info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Olejek tymiankowy 10ml
Olejek tymiankowy 10ml

Olejek tymiankowy 10ml - VIVIO

9,99 zł
  duża dostępność
POZOSTAŁE GRAMATURY:

Olejek tymiankowy 10ml Zastosowanie

Olejek tymiankowy można dodawać do gotowego kremu, oleju do twarzy lub ciała, płynu do mycia, szamponu, czy odżywki do włosów. Może być używany w mieszance z innymi olejkami eterycznymi. Dodaj 13 kropli na każde 100 ml kosmetyku (stężenie 0,5%).

Wykonaj masaż z olejkiem - Dodaj 6 - 7 kropli do 25 ml oleju bazowego (stężenie 1%) np. migdałowy, morelowy, jojoba lub kokosowy. Podgrzej mieszankę olejów i wykonaj relaksujący masaż ciała.

Użyj w kominku do aromaterapii - Miseczkę w kominku napełnij wodą i dodaj 5 - 10 kropli olejku tymiankowego lub mieszanki olejków.

Olejek z tymianku znajduje zastosowanie na wiele sposobów, a jednym z nich są kąpiele lecznicze z jego użyciem. Rozgrzewają one drogi oddechowe i odkażają je, pobudzają układ odpornościowy do działania, a ich zażywanie przyspiesza leczenie infekcji i przeziębień. Kąpiele te ułatwiają także zasypianie i zmniejszają stany zapalne. Aby przygotować taką kąpiel wystarczy rozpuścić naturalny olejek tymiankowy (maksymalnie 20 kropel) w soli, miodzie lub jogurcie, a następnie dodać powstałą miksturę do wody.

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.


Olejek tymiankowy 10ml Opis

Olejek tymiankowy otrzymywany jest przez destylację z parą wodną kwitnącego tymianku pospolitego Thymus vulgaris uprawianego w Indii. Charakteryzuje go intensywny, pikantny zapach o właściwościach energetyzujących i tonizujących. Głównymi składnikami olejku tymiankowego są tymol i karwakrol - silne antyseptyki. Olejek tymiankowy, dzięki zawartości tymolu, posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Olejek eteryczny z tymianku bywa zalecany w leczeniu górnych infekcji dróg oddechowych, ponieważ działa on przeciwkaszlowo i wspomaga wykrztuszanie. Olejek tymiankowy nasila wydzielanie śluzu i pobudza ruchy rzęsek wyściełających rogi oddechowe.

Ze względu na właściwości wykrztuśne poleca się go do zwalczania przeziębienia i kaszlu, istotne jest też działanie bakteriobójcze tego olejku, które pomaga w pozbyciu się przewlekłych infekcji dróg oddechowych, zwłaszcza gdy antybiotyki są nieskuteczne. Pomaga on w leczeniu chorób całego układu oddechowego i nie posiada skutków ubocznych charakteryzujących antybiotyki. Za skuteczność w leczeniu infekcji zatok, płuc i oskrzeli odpowiada zwłaszcza tymol i terpeny znajdujące się w składzie tego produktu.

Można stosować olejek tymiankowy do inhalacji, co zaleca się zwłaszcza przy przeziębieniach i zakażeniach górnych dróg oddechowych, takich jak kaszel, katar i zapalenie zatok lub migdałków. Do wykonania inhalacji tym olejkiem niezbędne jest wkropienie kilku jego kropel do gorącej wody, a następnie wdychanie przez kilka minut unoszących się oparów. Zabieg ten trzeba powtarzać przez minimum pięć dni z rzędu. Dodatkowo inhalacje przy użyciu olejku z tymianku podnoszą ciśnienie i pomagają zwalczyć ociężałość umysłową i bezsenność.

Tymianek jest ziołem często stosowanym w kuchni jako przyprawa, znaleźć go można jednak również w składach kosmetyków naturalnych i preparatów leczniczych. Olejek tymiankowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie licznych zdrowotnych właściwości tego ziela.

PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAHiszpania
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
POZOSTAŁE GRAMATURY30ml