info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Pieczone jabłka – Pyszna przekąska dla osób na diecie

Jabłka to smaczna i zdrowa przekąska.  Dostarczają witamin i minerałów, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju każdego organizmu. Tym bardziej warto po nie sięgać, jeśli jesteśmy akurat na diecie. zapobiegają zaparciom.

Jabłka są niezastąpione w dietach odchudzających, ponieważ sycą i dostarczają niewiele kalorii.Owoce te zawierają pektyny, które usprawniają pracę układu pokarmowego i oczyszczają jelita ze zbędnych substancji. Pektyny usuwają z organizmu resztki pokarmów, regulują florę bakteryjną jelit oraz neutralizują substancje toksyczne. Regulując prawidłową pracę jelit, pektyny działają przeciw zaparciom. Dietetycy zalecają jedzenie jabłek jak najczęściej- nawet codziennie!

z-1 Pieczone jabłka - Pyszna przekąska dla osób na diecie

Pieczone jabłka to sposób na smaczną i zdrową przekąskę dla osób będących na diecie.

Składniki:
• 4 jabłka, np. Cortland
• 1 kromka chleba
• 8 łyżek żurawiny
• 4 łyżki miodu

tło-tło Pieczone jabłka - Pyszna przekąska dla osób na diecie

Piekarnik nagrzej do 180 stopni. Odkrój górne części jabłek wraz z korzonkami i wytnij gniazda nasienne. W połowie wysokości, dookoła każdego jabłka zrób nacięcie (aby zapobiec zniekształceniu i pęknięciu jabłka podczas pieczenia). Do każdego wgłębienia w jabłku włóż kilka małych kawałków chleba (co zapobiegnie wyciekaniu soków z jabłka podczas pieczenia) i wypełnij żurawiną.
Jabłka ułóż w blaszce do pieczenia i piecz przez 35 minut.
Po tym czasie wyjmij jabłka z piekarnika, każde polej łyżką miodu i piecz przez kolejne 5 minut. Podawaj gorące.

Smacznego!

Sprawdź opinie o naszym sklepie