Zestaw wałek + piłka + double do masażu niebieski
Zestaw wałek + piłka + double do masażu niebieski
Produkt niedostępny
Wałek + piłka + double do masażu- skład
MARKA |
---|
- brak - |
Wałek + piłka + double do masażu- Opis produktu
Wałek do masażu, inaczej roller. Niezbędny gadżet do przeprowadzenia wielu ćwiczeń, zwłaszcza regenerujących. Bardzo ceniony przez osoby zainteresowane aktywnym trybem życia. Masaż wykonywany za pomocą wałka sprzyja rozluźnieniu mięśni i poprawie koordynacji ruchowej. Jest łatwy w użyciu. Na powierzchni rollera znajdują się specjalne wypustki, które wzmacniają efekt masażu. Można używać go w czasie fitnessu, jogi, ćwiczeń rehabilitacyjnych itp.
Wymiary wałka:
Długość - 32 cm
Średnica - 14 cm
Wałek do masażu mięśni
Ostatnio coraz częściej widuje się na siłowni osoby z wałkami do masażu. Czasami stanowią one nawet wyposażenie sali treningowej. Wałki te, inaczej zwane rollerami, służą do automasażu powięzi. Czym są owe powięzie? Jest to tkanka łączna otaczająca wszystkie mięśnie, a właściwie grupy mięśniowe. Wszystkie powięzie w naszym ciele są ze sobą połączone, co sprawia, że spięcie w danym miejscu może rzutować bólem lub dyskomfortem w zupełnie innym obszarze. Spięte powięzie mogą być zatem powodem bólu kolan, stawu biodrowego lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
- Rolowanie - co to jest? Jak działa wałek do rolowania?
- Co daje rolowanie mięśni? Kiedy rolować mięśnie?
- Jak rolować mięśnie?
- Jaki wałek do masażu wybrać?
Rolowanie - co to jest? Jak działa wałek do rolowania?
Rolowanie to nic innego jak automasaż powięzi otaczających nasze mięśnie. Wałki do masażu to bardzo proste urządzenia, które dają nam możliwość rozluźnienia spiętych tkanek. Możemy to robić w domowym zaciszu, oglądając ulubiony serial lub też na siłowni, zaraz po ciężkim treningu.
Co daje rolowanie mięśni? Kiedy rolować mięśnie
Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy rolowanie pomaga, czas ostatecznie rozwiać Twoje wątpliwości. Używanie wałka do masażu mięśni regularnie, znacznie poprawia wyniki treningowe. Mięśnie szybciej się regenerują, poprzez lepsze ukrwienie. Rozluźnianie powięzi przynosi ulgę przy wielu bólach. Może znacząco zredukować dyskomforty w kolanach, stopach, biodrach czy kręgosłupie. Często stosowaną i skuteczną praktyką jest również rolowanie do szpagatu lub przed jakimikolwiek innymi ćwiczeniami rozciągającymi. Dobrze ukrwione i rozluźnione mięśnie znacznie chętniej poddają się tego rodzaju aktywności. Innym aspektem rolowania jest masaż skóry. Kwestia czy rolowanie pomaga na cellulit jest bardzo indywidualna. Na "pomarańczową skórkę" wpływa bowiem wiele różnych czynników. Jednak zdecydowanie, piłeczka do masażu może poprawić wygląd skóry przez jej lepsze odżywienie i ukrwienie.
Wiele osób zastanawia się również, czy rolowanie odchudza. Niestety wałki do masażu nie mają wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak codzienny trening zakończony rolowaniem z pewnością wpłynie korzystnie na kształtowanie sylwetki.
Jak rolować mięśnie?
Rozróżnia się rolowanie przed i po treningu. Rolowanie bez rozgrzewki przygotowuje mięśnie do pracy i poprawia ich ukrwienie. Jednak proces ten powinien być krótki, aby nadmiernie nie rozluźnić mięśni, które będziemy następnie poddawać dużym obciążeniom. Rolowanie po treningu powinno trwać natomiast znacznie dłużej. Optymalny czas to około 15 minut.
Jeśli chodzi o sam schemat wałkowania, jest on prosty i zawsze wygląda tak samo. Rolowanie dla biegaczy czy rolowanie dla kolarzy nie różni się od siebie. Zasadniczo zawsze chodzi nam o rozmasowanie całych nóg, począwszy od mięśni pośladkowych, poprzez mięśnie dwugłowe i czworogłowe, aż do dwugłowych łydki. Oczywiście rolować można również mięśnie obręczy barkowej, szyi oraz pleców.
Jaki wałek do masażu wybrać?
Mięśnie można rolować wykorzystując:
- wałek do masażu gładki
- wałek z kolcami do masażu
- piłka do masażu
- double do masażu
Wszystkie wymienione akcesoria działają na podobnej zasadzie. Wybór zależy głównie od rolowanej części ciała oraz stopnia spięcia mięśnia. Innymi cechami charakteryzuje się wałek do masażu pleców, a innymi wałek do masażu stóp. W obu przypadkach cel jest taki sam - rozluźnienie mięśni. Jednak w pierwszym przypadku zależy nam na rozmasowaniu potężnych partii mięśniowych. Roller do pleców powinien być zatem odpowiednio duży. Podobnie sprawa wygląda, gdy wybieramy wałek do masażu nóg. Jeśli natomiast rozluźniamy małe punkty, takie jak stopy czy kark, warto zdecydować się na piłkę do masażu czy double.