info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Młody jęczmień – na oczyszczenie organizmu po świętach

Młody jęczmień to sproszkowana trawa jęczmienna lub ekstrakt z niej. Ponieważ nie jest silnie przetworzony posiada dużą ilość substancji odżywczych.

W ostatnim czasie młody jęczmień jest popularny, jako suplement, stosowany m.in. przez osoby prowadzące zdrowy tryb życia.
Młody jęczmień zawiera dużą ilość błonnika. Błonnik wspomaga metabolizm i jest zaliczany do tzw. super food. Zawiera też beta – karoten i witaminę C w ilościach większych niż np. w pomarańczy.

mlody_jeczmien Młody jęczmień - na oczyszczenie organizmu po świętach

Dlaczego oczyszczanie organizmu jest ważne?
Organizm powinien być oczyszczany z uwagi na zanieczyszczenia w środowisku, w żywności i używkach, a także z uwagi na sam metabolizm, w efekcie którego zawsze pojawia się pewna ilość szkodliwych substancji.
Detoks pozwala usunąć z organizmu szkodliwe substancje, by nie utrudniały one jego właściwej pracy. Kiedy jest ich w organizmie zbyt dużo układ immunologiczny, który chce z nimi walczyć osłabia się, stąd uczucie ciągłego zmęczenia, znużenia i wyczerpania. Jednak detoks nie jest łatwym zadaniem, ponieważ poszczególne związki chemiczne z organizmu usuwa się w różny sposób i z wykorzystaniem różnych przenośników.

A jak działa młody jęczmień?
Zielony jęczmień to źródło witamin i składników mineralnych, zawierający m.in. witaminy z grupy B, C, E, K, beta – karoten, kwas foliowy, magnes, potas, żelazo, wapń, cynk, fosfor, sód i inne składniki.

Młody jęczmień nie zawiera glutenu, ponieważ nie jest to ziarno, ale trawa lub proszek uzyskiwany z niej. Jest to dobra informacja dla osób, które chorują na celiakię, posiadają nietolerancję glutenu lub unikają go w swojej diecie.

Jeśli szukasz sposobu na zastosowanie młodego jęczmienia wypróbuj przepis na koktajl z młodego jęczmienia, kiwi i nektarynką.

Koktajl z młodym jęczmieniem, kiwi i nektarynką

Składniki:
1 kiwi
1 nektarynka ze skórką
100 ml wody
1 łyżeczka sproszkowanego soku z młodego jęczmienia

Wszystkie składniki umieścić w misce i zmiksować. Pić świeże.

Smacznego!

Sprawdź opinie o naszym sklepie