Migdały w ciemnej czekoladzie Anka Dziedzic 80g - VIVIO
Migdały w ciemnej czekoladzie Anka Dziedzic 80g - VIVIO
☆ Pyszne i odżywcze orzechy w ciemnej czekoladzie
☆ Idealna przekąska do pracy, szkoły i na wycieczkę
☆ Są źródłem błonnika i witaminy E
Migdały w ciemnej czekoladzie 80g - skład
MARKA | DATA WAŻNOŚCI |
---|---|
VIVIO | 2025-06-30 |
Migdały w ciemnej czekoladzie 80g - Zastosowanie
Zastosowanie migdałów w ciemnej czekoladzie w kuchni
Migdały w ciemnej czekoladzie doskonale odnajdują się w roli smacznej przekąski między zdrowymi posiłkami. Ponadto, można dodawać je do domowych ciasteczek zbożowych, deserów lodowych, a nawet jogurtowych. Co ciekawe, pokruszone migdały w ciemnej czekoladzie świetnie sprawdzą się również w roli dodatku do porannej owsianki z bananem lub gruszką.
Migdały w ciemnej czekoladzie 80g - KCAL
Migdały w czekoladzie, podobnie jak inne bakalie w polewie, są w stanie dostarczyć do naszego organizmu sporą dawkę energii. W 100g niniejszego produktu znajdziemy około 600 kalorii. Warto przy tym pamiętać, że zarówno migdały, jak i ciemna czekolada zapewniają nam dowóz cennych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów, które w połączeniu ze zrównoważoną dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną, są w stanie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, a także codziennego samopoczucia. Ponadto, w ciągu dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż 10-20g migdałów w ciemnej czekoladzie. Oznacza to, iż dostarczymy do organizmu zaledwie 60-120 kalorii.
Składniki: czekolada 69% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, emulgatory: lecytyny, polirycynooleinian poliglicerolu; aromat), migdały prażone 30%, substancja glazurująca: guma arabska.
Produkt może zawierać orzeszki arachidowe i inne orzechy.
Czekolada: masa kakaowa minimu 44%
Migdały w ciemnej czekoladzie 80g - Opis produktu
Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych migdałów w ciemnej czekoladzie
Chociaż nazywane są „królami wśród orzechów”, tak naprawdę migdały stanowią nasiona drzewa nazywanego Migdałowcem. Są one niezwykle cenione zarówno przez znamienitych kucharzy, jak i znawców z dziedziny zdrowego żywienia. Nic w tym dziwnego, albowiem są one nie tylko smaczne, ale przede wszystkim pełne cennych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów. Oblane ciemną czekoladą nasiona migdałowca to doskonała przekąska dla wszystkich tych osób, które cenią sobie wysokiej jakości produkty spożywcze oraz zdrowy wygląd sylwetki. Dzięki zawartym w nim składnikom, możliwe staje się poprawienie naszego nastroju, jak również zdolności do zapamiętywania i koncentracji. A co jeszcze warto wiedzieć na temat niezwykłych migdałów w ciemnej czekoladzie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu.
Czym charakteryzują się migdały w ciemnej czekoladzie i z jakich składników zostały przygotowane?
Migdały w ciemnej czekoladzie – właściwości zdrowotne i wpływ na samopoczucie człowieka;
Migdały – jako źródło witamin i składników odżywczych w diecie wegańskiej;
Przeciwwskazania dotyczące spożywania migdałów w ciemnej czekoladzie;
Migdały w ciemnej czekoladzie – cena;
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące migdałów w ciemnej czekoladzie:
Gdzie kupić migdały w czekoladzie?
Czy migdały w ciemnej czekoladzie mają wysoki indeks glikemiczny?
Jak przechowywać migdały w czekoladzie?
Czy migdały w ciemnej czekoladzie są zdrowe?
Jak często można jeść migdały w ciemnej czekoladzie?
Migdały w czekoladzie – kcal;
Zastosowanie migdałów w ciemnej czekoladzie w kuchni;
Migdały w czekoladzie – przepis.
Czym charakteryzują się migdały w ciemnej czekoladzie i z jakich składników zostały przygotowane?
Migdały w ciemnej czekoladzie to najnowszy produkt marki VIVIO, który opracowany został z myślą o ceniących sobie wysoką jakość produktu klientach. Do przygotowania niniejszej przekąski wybrane zostały pełne zdrowia migdały i doskonała w smaku ciemna czekolada, która idealnie podkreśla smak nasion migdałowca.
Migdały to bez wątpienia jedne z najcenniejszych „orzechów”. Są one nasionami owoców drzewa nazywanego migdałowcem. Roślina ta zaliczana jest do gatunku wieloletnich, z rodziny różowatych. W naturalnych warunkach możemy spotkać ją zarówno na terenie Azji Mniejszej, jak i Środkowej. Niemniej jednak, ze względu na ogromną popularność nasion niniejszego drzewa, jego liczne uprawy możemy także odnaleźć na ziemiach Ameryki Północnej, jak również niektórych krajów europejskich, w tym: Francji, Włoch, Chorwacji oraz Portugalii. Do wyrobów kulinarnych stosuje się najczęściej migdały słodkie, charakteryzujące się delikatnym smakiem i zawartością cennych dla zdrowia składników odżywczych. To właśnie z nich wytwarzane są zarówno smaczne płatki, mąka migdałowa, mleko oraz migdały w ciemnej czekoladzie marki VIVIO.
Warto wiedzieć, iż nasiona migdałowca są nie tylko pełne smaku, ale przede wszystkim są źródłem niezwykle cennych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje witamina A, witaminy z grupy B (w tym niacyna i kwas foliowy) oraz witamina E (uznawana za źródło młodości). Co ciekawe, wprowadzenie migdałów do zrównoważonej diety zapewnia nam dowóz wartościowych minerałów, takich jak: potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez, cynk oraz sód. Nie bez znaczenia są również istotne ilości białka oraz błonnika zawarte w niniejszych bakaliach. Ponadto, ciemna czekolada, którą oblane zostały chrupiące migdały, jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu spore ilości magnezu oraz żelaza, które wpływają na nasze samopoczucie.
Migdały w ciemnej czekoladzie marki VIVIO, stworzone we współpracy z popularną trenerką i blogerką Anką Dziedzic, to prawdziwy rarytas dla wszystkich osób, które cenią sobie zarówno doskonały smak, jak i wysoką jakość produktu. Niniejsza przekąska zawiera wyłącznie najwyższej jakości składniki. Ponadto, zamknięta została w praktycznym oraz przyjemnym dla oka opakowaniu, utrzymanym w pastelowej kolorystyce. Dlatego też, bez przeszkód możemy przenosić ją w torebce lub plecaku i sięgać po nią zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę!
Migdały w ciemnej czekoladzie – właściwości zdrowotne i wpływ na samopoczucie człowieka
Dzięki zawartości cennych dla zdrowia witamin i minerałów, migdały w ciemnej czekoladzie, w połączeniu ze zrównoważoną dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną, są w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie człowieka. Okazuje się bowiem, że migdały korzystnie oddziałują na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Jest to możliwe dzięki zawartym w nich nienasyconym kwasom tłuszczowym oraz flawonoidom. Dodatkowo, do profilaktyki chorób w obrębie układu krążenia przyczyniają się zawarty w migdałach błonnik, potas oraz witamina E. To właśnie dzięki nim, możliwe staje się obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, jak również zapobieganie rozwojowi miażdżycy. Nie bez znaczenia są również flawonoidy zawarte w ziarnach kakaowca, z których wytwarzana jest aromatyczna, gorzka czekolada. To właśnie one odpowiedzialne mogą być za regulację właściwego napięcia naczyń krwionośnych i zapobieganie zlepiania się płytek krwi.
Współczesne doniesienia z dziedziny fitoterapii zwracają uwagę na pozytywny wpływ migdałów w kontekście zmniejszania ryzyka rozwoju cukrzycy typu II w przyszłości. Na postawie badań udowodniono, iż substancje zawarte w migdałach przyczyniają się do poprawienia poziomu odpowiedzi komórek na działanie insuliny. Warto wiedzieć, iż przekąska ta, mimo iż jest kaloryczna, może pozytywnie wpłynąć na efekt zastosowanych metod odchudzania. Dzięki bogatej zawartości błonnika, migdały na długo są w stanie zapewnić nam uczucie sytości, co zmniejsza chęć na podjadanie niezdrowych przekąsek między głównymi posiłkami. Ciekawą informację stanowi również fakt, iż zawarte w migdałach nienasycone kwasy tłuszczowe, odpowiadać mogą za przyspieszanie procesów metabolicznych oraz ograniczanie nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha oraz ud.
Migdały w gorzkiej czekoladzie to również doskonała propozycja zdrowej przekąski dla wszystkich tych osób, które na co dzień podejmują intensywny wysiłek umysłowy. Zawarte w nasionach migdałowca oraz gorzkiej czekoladzie minerały (takie jak magnez i żelazo) istotnie wpływają na naszą efektywność w ciągu dnia pełnego wyzwań intelektualnych. Ponadto, za usprawnienie funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiadają zawarte w migdałach witaminy z grupy B. To właśnie dzięki nim, możliwe staje się podniesienie naszych zdolności do zapamiętywania i koncentracji. W tym miejscu nie sposób również zapomnieć o przeciwutleniaczach zawartych w obu składnikach smacznej przekąski marki VIVIO. Za sprawą ich bogatej zawartości, opóźnione zostają procesy starzenia się organizmu, jak również zmniejszone zostaje ryzyko rozwoju niektórych chorób nowotworowych w przyszłości. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie powyższych korzyści zdrowotnych możliwe staje się tylko wtedy, gdy połączymy spożywanie odpowiednich ilości migdałów w ciemnej czekoladzie ze zdrową dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną.
Migdały – jako źródło witamin i składników odżywczych w diecie wegańskiej
Dieta bezmięsna jest coraz bardziej popularna w naszym kraju, szczególnie wśród młodych osób. Nic w tym dziwnego, albowiem prawidłowe przestrzeganie jej zaleceń jest w stanie doprowadzić do istotnej poprawy naszego samopoczucia, a przede wszystkim stanu zdrowia. Niemniej jednak, wraz z ograniczeniem spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, niejednokrotnie dochodzi do niedoborów białka w diecie. Na szczęście, istnieje wiele produktów roślinnych, które są w stanie zapewnić nam odpowiedni dowóz niniejszego składnika odżywczego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują migdały, które podobnie jak inne pestki, orzechy oraz nasiona roślin strączkowych, są bogatym źródłem dobrze przyswajalnego białka. Co ciekawe, migdały są również w stanie zapewnić nam odpowiedni dowóz minerałów i witamin niezbędnych dla wzmocnienia odporności oraz poprawy samopoczucia. To właśnie magnez, żelazo, witaminy z grupy B, jak i witamina A zawarta w migdałach, odpowiadają w głównej mierze za ochronę naszego organizmu przed działaniem szkodliwych patogenów. Dlatego też, warto wprowadzić migdały w ciemnej czekoladzie do swojej zdrowej diety, szczególnie wtedy, gdy brakuje w niej produktów pochodzenia zwierzęcego.
Przeciwwskazania dotyczące spożywania migdałów w ciemnej czekoladzie
W większości przypadków spożywanie odpowiednich ilości migdałów w ciemnej czekoladzie jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Niemniej jednak, istnieją pewne przeciwwskazania związane z ich stosowaniem. Po pierwsze, przed wprowadzeniem nadmiernych ilości migdałów w ciemnej czekoladzie powinny wzbraniać się osoby zmagające się z problemem cukrzycy typu II, nadwagi i otyłości. Po drugie, migdały w ciemnej czekoladzie nie są zalecane w diecie najmłodszych dzieci (poniżej 1 roku życia). Warto również wiedzieć, że zarówno migdały, jak i ciemna czekolada, mogą odpowiedzialne być za wywoływanie reakcji alergicznych. Dlatego też, zaleca się aby wprowadzać je do swojej diety stopniowo. Natomiast w przypadku wystąpienia niepokojących objawów po ich spożyciu (np. bólu brzucha, nudności, zaczerwienienia skóry, wysypki, zaczerwienienia spojówek, trudności w oddychaniu) należy zgłosić się na konsultacje do alergologa lub (w przypadku wystąpienia reakcji anafilaktycznej) na szpitalny oddział ratunkowy.
Migdały w ciemnej czekoladzie – cena
Migdały w ciemnej czekoladzie dostępne są w opakowaniach o wadze 80g. Za niniejszy produkt zapłacimy około 7,00 – 8,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena migdałów w ciemnej czekoladzie uzależniona jest od aktualnych promocji zamieszczonych na stronie producenta oraz/lub dystrybutora.
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące migdałów w ciemnej czekoladzie
Pytanie 1: Gdzie kupić migdały w czekoladzie? Najnowszy produkt marki VIVIO stworzony we współpracy z Anką Dziedzic dostępny jest zarówno w renomowanych sklepach internetowych ze zdrową żywnością, jak również w stacjonarnych punktach sprzedaży marki VIVIO.
Pytanie 2: Czy migdały w ciemnej czekoladzie mają wysoki indeks glikemiczny? Migdały w gorzkiej czekoladzie charakteryzują się średnim indeksem glikemicznym (IG=65). Dlatego też, mogą w ograniczonych ilościach wprowadzone być do diety osób, które na co dzień przestrzegają zasad zdrowego żywienia. Niemniej jednak, przed ich częstym spożywaniem powinni wzbraniać się pacjenci, u których rozpoznano cukrzycę, otyłość oraz/lub insulinooporność.
Pytanie 3: Jak przechowywać migdały w czekoladzie? Najnowszy produkt marki VIVIO najlepiej przechowywać jest w suchym miejscu w chłodnej temperaturze (np. w lodówce). Dzięki temu, migdały w ciemnej czekoladzie na dłużej będą w stanie zachować swoje niezwykłe walory smakowe oraz niepowtarzalną chrupkość.
Pytanie 4: Czy migdały w ciemnej czekoladzie są zdrowe? Zarówno nasiona migdałowca, jak i gorzka czekolada są w stanie dostarczyć do naszego organizmu cenne składniki odżywcze. Należy jednak pamiętać, że nie można spożywać ich w nadmiernych ilościach. Niemniej jednak, migdały w gorzkiej czekoladzie mogą stanowić smaczną alternatywę dla niezdrowych przekąsek, po które często sięgamy między planowanymi posiłkami.
Pytanie 5: Jak często można jeść migdały w ciemnej czekoladzie? Najnowszy produkt marki VIVIO to smaczna przekąska dla wszystkich miłośników zdrowej kuchni. Warto jednak wiedzieć, iż nie powinniśmy spożywać jej więcej niż około 3-4 sztuk migdałów dziennie.
Podsumowanie
Migdały w ciemnej czekoladzie to doskonała propozycja przekąski dla wszystkich tych osób, które cenią sobie wyjątkowy smak oraz wysoką jakość produktu. Znajdziemy w nich zestaw cennych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów. Dzięki temu, włączenie migdałów w ciemnej czekoladzie do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, może przyczynić się do poprawy naszego codziennego samopoczucia.
Bibliografia
- Appetitive, dietary and health effects of almonds consumed with meals or as snacks: a randomized, controlled trial. Eur J Clin Nutr. 2013 Nov;67(11):1205-14. doi: 10.1038/ejcn.2013.184. Epub 2013 Oct 2;
- Berryman, C. E., Fleming, J. A., & Kris-Etherton, P. M. (2017). Inclusion of almonds in a cholesterol-lowering diet improves plasma HDL subspecies and cholesterol efflux to serum in normal-weight individuals with elevated LDL cholesterol. The Journal of nutrition, 147(8), 1517-1523;
- Chung-Yen Ch I wsp. Flavonoids from Almond Skins Are Bioavailable and Act Synergistically with Vitamins C and E to Enhance Hamster and Human LDL Resistance to Oxidation. The Journal of Nutrition, Volume 135, Issue 6, 1 June 2005, Pages 1366–1373;
- Dose response of almonds on coronary heart disease risk factors: blood lipids, oxidized low-density lipoproteins, lipoprotein(a), homocysteine, and pulmonary nitric oxide: a randomized, controlled, crossover trial. Circulation. 2002;
- Effects of daily almond consumption on cardiometabolic risk and abdominal adiposity in healthy adults with elevated LDL-cholesterol: a randomized controlled trial. J Am Heart Assoc. 2015 Jan 5;4(1):e000993;
- Garrido, I., Monagas, M., Gómez?Cordovés, C., & Bartolomé, B. (2008). Polyphenols and antioxidant properties of almond skins: influence of industrial processing. Journal of Food Science, 73(2), C106-C115;
- Hari Jagannadha Rao, G., Lakshmi, Therapeutic applications of Almond (Prunus amygdalus L): a review, „Journal of Clinical and Diagnostic Research” 2012, t. 6, nr 1, str. 130–135;
- Jenkins, D. J., Kendall, C. W., Josse, A. R., Salvatore, S., Brighenti, F., Augustin, L. S., … & Rao, A. V. (2006). Almonds decrease postprandial glycemia, insulinemia, and oxidative damage in healthy individuals. The Journal of nutrition, 136(12), 2987-2992;
- Jung, H., Chen, C. Y. O., Blumberg, J. B., & Kwak, H. K. (2018). The effect of almonds on vitamin E status and cardiovascular risk factors in Korean adults: a randomized clinical trial. European journal of nutrition, 57(6), 2069-2079;
- Lee, Y., Berryman, C. E., West, S. G., Chen, C. Y. O., Blumberg, J. B., Lapsley, K. G., … & Kris?Etherton, P. M. (2017). Effects of Dark Chocolate and Almonds on Cardiovascular Risk Factors in Overweight and Obese Individuals: A Randomized Controlled?Feeding Trial. Journal of the American Heart Association, 6(12), e005162;
- Stróżyk A., Pachocka L., Orzechy jako istotny składnik diety sportowców, „Problemy Higieny i Epidemiologii” 2016, nr 97 (4), str. 328–334;
- Tree nut phytochemicals: composition, antioxidant capacity, bioactivity, impact factors. A systematic review of almonds, Brazils, cashews, hazelnuts, macadamias, pecans, pine nuts, pistachios and walnuts. Nutr Res Rev. 2011.
Informacje dodatkowe
Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.
Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.
Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.