PRZEZ CAŁY WRZESIEŃ DARMOWA DOSTAWA OD 99ZŁ    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Kawa Guatemala 1kg palona ziarno - Blue Orca

Kawa Guatemala 1kg palona ziarno Blue Orca

Kawa Guatemala 1kg palona ziarno - Blue Orca

59,99 zł
Ilość punktów za zakup produktu: 5 pkt (sprawdź szczegóły)

Produkt niedostępny

KRAJ POCHODZENIAMARKA
GwatemalaBlue Orca

Kawa Guatemala 1kg palona ziarno - Opis produktu

Kawy od Blue Orca są gwarancją najwyższej jakości, świeżości i niepowtarzalnego smaku. Współpracujemy z producentem po to, aby zapewnić naszym klientom kawę, która jest bezkonkurencyjna - jej ziarna pochodzą z najlepszych plantacji na świecie, prosto od farmerów, dla których kawa jest pasją, ziarna są świeżo wypalane i posiadają idealny, zrównoważony smak i aromat.

 

Kawy jednorodne, tzw. “single” or “single origin” to kawy które pochodzą z upraw w ramach jednego obszaru geograficznego, państwa lub plantacji. Kawy “single origin” od Blue Orca to z reguły kawy, których ziarna pochodzą z jednej konkretnej farmy. Jedynie ziarna najwyższej jakości, kwalifikowane przez testerów Blue Orca trafiają do kaw “single origin” takich jak Guatemala, a wszystko po to aby trafić w najbardziej wymagające gusta smakoszy kawy.

 

Kawa Guatemala to kawa, która rośnie w najbardziej znanym, górzystym regionie Gwatemali, zwanym przez rdzennych mieszkańców "starożytnym" lub "miejscem przodków". Wysokość uprawy kawy Gwatemala jest najwyższa w kraju, wynosi od 1500 do 2000 m.n.p.m. To co charakterystyczne dla ziaren kawy Gwatemala to lekkość i wyraźna słodycz, która przechodzi w cięższą nutę o bogatym czekoladowym smaku z wyczuwalnymi śliwkami i truskawkami. Kawa Gwatemala ziarnista to 100% arabika najwyższej jakości. Jest idealna do ekspresów do kawy, a po zmieleniu do ekspresów kolbowych, kawiarek i francuskich pressów. Świetnie smakuje jako espresso i kawa czarna, ale może nam posłużyć jako baza do pysznego cappuccino lub latte.

 

Kawa zapakowana została w opakowanie, wyposażone w zamknięcie typu zip oraz jednostronny zawór, gwarantujące maksymalne utrzymanie świeżości ziaren. Zawór uniemożliwia tlenowi dostawanie się do wewnątrz opakowania, jednocześnie pozwala kawie odgazować świeżo po jej wypaleniu. Dzięki zamknięciu typu "zip" nie musimy martwić się przesypywaniem kawy do słoików lub pojemników z obawy, że kawa nam zwietrzeje.

 

Kawa Guatemala to:

 • Kraj pochodzenia - Gwatemala
 • Region: Huehuetenango
 • Gatunek: Arabika: Bourbon, Caturra, Pacamara
 • Zbiory: maj-lipiec
 • Metoda pozyskiwania: na mokro
 • Wysokość upraw: 1500 - 2000 m.n.p.m
 • Profil palenia: średnie
 • Smak: nuty czekolady, śliwek i truskawek
 • Aromat: słodki
 • Body/cielistość: pełne
 • Kwasowość: niska

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.