info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Cytrynian magnezu 1 kg - VIVIO

%Cytrynian magnezu zastosowanie, właściwości, opinie

Cytrynian magnezu 1 kg - VIVIO

Cena regularna: 69,99 zł
59,99 zł
Najniższa cena z 30 dni: 59,99 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 5 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Cytrynian magnezu - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
ChinyVIVIO

Cytrynian magnezu - Zastosowanie

Sposób użycia: 3 miarki produktu (3g) rozpuścić w 100-150 ml chłodnej wody. Dokładnie wymieszać i spożywać zaraz po przygotowaniu. Proszek można rozprowadzać również w innych płynnych i półpłynnych produktach, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że niektóre składniki pożywienia, takie jak błonnik pokarmowy, mogą utrudnić wchłanianie magnezu w przewodzie pokarmowym.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Przechowywać w miejscu suchym w temp. pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach. 

Cytrynian magnezu - Opis produktu

Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i zastosowania cytrynianu magnezu

Magnez jest jednym z podstawowych składników mineralnych naszego organizmu. Stanowi niezbędny składnik warunkujący prawidłowe funkcjonowanie niemal wszystkich procesów w naszym ciele. Niestety wysoko przetworzona żywność i szybki tryb życia sprawiają, że w naszej diecie coraz częściej pojawiają się niedobory wpływające negatywnie na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Odpowiedzialna suplementacja może bardzo korzystnie wpłynąć na zwyczajne funkcjonowanie i wspomóc nas w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Wysokiej jakości produkty marki Vivo to pewność, że dajemy naszemu organizmowi to co najlepsze.

Jakie mogą być skutki niedoborów magnezu?

Jak stosować cytrynian magnezu?

Czy cytrynian magnezu dla dzieci jest bezpieczny?

Jak smakuje cytrynian magnezu w proszku?

  • Cytrynian magnezu w proszku - zastosowanie

Cytrynian magnezu – co to jest i jak się go stosuje?

Magnez jest czwartym co do częstości występowania kationem w organizmie człowieka. W naszych tkankach zmagazynowane jest około 24-35 g tego składnika, z czego większość zlokalizowana jest w kośćcu. Dzienne zalecane spożycie tego elementu waha się między 310 mg dla dorosłych kobiet do 400 mg dla mężczyzn. Wartości te są wyższe dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Cytrynian magnezu to suplement diety zawierający jony magnezowe w połączeniu z organicznym związkiem chemicznym – cytrynianem. Jego spożywanie służy zwiększeniu ogólnej ilości magnezu dostarczanego w diecie. Badania wskazują, że związek ten charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością i wysoką przyswajalnością w przewodzie pokarmowym człowieka.

Magnez w organizmie człowieka

Magnez występuje w organizmie w postaci dwuwartościowych jonów. Pełni funkcje kofaktora w wielu reakcjach metabolicznych. Uczestniczy w przemianach węglowodanów oraz lipidów. Ponadto poziom tego składnika w organizmie wpływa na gospodarkę hormonalną PTH. Oznacza to, że składnik ten jest niezbędny w procesach przebudowy kości oraz procesach wzrostu. Publikacje wskazują również, że magnez podwyższa próg pobudliwości nerwowej, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowego. Jest jonem o działaniu uspokajającym. Istnieją także doniesienia, że obniżony wewnątrzkomórkowy poziom magnezu może wiązać się z zaburzonym wydzielaniem insuliny i większą podatnością na choroby takie jak cukrzyca i zespół metaboliczny.

Cytrynian magnezu – kiedy i dla kogo?

Cytrynian magnezu to suplement diety przeznaczony dla osób, które chcą zapobiegać niedoborom magnezu w organizmie. Często trudno jest ustalić ilość tego składnika przyjmowanego w diecie. Publikacje wskazują, że łagodna hipomagnezemia może przebiegać bezobjawowo. Pierwszymi symptomami świadczącymi o takim zaburzeniu mogą być bezsenność, brak apetytu, zmęczenie oraz zaburzenia ze strony układu nerwowo-mięśniowego (drżenie mięśni lub osłabienie siły). Z czasem lub w miarę nasilenia niedoborów objawy mogą się nasilać. Towarzyszyć im mogą nawet wymioty, nudności oraz zaburzenia rytmu serca.

Profilaktyczne stosowanie związków magnezu może być uzasadnione w stanach przewlekłego stresu, przy nasilonym zmęczeniu, przy obniżonym poziomie koncentracji i wzmożonej drażliwości i problemach ze snem. Wsparcie dla organizmu może być też konieczne w przypadku pojawienia się bólów mięśni, drżenia rąk oraz bólów głowy. Uzupełnianie magnezu może być także wskazane w okresie rekonwalescencji po długotrwałej chorobie.

Oczywiście dokładne stwierdzenie hipomagnezemii wymaga badań laboratoryjnych i kontaktu z lekarzem. Cytrynian magnezu jest suplementem, który ma na celu urozmaicić dietę i wzbogacić ją w składniki, których poziom w żywności może być zbyt niski.

Cytrynian magnezu – lek czy suplement diety?

Cytrynian magnezu w proszku VIVO to suplement diety. Może przyczynić się do zapobiegania niedoborom magnezu w organizmie. Organiczny nośnik, jakim jest cytrynian, sprzyja dobrej rozpuszczalności i przyswajalności związku. Cytrynian tworzy w kwaśnym środowisku żołądka trwałe kompleksy, co ułatwia wchłanianie w jelicie cienkim. Wiele badań naukowych wskazuje, że wykorzystanie tej substancji jako nośnika jest zdecydowanie bardziej skuteczne niż zastosowanie nośników nieorganicznych.

W przypadku stwierdzonych jednostek chorobowych lub utrudnionego wchłaniania jelitowego konieczne może być zastosowanie leku, a nie suplementu diety. W takich sytuacjach niezbędna jest jednak konsultacja z lekarzem.

Cytrynian magnezu – proszek czy tabletki?

Wybór rodzaju suplementu wymaga w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji. Najważniejsza jest wysoka jakość produktu i zaufana marka. Zarówno proszek, jak i tabletki mogą być skuteczne w zapobieganiu niedoborów magnezu. Kapsułki są często wybierane ze względu na łatwiejszy sposób przyjmowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na dokładną formę jonów magnezu w preparacie. Wiele z nich dostępnych jest w formie chelatów. Taka struktura zwiększa stabilność związków, ale może wpłynąć negatywnie na przyswajanie składnika mineralnego przez organizm. Decydując się na proszek sami dokładnie dostosowujemy ilość przyjmowanego suplementu, jednak preparat wymaga rozprowadzenia w wodzie lub innym płynie.

Cytrynian magnezu w proszku – cena

Cytrynian magnezu w proszku dobrej jakości to cena około 60 zł za 1000 g produktu. Może ona zależeć od marki i jakości produktu. Przy wyborze suplementu warto zwracać uwagę na producentów, gdyż tańsze preparaty mogą cechować się niższą przyswajalnością i rozpuszczalnością. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cytrynian magnezu w proszku to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne niż tabletki.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące cytrynianu magnezu w proszku

Pytanie 1: Jakie mogą być skutki niedoborów magnezu?

Magnez stanowi niezbędny składnik mineralny, który uczestniczy w wielu przemianach metabolicznych w naszym organizmie. Jego niedobory mogą wiązać się z uczuciem ciągłego zmęczenia, problemami ze snem i bolami głowy. Często pojawiają się także dolegliwości ze strony mięśni, takie jak ból i drżenia. Przy dużej hipomagnezemii może dojść również do zaburzeń rytmu serca i zaburzonego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.

Pytanie 2: Jak stosować cytrynian magnezu?

Cytrynian magnezu jest bardzo łatwy w codziennej suplementacji. Dzienną porcję produktu – 3g (3 miarki) wystarczy dokładnie rozpuścić w 100-150 ml płynu. Spożywać od razu po przygotowaniu i nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Pytanie 3: Czy cytrynian magnezu dla dzieci jest bezpieczny?

Niedobór magnezu u dzieci jest szczególnie niebezpieczny ze względu na intensywne przemiany i proces wzrostu organizmu. Koniecznie należy zatem zadbać o odpowiednią podaż tego składnika u swojej pociechy. Stosowanie suplementów może być wskazane w części przypadków, jednak przed wdrożeniem preparatu do diety dziecka warto skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Pytanie 4: Jak smakuje cytrynian magnezu w proszku?

Cytrynian magnezu cechuje się bardzo neutralnym i niemal niewyczuwalnym smakiem. Dodawany do produktów takich jak soki czy koktajle nie powinien zmieniać ich smaku.

 

Objawy niedoboru magnezu w organizmie:

- uporczywe bóle głowy

- nadpobudliwość

- zaburzenia snu

- łamliwość paznokci, kruchość włosów

- zaburzenia pracy serca, bóle w okolicy serca

- skurcze mięśni

- rozdrażnienie

- zaburzenia koncentracji

- zwiększona łamliwość kości, bóle kręgosłupa

 

Bibliografia

  1. Aleksandra Karmańska, Andrzej Stańczak1, Bolesław Karwowski. MAGNEZ AKTUALNY STAN WIEDZY. BROMAT. CHEM. TOKSYKOL. – XLVIII, 2015, 4, str. 677 – 689.
  2. Maria Iskra1 , Beata Krasińska2 , Andrzej Tykarsk. Magnez — rola fizjologiczna, znaczenie kliniczne niedoboru w nadciśnieniu tętniczym i jego powikłaniach oraz możliwości uzupełniania w organizmie człowieka. Arterial Hypertension 2013, vol. 17, no 6, pages: 447–459.
  3. Aneta Ostróżka-Cieślik1 , Barbara Dolińska1 , Florian Ryszk. Ocena dostępności farmaceutycznej magnezu z tabletek o niemodyfikowanej szybkości uwalniania. Ann. Acad. Med. Siles. (online) 2015; 69: 166–171.
  4. Anna Jabłecka, Katarzyna Korzeniowska, Anna Skołuda, Artur Cieślewicz. Preparaty magnezu. (Farm Współ 2011; 4: 29-32).
  5. lek. Katarzyna Wyskida1 prof. dr hab. n. med. Jerzy Chudek. Suplementacja doustna magnezu – wskazania, przeciwwskazania, sytuacje niejednoznaczne. Medycyna po Dyplomie | marzec 2016, 12-17.
  6. https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=1747 [dostęp: 25.11.2020r.].

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów