info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Nowy Rok – Nowa Dieta. Poznaj 10 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania

Jakie są najważniejsze zasady zdrowego odżywiania? I jak konsekwentnie wprowadzać je do swojego życia? W poniższym artykule znajdziesz zestaw praktycznych porad, które pomogą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem i szczupłą sylwetką w nowym roku.

Nowy rok to idealny moment na wprowadzenie wielkich zmian w naszym życiu. W końcu to właśnie w tym czasie sporządzamy długą listę postanowień noworocznych, które mamy zamiar spełnić w ciągu najbliższych 365 dni. Pamiętaj o tym, aby na tegorocznej liście nie zabrakło postanowień dotyczących zdrowego odżywiania.

INFOGRAF-3 Nowy Rok – Nowa Dieta. Poznaj 10 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania

Zacznij od zmiany swoich nawyków żywieniowych

Z pewnością słyszałeś już, że żadna dieta, nawet ta najbardziej restrykcyjna, nigdy nie będzie tak skuteczna jak stała zmiana swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. W końcu, to właśnie wprowadzenie zdrowych zasad odżywiania jest w stanie zapewnić nam nie tylko szczupły wygląd naszej sylwetki, ale przede wszystkim doskonałą kondycję organizmu, jak również dobre samopoczucie psychofizyczne. Sporządzając tegoroczną listę postanowień, nie skupiaj się na tym, ile kilogramów chcesz zgubić, a na tym, co będzie najlepsze dla Twojego zdrowia. Pamiętaj również, że zdrowa dieta, wcale nie musi być niesmaczna. Po kilku tygodniach przekonasz się, że ani cukier, ani sól, ani nawet tłuszcz do smażenia, wcale nie są potrzebne Ci do szczęścia.

10 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania

W celu ułatwienia Ci zadania związanego ze sporządzeniem listy postanowień noworocznych, przedstawiamy zestawienie 10 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania, których przestrzeganie przybliży Cię do osiągnięcia dobrego zdrowia oraz samopoczucia.

Zasada nr 1. Zamień patelnię na piekarnik lub parę.

Nie jest żadną tajemnicą, że proces smażenia zabija wszelkie wartości odżywcze produktów i jednocześnie dostarcza do naszego organizmu zwiększoną ilość niskowartościowych tłuszczów, które przyczyniają się do zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego w przyszłości.

Zasada nr 2. Zamień mrożonki na świeże warzywa i owoce.

Dostępne mieszanki warzyw często zawierają w sobie ukryte tłuszcze oraz spore ilości soli, które w ogólnym odczuciu poprawiają smak mrożonych warzyw. Niemniej jednak, wystarczy korzystać ze świeżych produktów sezonowych, aby nie tylko uzyskać wartości odżywcze zawarte w dostępnych warzywach i owocach, ale również, aby zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Zasada nr 3. Pamiętaj, aby spożywać minimum 400 gramów warzyw i owoców dziennie.

Zarówno podczas przyrządzania śniadania, obiadu, jak i kolacji oraz deseru, pamiętaj, aby nie zabrakło w nich porcji świeżych warzyw i owoców, które nie tylko dostarczą do Twojego organizmu niezbędny zestaw składników odżywczych, ale również zadbają o piękny i zdrowy wygląd Twojej skóry.

Zasada nr 4. Spożywaj 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych.

Wprowadzenie regularności do swojej codziennej diety doskonale wpływa na procesy metaboliczne i dodatkowo chroni przed odczuwaniem uporczywego uczucia głodu, które często składnia nas do podjadania między posiłkami.

Zasada nr 5. Zrezygnuj z gazowanych oraz słodzonych napojów.

Zamiast oranżady, wybieraj raczej delikatnie schłodzoną wodę z dodatkiem świeżych owoców. Zamiast napojów owocowych, wybieraj raczej świeżo wyciskane soki lub sam przygotuj dla siebie pełnowartościowy koktajl owocowo-warzywny.

Zasada nr 6. Zamiast soli wybieraj świeże zioła.

Chociaż dla większości z nas sól kuchenna jest absolutną podstawą, okazuje się, że z łatwością można zastąpić ją zestawem świeżych ziół.

Zasada nr 7. Jedz świeże ryby morskie przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Pamiętaj jednak, aby przygotować je w odpowiedni sposób. Wybieraj raczej proces gotowania na parze lub pieczenia w piekarniku, dzięki temu będziesz w stanie zatrzymać w rybie najcenniejsze wartości odżywcze.

 Zasada nr 8. Zamień gotowe słodycze na domowe desery.

Pożywne ciasteczka owsiane, musy owocowe, budynie jaglane lub lody kokosowe stanowią doskonałą formę deseru i z łatwością zaspokoją naszą ochotę na odrobinę słodyczy.

Zasada nr 9. Pamiętaj, aby spożywać przynajmniej 1,5 litra płynów dziennie.

Woda mineralna lub delikatne herbaty ziołowe doskonale nawodnią nasz organizm.

Zasada nr 10. Wybieraj produkty pełnoziarniste.

Zarówno chleb, bułki, jak i makarony pełnoziarniste stanowią ważny element zdrowiej diety, dzięki której możliwe jest osiągnięcie wymarzonej sylwetki i dobrego samopoczucia.

 

 

Sprawdź opinie o naszym sklepie