info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

Podkategorie
Belis Food - olej lniany zimnotłoczony właściwości, zastosowanie
Belis Food - olej lniany zimnotłoczony właściwości, zastosowanie

Olej lniany zimnotłoczony 500ml

14,69 zł(1)

Produkt niedostępny


Zastosowanie

Olej lniany posiada tradycyjne zastosowanie w kuchni. Ma też szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, gdzie przypisuje mu się pozytywne oddziaływanie na w przypadku chorób układu krążenia, przy nadciśnieniu, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, przy przewlekłych stanach zapalnych jelit i przewodu pokarmowego.

W medycynie niekonwencjonalnej olej lniany jest stosowany przy przewlekłych zaparciach, zewnętrznie w przypadku chorób skórnych i naskórka, podczas gojenia ran, odleżyn i czyraków. Uważany jest za pomocny w poprawie kondycji i ogólnego stanu organizmu.


Film


Opis

Olej lniany jest wyciskany z nasion lnu. Był znany i stosowany już w czasach starożytnych przez Greków i Rzymian. Hipokrates zalecał stosowanie oleju lnianego w przypadku bólów brzucha i zapalenia błon śluzowych. Uważał, że dodanie do diety produktów z lnu działa dobroczynnie w przypadku takich dolegliwości.

 

Działanie lnu na organizm człowieka
Najnowsze badania potwierdzają pozytywne oddziaływanie lnu na organizm człowieka. Zgodnie z informacjami, jakie przedstawia Polska Izba Lnu i Konopii, olej lniany zawiera cenne kwasy tłuszczowe, które mają zastosowanie profilaktyczne w przypadku chorób serca, w stanach zapalnych i niedoborach hormonalnych. Zawiera substancje, których organizm człowieka nie wytwarza w naturalny sposób. Zawiera też ligniny, wspomagające organizm w walce z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.

 

Czym charakteryzuje się olej lniany zimnotłoczony Bellis?
Jest to produkt dostępny w aptekach i dobrych sklepach internetowych. Stanowi dodatek do diety i wzbogaca ją. Jest tłoczony na zimno, co pozwala na zachowanie wartości naturlnie występujących w ziarnach lnu. 

Len w ok. 45% składa się z tłuszczu, w tym głównie z nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Z ich udziałem ciele człowieka dochodzi do obniżenia poziomu tzw. "złego" cholesterolu – LDL i podwyższenia dawki tzw. "dobrego" cholesterolu – HDL. Dzięki zmianie takich proporcji możliwe jest ograniczenie ryzyka chorób związanych z układem krążenia.

PRODUCENTBELLIS PHARMA
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
1 pkt

SZYBKA SAŁATKA Z POMIDORÓW
PRZEPIS

SZYBKA SAŁATKA Z POMIDORÓW

Składniki:

- 1 pomidor
- 1 mała czerwona cebula
- 3 łyżki oleju lnianego
- sól
- pieprz kolorowy
- 2 kromki świeżego chleba
- nieduży kawałek białego sera
- świeże zioła (wedle upodobań)

Pomidora i cebulę pokroić w kostkę, przyprawić solą i pieprzem. Skropić olejem lnianym. Podawać ze świeżym pieczywem i białym serem oraz posypane ulubionymi, świeżymi ziołami.

ZIELONO - CZERWONA SAŁATKA Z DODATKIEM OLEJU LNIANEGO
PRZEPIS

ZIELONO - CZERWONA SAŁATKA Z DODATKIEM OLEJU LNIANEGO

Składniki:

- 1 brokuł;
- 1 zielona papryka;
- 1 czerwona papryka
- 150-200 gramów sera typu feta;
- 2 garści świeżych liści szpinaku;
- 2-3 pomidory malinowe;
- 1-2 łyżki oleju lnianego;
- Szczypta soli i pieprzu do smaku.

Sposób przygotowania:

Brokuły ugotuj, a następnie rozdziel na drobne różyczki i przełóż do dużej miski;
Obie papryki dokładnie umyj i pokrój w kostkę o dowolnej wielkości i dodaj do brokułów;
Dokładnie umyj, a następnie osusz liście szpinaku. Osuszone liście dodaj do pozostałych składników;
Pomidory malinowe dokładnie opłucz, a następnie pokrój na kawałki o dowolnej wielkości. Pokrojone pomidory dodaj do pozostałych składników;
Rozkrusz palcami fetę na składnikach sałatki, dodaj przyprawy oraz olej lniany i wymieszaj delikatnie wszystkie składniki przy pomocy dużej łyżki.