info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Olej lniany zimnotłoczony 500ml

Belis Food - olej lniany zimnotłoczony właściwości, zastosowanie

Olej lniany zimnotłoczony 500ml

14,69 zł
Cena za 1KG / 1L: 29,38 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 1 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Olej lniany zimnotłoczony - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
PolskaBELLIS PHARMA

Olej lniany zimnotłoczony - Zastosowanie

Olej lniany posiada tradycyjne zastosowanie w kuchni. Ma też szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, gdzie przypisuje mu się pozytywne oddziaływanie na w przypadku chorób układu krążenia, przy nadciśnieniu, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, przy przewlekłych stanach zapalnych jelit i przewodu pokarmowego.

W medycynie niekonwencjonalnej olej lniany jest stosowany przy przewlekłych zaparciach, zewnętrznie w przypadku chorób skórnych i naskórka, podczas gojenia ran, odleżyn i czyraków. Uważany jest za pomocny w poprawie kondycji i ogólnego stanu organizmu.

Olej lniany zimnotłoczony - Opis produktu

Olej lniany jest wyciskany z nasion lnu. Był znany i stosowany już w czasach starożytnych przez Greków i Rzymian. Hipokrates zalecał stosowanie oleju lnianego w przypadku bólów brzucha i zapalenia błon śluzowych. Uważał, że dodanie do diety produktów z lnu działa dobroczynnie w przypadku takich dolegliwości.

 

Działanie lnu na organizm człowieka
Najnowsze badania potwierdzają pozytywne oddziaływanie lnu na organizm człowieka. Zgodnie z informacjami, jakie przedstawia Polska Izba Lnu i Konopii, olej lniany zawiera cenne kwasy tłuszczowe, które mają zastosowanie profilaktyczne w przypadku chorób serca, w stanach zapalnych i niedoborach hormonalnych. Zawiera substancje, których organizm człowieka nie wytwarza w naturalny sposób. Zawiera też ligniny, wspomagające organizm w walce z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.

 

Czym charakteryzuje się olej lniany zimnotłoczony Bellis?
Jest to produkt dostępny w aptekach i dobrych sklepach internetowych. Stanowi dodatek do diety i wzbogaca ją. Jest tłoczony na zimno, co pozwala na zachowanie wartości naturlnie występujących w ziarnach lnu. 

Len w ok. 45% składa się z tłuszczu, w tym głównie z nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Z ich udziałem ciele człowieka dochodzi do obniżenia poziomu tzw. "złego" cholesterolu – LDL i podwyższenia dawki tzw. "dobrego" cholesterolu – HDL. Dzięki zmianie takich proporcji możliwe jest ograniczenie ryzyka chorób związanych z układem krążenia.

Opinie klientów