość wykorzystania suplementu K2 MK7 w prewencji osteoporozy oraz hamowania jej rozwoju.

Witamina K2 MK7 a układ sercowo-naczyniowy

Wiele badań naukowych wykazało udział witaminy K w regulowaniu właściwej gospodarki wapniowej. Witamina ta zapobiega odkładania tego niezwykle ważnego dla nas składnika mineralnego w ścianach naczyń i zastawkach serca. Dzięki temu pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu elastyczności tętnic. Badania naukowe wykazały, że regularna suplementacja odpowiednią ilością K2 MK7 wywiera długotrwały efekt ochronny w procesie rozwoju zwapnień naczyń.

Witamina K2 MK7- dawkowanie

Dzienna dawka preparatu K2 MK7 to 5 kropli. Suplement należy spożywać bezpośrednio po posiłku popijając dużą ilością wody. Porcja zawiera 100 ug aktywnej witaminy K, co pozwala całkowicie pokryć referencyjną dzienną ilość dla osoby dorosłej.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące witaminy K2 MK7 w kroplach

Pytanie 1: K2 MK7 w kropach czy tabletkach – która forma suplementacji jest najlepsza?

Wybór formy suplementacji jest kwestią indywidualną. Warto zdecydować się na preparat, którego przyjmowanie będzie dla nas najwygodniejsze. Najważniejszą kwestią przy wyborze specyfiku powinna być wysoka jakość i zaufany producent, gwarantujący optymalne efekty i skuteczność działania.

Pytanie 2: Gdzie naturalnie występuje witamina K2 MK7?

Najbardziej znanym naturalnym źródłem witaminy K2 MK7 jest natto, czyli tradycyjna japońska potrawa ze sfermentowanych ziaren soi. Niestety jednak w naszej kulturze mało kto decyduje się na tak specyficzne danie azjatyckiej kuchni. Inne formy witaminy K znaleźć można w warzywach zielonych, mleku, serach i tłuszczach roślinnych. Cechują się one jednak mniejszą aktywnością niż K2 MK7.

Pytanie 3: Gdzie kupić witaminę K2 MK7?

Suplementy z witaminą K można znaleźć w większości drogerii oraz w wielu sklepach internetowych. Jednak przy wyborze odpowiedniego preparatu powinniśmy zwracać uwagę na formę witaminy, jaka występuje w danym produkcie oraz jej dawkę. Aby zyskać pewność, że wybieramy suplementy najwyższej jakości, warto decydować się na oferty zaufanych sklepów z naturalnymi produktami.

 

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.Witamina K2MK7 Opinie o produkcie: Witamina K2MK7 - krople 30ml

Najchętniej czytane

Bóle kości i stawów – profilaktyka oraz leczenie

Ból w obrębie kości i stawów jest nie tylko problemem osób starszych. Na niniejsze dolegliwości często skarżą się osoby, które na co dzień podejmują intensywny wysiłek fizyczny. Ponadto, ryzyko rozwoju zaburzeń w obrębie kości i stawów istotnie wzrasta w grupie kobiet w wieku okołomenopauzalnym (między 45 a 55 rokiem życia). Dlatego też, tak ważne jest […]

czytaj więcej...

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat witaminy D

Jak nasz organizm wykorzystuje witaminę D? I dlaczego szczególnie w okresie jesienno-zimowym tak często słyszymy o konieczności jej suplementacji? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części tekstu. Chociaż mianem witaminy D określa się najczęściej dwie jej pochodne (witaminę D3 – cholekalcyferol oraz witaminę D2 – ergokalcyferol), to o suplementacji tej pierwszej słyszymy […]

czytaj więcej...