info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Jaki jest sekret pięknego uśmiechu?

ogo-mniej Jaki jest sekret pięknego uśmiechu?

3 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. To wesołe święto obchodzimy w pierwszy piątek października od 1999 roku. Inicjatorem święta uśmiechu był – znany na całym świecie, dzięki projektowi żółtej uśmiechniętej buźki tzw. „smiley face” – Harley Ball. Stworzona przez Balla „buźka” ma być symbolem zachęcającym do uśmiechu na naszych twarzach, tego bezinteresownego, radosnego, który kierujmy do wszystkich. W końcu „śmiech to zdrowie”.

Gelotologia, to nauka, która zajmuje się badaniami nad wpływem śmiechu na zdrowie oraz terapią śmiechem. Tak więc udowodniono naukowo, że śmiech stymuluje wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia., a hamuje wydzielanie adrenaliny i kortyzolu, które powodują osłabienie organizmu. Dodatkowo odstresowuje i rozluźnia. Jakie inne korzyści niesie uśmiechanie się?

Śmiech jest zaraźliwy, dlatego jeśli sami nie jesteśmy wesołkami, zaprzyjaźnijmy się z wesołymi osobami, na pewno wyjdzie nam to na zdrowie. Nawet zmuszając się do śmiechu możemy poprawić sobie nastrój. Uśmiech można porównać ze zjedzeniem kilku czekolad – tak mocno aktywizuje nasz mózg.

Wiesz, że istnieje 19 rodzajów uśmiechu? I angażują one od 5 do 53 mięśni twarzy. Co bardzo ważne, osoby, które często się uśmiechają szybciej zdobywają sympatię i zaufanie innych oraz są bardziej kreatywne. Nie przejmują się kompleksami i są pewniejsze siebie.

ogo-mniejszy-for-blog Jaki jest sekret pięknego uśmiechu? Zdjęcie: „smiley face”

Żeby uśmiechać się bez kompleksów nasz uśmiech też powinien być bez piękny. Jakie jest sekret pięknego uśmiechu? Najlepsze są najprostsze sposoby, jak wprowadzenie ksylitolu do codziennej diety. Czym jest ksylitol? Z wyglądu i w smaku przypomina zwykły cukier, jednak jego działanie jest zupełnie inne. Pozyskiwany jest z kolb kukurydzy i jest o wiele mniej kaloryczny niż cukier zwykły. Ale dzisiaj Dzień Uśmiechu więc najważniejszy jest uśmiech – piękny uśmiech. Ksylitol zalecany jest przy chorobach dziąseł i próchnicy. Dodatkowo pomoże wybielić nasze zęby! Polecany jest także w przypadku „suchości ust”.

Jaki z tego wniosek? Warto się śmiać codziennie! I to jak najczęściej!

cosdlazdrowialogobig Jaki jest sekret pięknego uśmiechu?

Sprawdź opinie o naszym sklepie