dzień taty

Fasola mung na kiełki 50g - TORAF

PRODUCENTTORAF
DARMOWA DOSTAWA od 299zł

2,99 zł

30 dni na zwrot

Zastosowanie

Są doskonałym dodatkiem do potraw kuchni azjatyckiej, jak również do sałatek, makaronów, ryżu, zapiekanek czy na kanapkę.

 

Aby wyhodować kiełki w kiełkownicy postępuj zgodnie z instrukcją załączoną do urządzenia. Jeśli używasz szklanego słoika, przepłucz nasiona, następnie wsyp do wcześniej wyparzonego słoika i zalej przegotowaną letnią wodą. Moczyć przez 10-12 godzin, następnie zlać wodę, a słoik nakryć gazą i postawić w ciepłym miejscu (18-22℃). Kiełki płukać 2-3 razy dziennie. Kiełki gotowe są do spożycia przy długości 1-2cm po 3-6 dniach.


Opis

Kiełki roślin cieszą się stale rosnącą popularnością przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych. Stanowią one bowiem prawdziwą skarbnicę cennych witamin, przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych oraz makro- i mikroelementów niezbędnych do codziennej, prawidłowej pracy całego organizmu. W cyklu życiowym roślin kiełki reprezentują moment największej żywotności, podczas kiełkowania zawartość witamin i enzymów gwałtownie wzrasta. Spożywając kiełki regularnie, można doświadczyć tej witalności. Produkcja kiełków w domu jest bardzo prosta do wykonania przy użyciu kiełkownicy lub szklanego słoika i gazy.

 

Smak i wartości odżywcze kiełków fasoli Mung sprawiły, że stała się ona ostatnio bardzo popularna. Jej kiełki są bardzo smaczne i chrupiące. Niektórzy porównują ich smak do świeżego, młodego groszku.

Kiełki fasoli Mung są bogate w składniki mineralne i witaminy takie jak: witamina E, B1, B2, B3 i B6, manganu, magnezu. Zawierają błonnik, łatwo przyswajalne białko oraz antyoksydanty. Kiełki fasoli Mung obniżają LDL (tzw. "zły cholesterol").Opinie o produkcie: Fasola mung na kiełki 50g TORAF