info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Jak powstrzymać proces starzenia się skóry? Jak walczyć ze zmarszczkami i „kurzymi łapkami”?

Upływ czasu widoczny jest na skórze każdego z nas. Pierwsze zmarszczki pojawiają się najczęściej w okolicach oczu już pomiędzy 20. a 25. rokiem życia. Jest to spowodowane cienką skórą wokół oczu- jest ona ok. 5 razy cieńsza niż skóra w innych partiach ciała. Wraz ze zmarszczkami pojawiają się też obrzęki i cienie. Jak im przeciwdziałać? Jak walczyć z oznakami starzenia się, mając 20,30,40, 50 i więcej lat?

Worki pod oczami i zmarszczki
Pojawiają się już między 20. a 25. rokiem życia i są spowodowane głównie mrużeniem oczu. Przesiadując długą przed komputerem bezwiednie mrużymy oczy, a zmarszczki utrwalają się. Dlatego, jeśli np. pracujemy przed komputerem lub spędzamy przed nim długie godziny warto robić przerwy, by, choć na chwilę popatrzeć w coś innego niż monitor i dać oczom odpocząć.

starzenie-skory Jak powstrzymać proces starzenia się skóry? Jak walczyć ze zmarszczkami i "kurzymi łapkami"?

Spadek produkcji estrogenu
Po skończeniu 30. roku życia w organizmie spada produkcja estrogenu. Powoduje to, że zmarszczki stają się bardziej widoczne, zwiększa się suchość skóry i tzw. „kurze łapki”. Wiele kobiet po ukończeniu 30. roku życia ma wciąż problem z trądzikiem różowatym.
Ten okres w życiu każdej kobiety to odpowiedni moment, by zacząć dbać o skórę, rozpocząć stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych, zwłaszcza na noc i zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.
Skutecznym sposobem na zapobieganie zmarszczkom jest kwas hialuronowy (do kupienia tutaj), który nawilża i zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

„Chomiki”
Pojawiają się między 40. a 50. rokiem życia. Są to opadające części policzków, kiedy skóra „wysuwa się” poza prawidłowy kształt twarzy.
Sposobem walki z „chomikami” są nici liftingujące, które pozwalają utrzymać owal twarzy. Warto też stosować peelingi. Już po skończeniu 30. lat powinno się pomyśleć o zadbaniu o skórę twarzy, ponieważ już wówczas pojawia się stopniowa utrata elastyczności skóry twarzy i tkanki podskórnej.

Menopauza
Każda kobieta musi przejść przez ten trudny okres. Po 50. roku życia spada poziom estrogenu, a zwiększa się ilość testosteronu. W ciągu 5 pierwszych lat dochodzi do utraty nawet 1/3 kolagenu, z, co za tym idzie, sprężystości, nawilżenia i blasku skóry.
Proces starzenia się skóry powoduje, że po 50. roku życia staje się ona słabo odporna na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenia i dym tytoniowy. Powieki zaczynają opadać, widoczne stają się popękane naczynka, a zmarszczki stają się coraz głębsze.

Jak dbać o skórę w każdym wieku, by powstrzymać starzenie?
Naukowcy z Monash University w Melbourne stwierdzili, w oparciu o przeprowadzone badania, że zdrowa dieta jest w stanie zahamować proces starzenia się skóry. Dotyczy to nawet osób, które palą papierosy, co stanowi jeden z czynników przyspieszających starzenie skóry.
Zdrowy efekt na skórę wywiera dieta bogata w owoce, warzywa liściaste i strączkowe, zawierające głównie witaminy: A, E i witamina C (do kupienia tutaj).
Zdrowa dieta, aktywność fizyczna i stosowanie kosmetyków może pomóc w opóźnieniu procesu starzenia się. Nawet, jeśli uwarunkowania genetyczne powodują, że u większości krewnych szybko pojawiają się oznaki starzenia, jednak dzięki odpowiedniej diecie i kuracji kosmetykami można spowodować, że ten problem w naszym przypadku nie będzie tak szybki.

Sprawdź opinie o naszym sklepie