weekend taniej dostawy

Sok BIO żurawina naturalny 100% tłoczony 300 ml - VIBIO

PRODUCENTVIBIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
CERTYFIKAT BIO
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
1 pkt

12,99 zł

30 dni na zwrot

Wartości odżywcze

Skład: 100% sok z ekologicznych owoców żurawiny. 

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Film

Opis

Sok tłoczony na zimno bezpośrednio z owoców żurawiny, pochodzących z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Bez dodatku cukru, wody i kwasku. Zawiera naturalnie występujące cukry.
Sok poddany procesowi pasteryzacji, co przedłuża jego trwałość i pozwala na zachowanie naturalnych właściwości.

Osad jest zjawiskiem naturalnym, smak i wartości odżywcze mogą ulegać zmianie w zależności od odmiany owoców. Po otwarciu przechowywać w lodówce nie dłużej niż 14 dni.

 ŻURAWINA A UKŁAD MOCZOWY

Kwaśne substancje w owocach żurawiny posiadają zdolności obnizające pH moczu, a kwaśne środowisko utrudnia rozwój bakterii. Proantocyjanidyny znajdujące się w żurawinie zapobiegają przyczepianiu się bakterii E. coli do nabłonków dróg moczowych. To właśnie te bakterie są główną przyczyną powstawania infekcji dróg moczowych. Dodatkowo witamina C zawarta w żurawinie działa przeciwzapalnie. 

Żurawina posiada bardzo bogaty pod względem odżywczym skład. Jest dobrym źródłem węglowodanów, błonnika, flawonoidów, polifenoli, kwasów organicznych, witamin z grupy B, a także witaminy C i karotenu. Zawiera sporo minerałów, w tym: żelazo, sód, potas, magnez, wapń, fosfor, jod i cynk.

SOK TŁOCZONY NA ZIMNO TO NIE KONCENTRAT!

BIO sok z żurawiny nie pochodzi z koncentratów, w odróżnieniu od innych powszechnie dostępnych soków. Koncentrat otrzymuje się w procesie odparowywania wody z owoców za pomocą fizyczno-chemicznych procesów. W trakcie produkcji soku koncentrat zostaje ponownie uzupełniony wodą. Tym sposobem otrzymany produkt traci większość cennych witamin.

Sok tłoczony na zimno otrzymuje się wprost ze świeżych, umytych i starannie wyselekcjonowanych owoców, przez co zachowuje on wszystko, co najlepsze z darów natury.Opinie o produkcie: Sok BIO żurawina naturalny 100% tłoczony 300 ml