PRZEZ CAŁY WRZESIEŃ DARMOWA DOSTAWA OD 99ZŁ    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Ziemia okrzemkowa Okrzemki i owoce jagodowe 200g - SILICAMED

%Ziemia okrzemkowa Okrzemki i owoce jagodowe 200g SILICAMED

Ziemia okrzemkowa Okrzemki i owoce jagodowe 200g - SILICAMED

Cena regularna: 29,99 zł
23,99 zł
Najniższa cena z 30 dni: 23,99 zł
Ilość punktów za zakup produktu: 2 pkt (sprawdź szczegóły)

Produkt niedostępny

Ziemia okrzemkowa Okrzemki i owoce jagodowe 200g SILICAMED - Skład

morficzna ziemia okrzemkowa 170g, inulina (z cykorii) 10g, aronia liofilizowana 7g, czarna porzeczka liofilizowana 7g, czarny bezliofilizowany 6g


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Ziemia okrzemkowa Okrzemki i owoce jagodowe 200g SILICAMED - Zastosowanie

Zalecane dzienne spożycie wynosi 3 g. Wartość tą łatwo jest odmierzyć, ponieważ każde opakowanie wyposażone jest w poręczną miarkę. 200-gramowy słoiczek okrzemek z owocami egzotycznymi zapewnia ponad 60 dni suplementacji krzemem.

 

Produkt w celu spożycia należy rozpuścić w wodzie lub innym napoju (w zależności od preferencji). Jeśli odczujesz, że porcja jest zbyt duża zmniejsz ją do 0,5 miarki (1,5 g) i stopniowo zwiększaj dzienną porcję do 1 miarki (3 g). Pamiętaj aby pić 2 l wody dziennie.

 

W przypadku dzieci od 12 roku życia zaleca się spożycie 0,5 miarki (1,5 g) produktu dziennie. Jeśli obawiasz się, że porcja jest zbyt duża, możesz rozpocząć suplementację od 0,25 miarki (0,75 g).

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

 

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w miejscach suchych, w temperaturze pokojowej. Trzymać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

UWAGI

 

Ziemia okrzemkowa jest minerałem pylnym, z uwagi na właściwości wysuszające może powodować uczucie suchości. Unikaj długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylonego produktu, ponieważ może doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Nie dopuszczaj do przedostania się produktu do oczu. W razie zaprószenia oczu należy płukać dużą ilością letniej wody. Nie należy przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zaleca się stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży.

Ziemia okrzemkowa Okrzemki i owoce jagodowe 200g SILICAMED - Opis produktu

Amorficzna ziemia okrzemkowa Perma-Guard Europe, to najwyższej jakości naturalny krzem organiczny pochodzący ze złóż skamieniałych pancerzyków okrzemek Melosira Preicelanica. Są o to okrzemki żyjące w środowisku bardzo czystej, słodkiej wody. Oprócz krzemu organicznego produkt zawiera wysokiej jakości owoce w postaci liofilizatów oraz dodatek inuliny (naturalny słodzik).

 

Inulina jest naturalnie występującym cukrem o bardzo dużej rozpuszczalności i niewielkiej kaloryczności. Inulina ma zerowy indeks glikemiczny. Pełni również funkcję błonnika pokarmowego. Inulina stosowana w produkcie jest pozyskiwana z cykorii.

 

Aronia liofilizowana to jeden z wartościowych dodatków zamkniętych w opakowaniu okrzemek i owoców jagodowych. Owoce aronii zawierają witaminę P, C, witaminy z grupy B oraz witaminę E. Są również źródłem żelaza, wapnia i mikroelementów. Stosowana jest również w medycynie, głównie w leczeniu schorzeń układu krwionośnego, ale nie tylko.

 

W okrzemkach i owocach jagodowych znajduje się dodatek liofilizowanej czarnej porzeczki. Jednym z największych atutów tego pysznego owocu jest ogromna zawartość witaminy C. W 100 g owoców znajduje się 260% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. Czarna porzeczka to również bogate źródło antyoksydantów (m.in. antocyjany, rutyna) oraz kwasów fenolowych. Naukowcy podkreślają, iż owoce czarnej porzeczki obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz wspomagają pracę oczu.

 

Uzupełnieniem wyjątkowo “witaminowego” składu okrzemek i owoców jagodowych jest liofilizowany czarny bez. Jest to roślina, którą stosuje się zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce. Największą wartość mają owoce i kwiaty czarnego bzu. Ich właściwości wykorzystywane są m.in. w przeziębieniach oraz pielęgnacji skóry.