Pasztet pomidorowy 200 g - VIVIO
Pasztet pomidorowy 200 g - VIVIO
Produkt niedostępny
Pasztet pomidorowy - skład
KRAJ POCHODZENIA | MARKA |
---|---|
Polska | VIVIO |
skład: gotowana ciecierzyca 34,8% (ciecierzyca, woda), pieczone warzywa 28% (marchew, cebula, seler), woda, olej słonecznikowy, suszone pomidory 1,9%, ocet jabłkowy, sól morska, czosnek, przyprawy i zioła (może zawierać śladowe ilości gorczycy i soi)
Wartość odżywcza | W 100g produktu |
---|---|
Wartość energetyczna /energia/ | 557 kJ/133 kcal |
Tłuszcz | 8,4 g |
W tym | |
Kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) | 1,1 g |
Węglowodany | 9,3 g |
W tym | |
Cukry | 2,4 g |
Błonnik | 3,4 g |
Białko | 3,4 g |
Sól | 0,8 g |
„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal)”.
*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.
Pasztet pomidorowy - Zastosowanie
Ze względu na doskonały smak oraz zawartość cennych dla zdrowia składników odżywczych, pasztet pomidorowy marki VIVIO możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele różnych sposobów:
- Po pierwsze: warto przygotować z jego udziałem aromatyczne tosty na bazie pieczywa razowego;
- Po drugie: pasztet pomidorowy możemy dodawać do sosów pomidorowych. W ten sposób nie tylko zwiększymy ich wartość odżywczą, ale przede wszystkim podniesiemy walory smakowe;
- Po trzecie: pasztet pomidorowy doskonale sprawdzi się w formie farszu do pierogów, czy tortilli pełnoziarnistej.
Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 48 godzin.
Pasztet pomidorowy - KCAL
Pasztet pomidorowy marki VIVIO jest produktem niskoenergetycznym. W 100 gramach niniejszego produktu znajdziemy około 133 kalorii. Ponadto, pasztet pomidorowy z cieciorką jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu około 8,4g tłuszczów (z istotną przewagą tłuszczów nienasyconych pochodzących między innymi z oleju słonecznikowego); 9,3g węglowodanów; 3,4g białka oraz 3,4g błonnika. Warto także wiedzieć, że w 100 gramach niniejszego produktu znajdziemy zaledwie 0,8 grama soli.
Pasztet pomidorowy - Opis produktu
Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych pasztetu pomidorowego marki VIVIO
Wprowadzenie zdrowych zasad żywienia do swojej codzienności niejednokrotnie wymaga od nas rezygnacji ze spożywania swoich ulubionych produktów. Na szczęście, na rynku spożywczym jesteśmy w stanie znaleźć całą masę nie tylko smacznych, ale przede wszystkim pełnych zdrowia smakołyków, które są w stanie zastąpić nam nasze ulubione przekąski. Jednym z nich jest pasztet pomidorowy marki VIVIO. Niniejszy produkt odznacza się wyjątkowym smakiem i prostym składem. Dlatego też, wprowadzenie go do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, jest w stanie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia oraz codziennego samopoczucia. A co jeszcze warto wiedzieć na temat pasztetu pomidorowego z ciecierzycą? I jak wykorzystać go w naszej kuchni? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.
Pasztet pomidorowy – skład i najważniejsze wartości odżywcze;
Poznaj najcenniejsze właściwości zdrowotne pasztetu pomidorowego z cieciorki;
Pasztet pomidorowy a dieta wegańska i wegetariańska;
Przeciwwskazania dotyczące spożywania pasztetu pomidorowego z cieciorką;
Pasztet pomidorowy – cena;
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące pasztetu pomidorowego z cieciorką:
Gdzie kupić pasztet pomidorowy z cieciorką?
Czy pasztet pomidorowy marki VIVIO zawiera w swoim składzie gluten?
Czy pasztet pomidorowy z cieciorką jest wegański?
Jak w prawidłowy sposób przechowywać pasztet pomidorowy?
Czy pasztet pomidorowy z cieciorką może spożywany być przez osoby zmagające się z problemem cukrzycy?
Pasztet pomidorowy – kcal;
Zastosowanie pasztetu pomidorowego z cieciorką w codziennej kuchni;
Pasztet pomidorowy – przepisy.
Pasztet pomidorowy – skład i najważniejsze wartości odżywcze
Pasztet pomidorowy marki VIVIO to produkt, który wyróżnia się spośród innych, dostępnych na rynku spożywczym. Odznacza się on nie tylko wyjątkowym smakiem i aromatem, ale przede wszystkim prostym składem i zawartością cennych dla zdrowia składników odżywczych, w tym witamin oraz minerałów. Pasztet pomidorowy nie zawiera w swoim składzie nadmiernych ilości soli, ani żadnych konserwantów, czy wypełniaczy smaku. Dlatego też, jest on bezpieczny dla naszego zdrowia oraz łatwy w zastosowaniu.
Podstawą niniejszego pasztetu jest ciecierzyca – warzywo charakterystyczne dla kuchni Bliskiego Wschodu oraz Basenu Morza Śródziemnego. Od kilku lat cieszy się ono rosnącą popularnością również w naszym kraju, zwłaszcza wśród miłośników diety wegańskiej oraz wegetariańskiej. Ciecierzyca wykorzystywana jest powszechnie nie tylko podczas przygotowywania aromatycznych pasztetów. Stanowi ona także podstawę humusu oraz smacznych falafeli. Groch włoski (bo tak nazywana jest często ciecierzyca) jest rośliną strączkową, zaliczaną do gatunku bobowatych. Odznacza się on kremową barwą oraz kulistym kształtem. Ponadto, roślinę tę wyróżnia słodkawy smak oraz bogata zawartość cennych składników odżywczych, w tym: białka, błonnika, witaminy A, witamin z grupy B (włączając kwas foliowy), witaminy C, wapnia, żelaza, magnezu oraz potasu.
Kolejnym ważnym składnikiem pasztetu pomidorowego są pieczone warzywa, a wśród nich słodka marchew, pełna zdrowia cebula oraz seler. Niemniej jednak, osiągnięcie niepowtarzalnego smaku niniejszego produktu nie byłoby możliwe bez suszonych pomidorów. Te suszone na słońcu warzywa są charakterystyczne dla kuchni włoskiej oraz śródziemnomorskiej. Odznaczają się one słodkawym smakiem oraz lekko brązową barwą. Co najważniejsze, suszone pomidory zawierają w sobie spora dawkę likopenu – silnego przeciwutleniacza, który wywiera wysoce pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto, te niezwykłe warzywa zawarte w składzie pasztetu pomidorowego marki VIVIO są w stanie dostarczyć do naszego organizmu duże ilości witaminy E, witaminy K, witamin z grupy B (w tym niacyny), potasu, fosforu, magnezu oraz wapnia.
Pasztet pomidorowy na bazie ciecierzycy stworzony został wyłącznie przy zastosowaniu produktów roślinnych. Uzyskanie jego aksamitnej konsystencji możliwe stało się dzięki użyciu oleju słonecznikowego. Olej ten należy do jednych z najczęściej wybieranych przez Polaków. Nic w tym dziwnego, albowiem odznacza się on przyjemnym smakiem i aromatem. Ponadto, nadaje się on zarówno do spożywania na zimno, jak i do smażenia. Warto wiedzieć, że olej słonecznikowy jest także świetnym źródłem cennych witamin, a zwłaszcza witaminy E – uznawanej powszechnie za źródło młodości. Dodatkowo, olej zawarty w pasztecie pomidorowym stanowi niezrównaną skarbnicę nienasyconych kwasów tłuszczowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwasów tłuszczowych z grupy omega-6.
Wyjątkowy smak pasztetu pomidorowego marki VIVIO został także wzbogacony dzięki niezwykłym przyprawom, wśród których należy wyróżnić pełen zdrowia czosnek, sól morską oraz ocet jabłkowy. Połączenie powyższych produktów sprawia, iż pasztet pomidorowy na bazie ciecierzycy cieszy się uznaniem miłośników zdrowej kuchni na terenie całego kraju.
Poznaj najcenniejsze właściwości zdrowotne pasztetu pomidorowego z cieciorki
Ze względu na zawartość cennych składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, wprowadzenie pasztetu pomidorowego do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, może sprzyjać poprawie naszego zdrowia oraz codziennego samopoczucia. W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na błonnik, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz potas. Niniejsze składniki mogą przyczynić się bowiem do usprawnienia funkcjonowania układu krążenia. Zarówno błonnik, jak i kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 i omega-6 pozytywnie oddziałują na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (zwłaszcza obniżenie frakcji LDL), a tym samym zmniejszenie ryzyka rozwoju miażdżycy w przyszłości. Potas (zawarty między innymi w suszonych pomidorach) wpływa natomiast na regulację ciśnienia krwi, a witamina K odpowiada za jej prawidłowe krzepnięcie.
Nie bez znaczenia dla naszego zdrowia są także przeciwutleniacze zawarte w niniejszym produkcie (na przykład likopen obecny w suszonych pomidorach). To właśnie one odpowiadają za zwalczanie szkodliwego wpływu wolnych rodników na nasz organizm, a tym samym przyczyniają się nie tylko do spowolnienia procesów starzenia się skóry, ale przede wszystkim zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych w przyszłości. Warto także wiedzieć, że ważną rolę przeciwutleniaczy w naszym organizmie spełnia witamina C oraz witamina E – uznawana za źródło młodości.
Co ciekawe, ciecierzyca będąca głównym składnikiem pasztetu pomidorowego jest także doskonałym źródłem witamin z grupy B oraz magnezu i żelaza. Badania naukowe dowodzą, iż składniki te pozytywnie oddziałują na funkcjonowanie układu nerwowego człowieka. Przyczyniają się one między innymi do podniesienia naszej odporności na stres, jak również zwiększenia zdolności do zapamiętywania i długotrwałej koncentracji. Dlatego też, spożywanie pasztetu pomidorowego z ciecierzycy może zalecane być w diecie osób, które na co dzień podejmują intensywny wysiłek umysłowy. Najnowsze doniesienia z dziedziny psychiatrii oraz psychologii dowodzą również, że odpowiedni dowóz witamin z grupy B wraz z codzienną dietą odpowiada za zmniejszenie ryzyka rozwoju zaburzeń nastroju w przyszłości (w tym depresji i zaburzeń lękowych).
Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać z pasztetu pomidorowego marki VIVIO wszystko to, co najlepsze, należy wprowadzić go do zrównoważonej diety oraz aktywnego stylu życia. Albowiem, to właśnie te dwa elementy stanowią podstawę dobrego zdrowia i samopoczucia na długie lata.
Pasztet pomidorowy a dieta wegańska i wegetariańska
Dieta bezmięsna staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. W większości przypadków stanowi ona doskonałe źródło składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Niemniej jednak, nieprawidłowo zbilansowana dieta wegańska oraz/lub wegetariańska może doprowadzić do licznych niedoborów, ze szczególnym uwzględnieniem białka, witaminy B12 oraz żelaza. Dlatego też, tak ważne jest dostarczanie do organizmu produktów bogatych w niektóre z powyższych składników. Jednym z takich produktów jest ciecierzyca, stanowiąca podstawę aromatycznego pasztetu pomidorowego marki VIVIO. Niniejszy pasztet jest nie tylko doskonałym źródłem białka, witamin z grupy B i cennych minerałów (w tym żelaza), ale jest także wyśmienity w smaku. Produkt ten idealnie komponuje się z ciemnym pieczywem oraz świeżymi warzywami. Na przykład liśćmi rukoli, pomidorkami koktajlowymi, czy kiełkami brokułu.
Przeciwwskazania dotyczące spożywania pasztetu pomidorowego z cieciorką
W większości przypadków spożywanie pasztetu pomidorowego z cieciorką jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Niemniej jednak, istnieją pewne przeciwwskazania związane z jego stosowaniem. Po pierwsze, ze względu na bogatą zawartość ciecierzycy w swoim składzie, pasztet pomidorowy nie jest zalecany w diecie osób, które na co dzień zmagają się z problemem uciążliwych wzdęć. Po drugie, ze względu na zawartość czosnku oraz cebuli, spożywanie niniejszego produktu nie jest wskazane w przypadku osób, u których rozpoznano aktywne stany zapalne w obrębie żołądka lub jelit. Ponadto, poszczególne składniki pasztetu pomidorowego mogą odpowiedzialne być za wywoływanie reakcji alergicznych. Dlatego też, zaleca się, aby wprowadzać niniejszy produkt do swojej diety stopniowo, obserwując przy tym reakcje organizmu. Natomiast w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych po spożyciu pasztetu pomidorowego (takich jak: bóle brzucha oraz/lub nudności, zaczerwienienie skóry oraz/lub wysypka, podrażnienie oczu, bóle oraz/lub zawroty głowy, duszności, wodnisty katar), należy zasięgnąć konsultacji w gabinecie specjalisty. Na przykład alergologa lub lekarza pierwszego kontaktu.
Pasztet pomidorowy – cena
Pasztet pomidorowy sprzedawany jest zazwyczaj w szklanych słoikach o pojemności 200 gramów. Za opakowanie niniejszego produktu zapłacimy około 6,00 – 10,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena pasztetu pomidorowego może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta oraz/lub dystrybutora. Dodatkowo, podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na skład produktu i wybierać ten pasztet pomidorowy, który nie zawiera w sobie konserwantów, nadmiernych ilości soli oraz wzmacniaczy smaku. Dzięki temu zyskamy pewność, że jest on bezpieczny dla naszego zdrowia.
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące pasztetu pomidorowego z cieciorką
Pytanie 1: Gdzie kupić pasztet pomidorowy z cieciorką? Produkt ten dostępny jest w niektórych marketach spożywczych. Niemniej jednak, warto poszukać go w renomowanych sklepach internetowych ze zdrową żywnością. Ponadto, pasztet pomidorowy dostępny jest w stacjonarnych punktach sprzedaży marki VIVIO. Kupując produkt w tym miejscu, zyskujemy nie tylko dostęp do atrakcyjnej oferty cenowej, ale przede wszystkim gwarancję najwyższej jakości produktu.
Pytanie 2: Czy pasztet pomidorowy marki VIVIO zawiera w swoim składzie gluten? Poszczególne składniki pasztetu pomidorowego nie zawierają w swoim składzie glutenu. Warto jednak wiedzieć, że jest on wytwarzany na terenie zakładu, w którym gluten jest przetwarzany. Dlatego też, pasztet pomidorowy z cieciorką nie może spożywany być w diecie osób zmagających się z problemem celiakii lub nietolerancji glutenu.
Pytanie 3: Czy pasztet pomidorowy z cieciorką jest wegański? Produkt ten stworzony został wyłącznie z wysokiej jakości produktów roślinnych. Znajdziemy w nim między innymi: bogatą w białko ciecierzycę, pieczone warzywa, suszone pomidory, olej słonecznikowy, czosnek, sól morską, ocet jabłkowy oraz aromatyczne zioła. Dlatego też, pasztet pomidorowy marki VIVIO bez przeszkód może znaleźć się w diecie osób, które na co dzień rezygnują ze spożywania mięsa i produktów odzwierzęcych.
Pytanie 4: Jak w prawidłowy sposób przechowywać pasztet pomidorowy? Produkt ten najlepiej jest przechowywać w chłodnym miejscu, z dala od promieni słonecznych. Na przykład w lodówce lub piwnicznej spiżarni. Warto także pamiętać o tym, aby pasztet pomidorowy zawsze był szczelnie zakręcony. Dzięki temu na dłużej będziemy w stanie zatrzymać jego świeżość oraz cenne walory smakowe.
Pytanie 5: Czy pasztet pomidorowy z cieciorką może spożywany być przez osoby zmagające się z problemem cukrzycy? Gotowana ciecierzyca odznacza się niskim indeksem glikemicznym (IG=30). Ponadto, pasztet pomidorowy marki VIVIO nie zawiera w swoim składzie dodanych cukrów. Dlatego też, produkt ten (w odpowiednich ilościach) może stosowany być w diecie osób zmagających się z problemem cukrzycy oraz insulinooporności.
Podsumowanie
Pasztet pomidorowy to wyjątkowy produkt marki VIVIO, który stworzony został wyłącznie z najwyższej jakości składników, bez udziału produktów pochodzenia zwierzęcego. Odznacza się on zarówno wyśmienitym smakiem, jak i bogatą zawartością cennych witamin oraz minerałów. Dlatego też, pasztet pomidorowy powinien znaleźć się nie tylko w jadłospisie miłośników kuchni wegańskiej, ale także zdrowego trybu życia.
Bibliografia
- Afshin A, Micha R, Khatibzadeh S, Mozaffarian D. Consumption of nuts and legumes and risk of incident ischemic heart disease, stroke, and diabetes: a systematic review and meta-analysis. Am J Clin Nutr. 2014;100(1):278–288;
- Bazzano LA, Thompson AM, Tees MT, Nguyen CH, Winham DM. Non-soy legume consumption lowers cholesterol levels: a meta-analysis of randomized controlled trials. Nutr Metab Cardiovasc Dis. 2011;21(2):94–103;
- Belter A., Giel-Pietraszuk M., Oziewicz S., Chomczyński P., Barciszewski J.: Likopen – występowanie, właściwości oraz potencjalne zastosowanie. Postępy Biochemii 2011;
- Dębski B, Milner JA. Molekularne mechanizmy przeciwnowotworowego działania czosnku; rola reaktywnych form tlenu. Bromat Chem Toksykol 2007, 3: 223-228;
- Hannan A, Ullah MI, et al. Anti-mycobacterial activity of garlic (Allium sativum) against multi-drug resistant and non-multi-drug resistant Mycobacterium tuberculosis. Pak J Pharm Sci 2011, 24(1): 81-85;
- Horbowicz M, Saniewski M: Biosynteza, występowanie i właściwości biologiczne likopenu. Postępy Nauk Rolniczych 2000; 1: 29-45;
- Koch H.P., Lawson L.D.: Garlic, The Science and Therapeutic Application of Allium sativum L. and Related Species. Wyd. II. Wiliams & Wilkins, Baltimore, Philadelphia, London, 1996, p.101-113, p.163;
- Luca Iseppi, Mario Taverna, Nutrition and Food Science International Journal; “Sunflower Oil Functional Properties for Specialty Food Rosa Franco;
- Matysiak – Kucharek M. i wsp.: Porównanie wybranych właściwości biologicznych czosnku (Allium sativum L.) pochodzącego z Polski i Chin. Zywnosc: Nauka, Technologia, Jakosc. 2/2015. 160-169;
- Salehi-Abargouei A, Saraf-Bank S, Bellissimo N, Azadbakht L. Effects of non-soy legume consumption on C-reactive protein: a systematic review and meta-analysis. Nutrition. 2015;31(5):631–9;
- Schlegel-Zawadzka M, Barteczko M. Ocena stosowania suplementów diety pochodzenia naturalnego w celach prozdrowotnych przez osoby dorosłe. Żywn Nauka Technol Jakość 2009, 4(65): 375-387;
- Villegas R, Gao Y-T, Yang G, et al. Legume and soy food intake and the incidence of type 2 diabetes in the Shanghai Women’s Health Study. Am J Clin Nutr. 2008;87(1):162– 167. 9. Zanovec M. Comparison of Nutrient Density and Nutrient-to-Cost Between Cooked and Canned Beans. Food Nutr Sci. 2011;02(02):66–73.