info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Uprawiasz sport? Pij sok z karczocha!

sok-z-karczocha Uprawiasz sport? Pij sok z karczocha!

Z czym kojarzy Ci się karczoch? Zapewne pierwsza myśl jaka przychodzi Ci do głowy to to, że karczoch jest pomocny na dolegliwości związane z wątrobą i niestrawnością. Jednak sok z karczocha może również pomóc w pozbyciu się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Osoby uprawiające sport na pewno zachwyci fakt, że w składzie soku z karczocha znajduje się cynaryna, która usprawnia gospodarkę hormonów odpowiedzialnych za prawidłową regulację poziomu cukru we krwi. Zatem, jeżeli trenujemy po to, by zrzucić zbędne kilogramy, sok z karczocha sprawi, że nasz trening będzie bardziej efektywny.

Sok z karczocha to też nieocenione źródło witaminy A i B, które są niezbędne dla osób uprawiających sport i żyjących aktywnie a także mają bardzo pozytywny wpływ na jakość każdego treningu sportowego. Witamina A znacznie poprawia wzrok, tak więc warto o tym pomyśleć, jeżeli uprawiamy jakiś sport, zwłaszcza precyzyjny, jak choćby łucznictwo. Witamina B natomiast, przyspiesza regenerację mięśni po przebytym urazie. Regularne spożywanie soku z karczocha, ochroni nas przed bolesnymi skurczami mięśni, także podczas intensywnego treningu.

Sok z karczocha to też bogate źródło garbików, które wspomagają regenerację. Szczególnie polecane sportowcom wyczynowym. Wprowadzenie tego składnika do naszej diety oznacza szybszą regenerację i szybszy powrót do równowagi po każdym treningu. Garbniki przyspieszają też proces gojenia się ran.

Sok z karczocha – właściwości:

  • uśmierza problemy trawienne: uczucie ciężkości w żołądku, skurcze jelitowe,
  • wspomaga apetyt,
  • uśmierza objawy zespołu jelita wrażliwego,
  • obniża poziom cholesterolu we krwi,
  • wspomaga przemianę materii,
  • chroni wątrobę.

Sok z karczocha możesz dostać w sklepie internetowym >>>

cosdlazdrowialogobig Uprawiasz sport? Pij sok z karczocha!

Sprawdź opinie o naszym sklepie