8% RABATU Z KODEM: URODZINY8    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Cytryn 100g
Cytryn 100g

Cytryn 100g

11,07 zł
  duża dostępność

Produkt niedostępny

POZOSTAŁE GRAMATURY:

Opis

Piękno minerałów i skał od najdawniejszych czasów fascynowało ludzi. Niektórzy archeolodzy twierdzą, że na terenie dzisiejszych Indii i Birmy kobiety i mężczyźni nosili ozdoby z kamieni już 10 000 lat temu. Kamienie były wykorzystywane najpierw jako narzędzia i surowiec do wyrobów przedmiotu codziennego użytku, apotem jako ozdoby, talizmany i przedmioty kdivtu. W kdivturach pierwotnych na wszystkich kontynentach były symbolem ludzkich uczuć, wierzeń, a także stosowane powszechnie jako środek leczniczy. Były nieodzownym atrybutem władzy oraz tajemnej magii. Te zastosowania klejnotów przetrwały do czasów dzisiejszych.Wiara w magiczny wpływ kamieni była potężna. W powiązaniu z ówczesną medycyną stanowiła niezastąpiony element codziennego życia. Starożytni Chińczycy opracowali blisko 3000 recept na leki z użyciem różnych kamieni szlachetnych i ozdobnych. W spisie leków Dioskurydesa, lekarza Nerona, również znalazły się takie leki - było ich ponad 70. Muzeum Farmacji w Krakowie posiada receptę zalecającą stosowanie leku, którego składnikiem są perły, szmaragdy, szafiry i złoto. Jej autor, Mikołaj Kopernik, był znany w ówczesnej Europie jako lekarz i farmaceuta.

 

Cytryn jest bardzo rzadką, żółtą odmianą kwarcu. Jest przezroczysty, a jego żółte zabarwienie pochodzi od śladowych ilości żelaza występującego jako domieszka w jego budowie. Żółte zabarwienie cytrynu jest bardzo rzadko spotykane w naturze. Jubilerzy często wygrzewają inne kamienie do wysokich temperatur dla osiągnięcia kamienia podobnego do cytrynu. Wszystkie wyprażane cytryny wykazują czerwonawy odcień, podczas gdy naturalny cytryn jest zwykle bladożółty.

 

Cytryn jest kamieniem, który sprzyja utrzymaniu stabilności i bezpieczeństwa w sferze materialnej oraz satysfakcji z życia zawodowego. Energia cytrynu pozytywnie oddziałuje na osoby rozpoczynające nową pracę lub projekt, inwestujące znaczne środki finansowe i podejmujące związane z tym ryzyko. Cytryn przeznaczony jest dla wszystkich osób przedsiębiorczych, które czują się dobrze przy dużej ilości zadań i ciągłych zmianach. We wszystkich tych sytuacjach potrzebna jest odwaga, siła przebicia, zdolności przekonywania, logiczne myślenie i silna motywacja wewnętrzna. Cytryn to kamień sukcesu dodający odwagi w negocjacjach biznesowych. Warto ubrać się w biżuterię z cytrynem w dniu ważnych rozmów zawodowych lub trudnych decyzji do podjęcia.

Cytryn jest doskonały dla ludzi, którzy nie odnajdują się na stanowiskach pracy z rutynowymi, powtarzanymi i mało twórczymi czynnościami lub wypełnionymi narzuconymi z góry zadaniami. Ten kamień jest dla tych, którzy czując w sobie duże pokłady energii kreatywnej chcą łączyć pracę zawodową ze swoją pasją i tylko wtedy czerpią z niej satysfakcję.

Cytryn jest także kamieniem dobrobytu. Przyciąga wiele dobrych okazji czy zdarzeń oraz odpowiednich ludzi pomocnych w naszym rozwoju zawodowym, awansie, rozkręceniu własnej firmy czy w wyjściu z kryzysu finansowego.


Właściwości cytrynu według medycyny niekonwencjonalnej:

- podwyższa zdolności regeneracyjne organizmu w czasie choroby;

- zwany jest kamieniem antycukrzycowym - wspomaga wydzielanie insdiviny, regdivuje pracę trzustki i wątroby;

- poprawia system krążenia, pracę gruczołów limfatycznych i komórek mózgowych;

- usprawnia pracę systemu trawiennego, regdivuje przemianę materii, łagodzi dolegliwości żołądkowe i jelitowe;

- obniża wysoki poziom cholesterolu we krwi;

- niweluje zawroty głowy, łagodzi migreny;

- umożliwia szybkie zaśnięcie i zdrowy, mocny sen.

DARMOWA DOSTAWA od 199zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
1 pkt
POZOSTAŁE GRAMATURY100kap