DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ PRZY ZAKUPIE WYBRANYCH PRODUKÓW    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Żeń-szeń, czyli korzeń życia – poznaj jego właściwości!

Co kryje się pod egzotycznie brzmiącą nazwą żeń-szeń? Dlaczego żeń-szeń jest nazywany korzeniem życia i czemu zawdzięcza swą ogromną popularność?

W chińskiej medycynie był wykorzystywany już tysiące lat temu. Obecnie żeń-szeń wchodzi w skład suplementów diety i herbat funkcjonalnych, ponieważ przypisuje się mu cenne dla zdrowia działanie.

Żeń-szeń (Panax ginseng) jest rośliną występującą w stanie dzikim w Chinach, Japoni, Rosji i Półwyspie Koreańskim, która z czasem przywędrowała do Europy. Obecnie zajmuje mocną pozycję na liście roślin leczniczych.

Jaki wpływ na ludzki organizm posiada żeń-szeń? – znaczenie ginsenozydy

-W skład żeń-szenia wchodzą bardzo wartościowe związki o nazwie ginsenozydy. Wykazują one działanie adaptogenne, co w praktyce oznacza, że umożliwiają one przystosowanie się organizmu do warunków, jakie powstają pod wpływem stresu oksydacyjnego w komórkach. Przyczyną takiego stresu jest duży wysiłek fizyczny lub umysłowy. Dzięki działaniu ginsenozydy preparaty z żeń-szeniem posiadają właściwości psychostymulujące i poprawiają wydolność fizyczną.

-Oprócz tego preparaty zawierające ginsenozydę determinują zwiększoną produkcję limfocytów T, komórek NK i interleukiny 1. Dzięki temu poprawiają odporność organizmu na zakażenia bakteriami i wirusami. Dlatego właśnie warto rozpocząć suplementację żeń-szeniem (w tabletkach do kupienia tutaj lub suszone kłącza tutaj), w celu wzmocnienia np. po przebytej grypie.

-Wyciągi z kłącza żeń-szenia podnoszą poziom wydzielanego tlenku azotu, przez co zostają rozszerzone naczynia krwionośne – w efekcie obniża się ciśnienie krwi.

-Składniki zawarte w żeń-szeniu wykazują działanie antyoksydacyjne (więcej o wpływie antyoksydantów na zdrowie w artykule)

-Produkty z żeń-szeniem poleca się w celu poprawy koncentracji osób starszych

 

korzen-zen-szenia Żeń-szeń, czyli korzeń życia – poznaj jego właściwości!

 

Sprawdź opinie o naszym sklepie