PRZEZ CAŁY WRZESIEŃ DARMOWA DOSTAWA OD 99ZŁ    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Małe błędy kosmetyczne, które sprawiają, że Twoja cera starzeje się zbyt szybko. Jak im przeciwdziałać?

Zmarszczki to zmiany w wyglądzie skóry, które pojawiają się wraz z wiekiem. Wpływ na ich powstanie ma kilak czynników, w tym: mimika twarzy, uwarunkowania genetyczne, typ karnacji, przebywanie na słońcu, częste opalanie się, palenie papierosów i inne.

Jakie błędy prowadzą do powstawania zmarszczek?
Najczęściej wymienianą przyczyną pojawienia się zmarszczek jest nadmierne lub nieumiejętne korzystanie ze słońca- opalanie się. Winowajcą często jest też opalanie się na solarium.

zmarszczki Małe błędy kosmetyczne, które sprawiają, że Twoja cera starzeje się zbyt szybko. Jak im przeciwdziałać?

Innym powodem pojawienia się nieestetycznych zmarszczek na twarzy jest uszkodzenie płaszcza ochronnego skóry, spowodowane np. niewłaściwymi, wysuszającymi kosmetykami. Powoduje to przyśpieszenie procesu starzenia się i ubytki w płaszczu lipidowym.

Najlepszą metodą na uniknięcie zmarszczek jest zapobieganie im. Lekarze zalecają przede wszystkim unikać nadmiernego opalania się, a, kiedy już wychodzimy na słońce- zakładanie okularów słonecznych i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Należy także pić duże ilości wody i stosować dietę bogatą w witaminy: A, C, E i B.

A co, kiedy zmarszczki już się pojawiły?
Kiedy nie da się zapobiegać można próbować spowalniać proces tworzenia się zmarszczek i ich widoczność. Specjaliście zalecają do tego kremy z kwasem hialuronowym, które nawilżają, wygładzają zmarszczki, natłuszczają i wspomagają magazynowanie się wody w naskórku, co zapobiega przesuszaniu i pojawianiu się nowych zmarszczek (krem do kupienia tutaj).
Specjaliści polecają też sam kwas hialuronowy, który jest nazywany „eliksirem młodości”. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. W trakcie zabiegu wstrzykuje się go w głąb naskórka w celu wypełnienia zmarszczek. Kwas hialuronowy w naturalny sposób rozkłada się w organizmie, dlatego efekty zabiegów estetycznych nie są długookresowe (utrzymują się od 6 do 12 miesięcy).

kwas_hialuronowy_zastosowan-1 Małe błędy kosmetyczne, które sprawiają, że Twoja cera starzeje się zbyt szybko. Jak im przeciwdziałać?

Kwas hialuronowy (do kupienia tutaj) może być dodatkiem do kremu do twarzy. Wystarczy przed nałożeniem kremu na twarz wymieszać go z 1-2 kropel kwasu hialuronowego w żelu. Spowoduje to lepsze nawilżenie twarzy.
Kwas hialuronowy w żelu nadaje się do usuwania zmarszczek pod oczami. W tym celu należy „wklepać” go w skórę pod oczami. Powinna ona być wilgotna (spryskana wodą termalną lub hydrolatem). Kwas hialuronowy może być też nakładany na większe partie ciała lub np. na całą twarz, jeśli cera jest przesuszona lub odwodniona.

Sprawdź opinie o naszym sklepie