Miód pszczeli wrzosowy 1 kg H&H - Prywatna Pasieka Jerzy & Adrian Hammer
Miód pszczeli wrzosowy 1 kg H&H - Prywatna Pasieka Jerzy & Adrian Hammer
Produkt niedostępny
Miód pszczeli wrzosowy 1000 g H&H - skład
KRAJ POCHODZENIA | MARKA |
---|---|
Polska | Prywatna Pasieka Jerzy & Adrian Hammer |
SKŁAD: 100% miód wrzosowy
*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.
Miód pszczeli wrzosowy 1000 g H&H - Zastosowanie
Miód wrzosowy możemy stosować w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Stanowi on doskonały dodatek do rozgrzewającej herbaty, domowych lodów oraz koktajli owocowych. Doskonały dodatek do pieczywa, owsianki i musli. Może być składnikiem dressingów i marynat.
WARUNKI PRZECHOWYWANIA
Przechowywać na półce w temperaturze pokojowej, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Miód pszczeli wrzosowy 1000 g H&H - Opis produktu
Miód wrzosowy należy do miodów o ciemnej barwie z uwagi na fakt, że zawiera mało sacharozy, a stosunkowo dużo białka. Miodu wrzosowego nie jest trudno odróżnić od innych miodów, z wyjątkiem miodu gryczanego, także jednego z cenniejszych ciemnych miodów. Miód wrzosowy posiada zwykle delikatny, wyczuwalny aromat wrzosu. Cechuje się też lekko galaretowatą konsystencją, jest mniej lejący od typowych jasnych miodów. Jednak wszystko powyższe zależy również od wielu czynników, jak na przykład temperatury przechowywania.
Miód wrzosowy ze względu na trudność i pracochłonność w pozyskaniu nazywany jest „Królem miodów”. Jest dostępny w niewielu pasiekach również z powodu małej liczby wrzosowisk w Polsce. To z kolei wpływa na jego cenę, która jest wyższa niż w przypadku innych odmian miodu. Jest pozyskiwany od pszczół w okresie od lipca do października. Co ciekawe, nie zawiera on wielu witamin, jednak ich brak rekompensuje wysoka zawartość enzymów i wolnych aminokwasów.
Naturalny silny zapach wrzosu zawdzięcza zawartości olejków eterycznych i 120 innych substancji, które pochodzą z nektaru. Miód wrzosowy zawiera witaminy A, B i B6, a także aminokwasy i łatwo przyswajalne żelazo. Ma też bardzo dużą ilość hormonów wzrostu, neurohormonów i aż 47 biopierwiastków, równie łatwo przyswajalnych przez organizm człowieka, co żelazo. Między innymi jest to potas, chlor, fosfor, wapń, sód i magnez. Posiada także właściwości antyseptyczne.
Miód wrzosowy wykazuje silne działanie antyseptyczne i moczopędne. Z tego względu doskonale sprawdza się w przypadku chorób układu moczowego. Można go stosować pomocniczo w chorobach nerek (takich jak kamica nerkowa) i pęcherza.
Dzięki właściwościom bakteriobójczym, miód wrzosowy może być stosowany w przypadku problemów z układem pokarmowym. Łagodzi stany zapalne żołądka i jelit. Pomaga również w walce z biegunką i zaparciami.