info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Olejek marchewkowy w roli głównej, czyli jak zadbać o wakacyjną opaleniznę?

Po wakacjach i urlopach wiele z nas zastanawia się w jaki sposób zachować ładną opaleniznę i cieszyć się nią przez długie miesiące? Aby to osiągnąć warto sięgnąć po olejek marchewkowy, który pomoże w zachowaniu zdrowej opalenizny. Sprawdź jak go stosować w domowej pielęgnacji skóry.

Co znajdziesz w olejku marchewkowym?
Olejek marchewkowy zawiera witaminę E, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz witaminę A, która odgrywa ważną rolę w procesie specjalizacji komórek. Witamina A pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, zachowaniu zdrowej skóry i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza.

Olejek marchewkowy zawiera też beta – karoten, czyli organiczny związek chemiczny, nazywany też prowitaminą A. Można go nakładać na twarz, dekolt, szyję, a nawet na całe ciało. Dzięki temu można utrwalić wakacyjną opaleniznę i cieszyć się nią przez długie tygodnie.

opalanie Olejek marchewkowy w roli głównej, czyli jak zadbać o wakacyjną opaleniznę?

Olejek marchewkowy – jak go stosować?
Olejek marchewkowy można rozcieńczyć z innym olejem, w proporcji 10 ml olejku na np. 50 ml oleju migdałowego lub arganowego. Można go dodać do swojego olejku do opalania (ok. 5 kropli na jedno użycie), do balsamu do ciała, balsamu brązującego lub masła shea.
Można dodać olejek marchewkowy do innych kosmetyków i w ten sposób stworzyć własny kosmetyk, dostosowany do swoich potrzeb.
Olejek marchewkowy powinien być przechowywany w zamkniętym opakowaniu i z dala od mocnego słońca, najlepiej w zacienionym i suchym miejscu.

Sprawdź opinie o naszym sklepie