info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Światowy Dzień bez Samochodu – 22 września!

zielona-ramka-logo-mniejszy-for-blog11 Światowy Dzień bez Samochodu - 22 września!

W tym roku Światowy Dzień bez Samochodu przypada na 22 września. Samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat. Niewątpliwie jednak samochody również ten świat zatkały. Po ulicach na całym globie jeździ ponad miliard aut.

Najbardziej zatłoczonym miastem jest Nowy Jork i obliczono, że mieszkańcy metropolii rocznie spędzają w korkach, średnio 57 godzin. W Warszawie, w godzinach szczytu, średnia prędkość poruszania się to 23km/h, przez co spalamy dużo paliwa ale co więcej wytwarza się ogromną ilość spalin. Z tego powodu, w 2000 roku, Komisja Europejska postanowiła zachęcić kierowców żeby przesiedli się na rower bądź korzystali z komunikacji miejskiej. W wielu miastach – również w Polsce – władze zapewniają darmowe przejazdy tylko za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Z tego względu, iż dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu, polecamy przesiąść się na rower! Każdego dnia, roweru używa ponad miliard ludzi. Nie dość, że dostaniemy się do celu i ominiemy korki to jesteśmy aktywni fizycznie. Jest najpopularniejszym pojazdem na świecie. Dzięki systematycznej jeździe poprawisz kondycję fizyczną, odreagujesz stres i zrzucisz kilka zbędnych kilogramów. Jazda na rowerze poprawia ogólną wydolność organizmu, przez co jesteś bardziej odporny na stres i zmęczenie, a co za tym idzie – szczęśliwszy! Oprócz korzyści zdrowotnych jazda na rowerze pozwala nam oszczędzić pieniądze, jednocześnie dbając o środowisko. Przesiądźmy się na rower nie tylko dzisiaj ale wykorzystujmy go każdego dnia!

Sprawdź opinie o naszym sklepie